Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Határozott idejű bérleti...

Határozott idejű bérleti szerződést felmondhatok bérlőként, ha egerek, penészesedés, beázások vannak?

Figyelt kérdés

2 hónap van hátra a szerződés lejártáig. A falon rossz a szigetelés kb. fél éve nem csinálták meg rendesen (szövetkezet által megbízott vállalkozó), így vizes a fal a szobában, ha esik az eső. Alig van elszívás a fürdőszobában a szellőzőből, így penészesedett a fal ott is, amit saját költségemen megcsináltattam (penészgátló szerek+ózonozó ember kihívása). De még mindig penészes pl. az ablakoknál, meg talán a beázások helyén is a tapéta alatt. A tulajdonosnak többször jeleztem már, de semmit nem csinált azon kívűl hogy a lakásszövetkezetnek szólt, hogy szigeteljenek.


Most az egerek is megjelentek, éjszaka többet is láttam a csöveknél felmásznak a konyhában és a gáztűzhelyre meg a konyhaszekrénybe kakilnak.


Felmondhatom azzal az indokkal a szerződést, hogy egészségre káros itt lenni Ptk. 6:332. § (3) pontja alapján? És a kauciót ilyenkor vissza kell kapnom ugye? Hiába van a szerződésben, hogy "bánatpénzként" megtarthatja, ha közös megegyezéssel mondjuk fel. Ezért én egyoldalúan mondanám fel, szóval vissza kéne kapnom nem?



jan. 2. 15:02
 1/10 Bogica0616 ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen esetben, ha tudod bizonyítani a dolgot és, hogy nem a te hibád, pl nem szellőztetési gond miatt penészes a fal, akkor vissza jár a pénz. Az egér gond durva dolog a többi lakó mit szól hozzá?
jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szomszéd nénivel beszéltem, nála is volt 6 db egér kb 2-3 éve, csapdákat rakott ki, de semmit nem értek, ott ették a mogyoróját a szekrényen a nappilájaban. Csak az oldotta meg, hogy a lakásszövetkezet lebetonozta a csöveknél (wc mögött) ahol bejöttek, azóta nincs nála.


Tulajnak mondtam, de nem hajlandó semmit tenni, egy 700 ft-os OBI-ban vásárolt csapdával akarja megoldani..

jan. 2. 15:12
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Jézusom

Hát kitartást,én nem tudnék ilyen helyen lakni, 1 napot se.

A penész még hagyján de az egerek🤢

jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

"így vizes a fal a szobában, ha esik az eső."


És szóltál, hogy baj van és csinálják meg és nem csinálta meg a tulaj?


" Alig van elszívás a fürdőszobában a szellőzőből, így penészesedett a fal ott is, amit saját költségemen megcsináltattam (penészgátló szerek+ózonozó ember kihívása"


És mért te cisnáltattad, mért nem a tulaj?

jan. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"És szóltál, hogy baj van és csinálják meg és nem csinálta meg a tulaj?"


Igen még augusztusban, kijött egy vállalkozó a szövetkezet megbízásából, aki a panelház falát leszigetelte, de még mindig vizesedik a fal (csak már nem olyan durván), a tulaj meg addig nem akarja se a tapétát, se a penészkezelést megcsinálni, amég "nem 100%-os".


"És mért te cisnáltattad, mért nem a tulaj?" Letagadta, hogy az "nem penész", és letörölte a kezével a falról úgy, hogy köhögött tőle.. a szellőzőt még nem tudta megcsináltatni, a szövetkezetnek jelezte azt is, de gyakorlatilag semmi javulás nem volt tapasztalható, továbbra is gyenge nagyon az elszívás.

jan. 2. 17:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen felmondhatod a szerződést.
jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Beszélj a tulajjal. Az ő álláspontja is érthető, bár az egér elég durva. Meglátásom szerint a párbeszéd mindíg többre vezet, mint a fenyegetőzés.
jan. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5: Hát a tulajnak kéne bizgetnie a szakit akkor.

Hát megszegte a szerződést, szóval az megszűnt.

jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp gyűjts bizonyítékokat. Fotózz, filmezz, tanúkat hívjál. Simán perre mehet a dolog.
jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elköltöztem. Rendes volt a tulaj, visszaadta a kauciót, közös megegyezéssel bontottunk szerződést.
jan. 13. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!