Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hól és hogyan tudom leinformál...

Hól és hogyan tudom leinformálni a kiadó lakásomra jelentkezőket?

Figyelt kérdés

Melyik oldalon érdemes hirdetnem Veszprém megyében?

Nem vagyok veszprémi ezért nem akarok 100.szór oda utazni feleslegesen és problémás albérlőt sem szeretnék befogadni.



dec. 18. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Mi az a 100.szór?
dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nincs ilyen oldal. Ingatlan com és facebook marketplace is jó. Egy telefonhivásból már sokat le lehet szurni meg egy fb profilból is.

Sajnos így is bele lehet futni rossz berlobe. De a legjobb a bájcsevej amikor kikerdezed hogy mit dolgozik milyen a csaladja stb

dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Sehol, nem vagy te titkosszolgálat, ahogy téged sem tudnak leinformálni a jelentkezők, hogy érdemes-e ott lakni.


Amúgy szerződést kell kötni, amiben le lehet fektetni, hogy meg kell felelni a házirendnek.

dec. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy helyi albérletes facebook csoportot. Ott hatékonyan tudod hirdetni és látod a jelentkezők megnyilvánulásait a csoportban. Ezzel sok mindenkit ki lehet zárni. Hasonló helyzetben mi a kommunikációs stílus, egyező elképzelések, FB-profilok alapján előszűrtünk, 3 jelentkezővel egyeztettünk időpontot egy napra. Egy aznap lemondta, mert talált mást, de a másik kettő is jó volt, még nehéz is volt választani, végül az kapta, aki jobban akarta a lakást. Szerződéssel, közjegyzői nyilatkozattal. Fontos, hogy tudj nemet mondani, ha olyan jelentkezik, akinek nem akarod kiadni, vagy nem akarja elfogadni a feltéteidet Pl. mi kikötöttük, hogy max. 2 fő, és sokan elkezdtek győzködni, hogy de ők elférnének hárman is, mert a 8 éves gyerek egy ágyban alszik a szülőkkel... Hát köszi, de nem... Kisállatba végül belementünk, mert szimpi volt a jelentkező és nagyon kulturáltan kezelte a helyzetet, plusz kauciót is ajánlott (ezt végül nem kértük). Nekem sokkal jobban bevált ez így, mint ha mondjuk telefonszámot adtam volna meg, mert így egyből látod az illető FB-profilját (a képét, a munkahelyét, hobbijait, posztjait) és már eleve kapsz róla egy képet - többet, mintha csak felhívna telefonon.
dec. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4-gyel egyetértek, én is Facebookon hirdetek, és egyrészt csekkolom az illető megnyilvánulásait a csoportban, a profilját + az üzenetei stílusa is sokat számít. Ezen kívül lehetőleg egy-két napra hívok oda több bérlőjelöltet, mert én sem a szomszédban lakom, bár azért nem is nagyon messze, de dolgozni is járok, szóval nem végtelen az időm, na.
dec. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha én lennék bérbeadó gyerekeseknek nem adnék ki albérletet, sztem az minden tekintetben rizikó. 1 fő, v 2 fő (pár), kisebbségnek se, csak ha személyesen ismerném és tudnám h milyen. Üzenetváltáskor megnézném h ír, ha nem tud egy mondatot hiba nélkül leírni akkor az is kizáró ok. Érdemes ismerős által keresni vkit aki megbízható.
dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6, olyankor milyen indokkal utasítod el az érdeklődőt?
dec. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem kell megindokolnom ha én vagyok a bérbeadó, én döntöm el h ki költözhet a házamba. Nem tartozom magyarázattal senkinek.
dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!