Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha jelzálogjog van a lakáson,...

Ha jelzálogjog van a lakáson, akkor bele kell írni a szerződésbe?

Figyelt kérdés

A közjegyző azt mondta bele kell írni, de a tulajdonos nem szeretné. Nem tudom, hogy engem bérlőként hogy érintene mondjuk egy esetleges végrehajtási eljárás. Vagy a Bank-nak kell-e az engedélye, hogy kivehessem (OTP)? Állítólag előző bérlőnél se volt beleírva a szerződésbe, pedig kiskorú is lakott ott.


Nekem lehet valami bajom ebből?

Gondolom előbb inkasszózzák a számlájat, ha úgy adódik igaz? A végrehajtótól féljek (Bérleti díjat is otp-s számlájára utalom), a tartozás kb. 1-2 millió lehet már csak.


Ti mit tennétek?


jan. 3. 01:18
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Bérlőként téged sehogyse. A tulajdonos húzódozása alaptalan. Ha már úgyis tudod (te, a bérlő), akkor miért ne lehetne beleírni?

A bank engedélye biztos nem kell hozzá.

jan. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pár éves cikk, de ezért vetődött fel bennem: [link]
jan. 3. 01:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi időre akarod kivenni? A cikk szerint végrehajtás esetén érint csak téged. Mennyi idő múlva jár le a hitel?
jan. 3. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Határozatlan szerződést kötünk, én hosszú távra (több évre) szeretném kivenni. Nem tudom sajnos, hogy mikor jár le, a tulajdoni lap lekérése után tudtam csak meg, illetve hogy 3 éve vették fel rá, a tulajdonos nem szólt, de szerinte nem is tartozik rám.
jan. 3. 03:08
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Aki mindent akar tudni, annak lényeges. Ha hosszú távra maradsz, akkor nem lesz gond a törlesztéssel. :)
jan. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Határozatlan szerződést kötünk"

Azt bármikor felmondhatják, szóval a végrehajtást nem akadályozza.

jan. 3. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

"tulajdonos nem szólt, de szerinte nem is tartozik rám"


Szerintem se.

Azt se értem, minek kérted le a tul.lapot.

jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mi az hogy miért kértem le? Talán mert meg akartam bizonyosodni, hogy valóban azé-e a lakás, akivel kötöm a szerződést, és nem vernek át.


Egyébként ezek szerint nem volt alaptalan a kérdésem: [link]

jan. 3. 22:59
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem annyi elég lenne, hogy kulccsal nyitja ki nekem a lakásajtót és nem pajszerral vagy tolvajkulccsal.

Akinek van kulcsa egy lakáshoz az vagy a tulajdonos, vagy feltételezhetően annak egyetértésével intézkedik ott.

jan. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!