Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet kérdés?

Albérlet kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy hozta az élet, hogy ideiglenesen albérletbe kell mennünk 1-2 évre. Viszont az életben nem laktam még albérletben.


Nem tudom mire kell figyelni (odáig eljutottam, hogy kell közjegyző), mi jó ha benne van a szerződésben stb.

Olvastam, hogy beköltözés előtt nem árt körbefotózni a házat és azonnal jelezni a hibákat, hogy a későbbiekben ne tartsa vissza a kauciót.


Ha lejár a szerződés (és természetesen nem amortizáljuk le a házat), az minden esetben visszajár?


Örülnék néhány tapasztalatnak és tanácsnak. :)


Köszönöm.



febr. 4. 11:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amiket írsz mind jó, de nyilván ahány lakás, annyi főbérlő. Mit foglaltok bele a szerződésbe, az jár vissza......persze ha mindkét fél betartja a szabályokat.
febr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Közjegyző mint bérlő nem hiszem hogy kell, a szerződés közjegyző nélkül is szerződés marad. Bérbeadói oldalról fontosabb, főleg a kiköltözési nyilatkozat.


Szerződések elég általánosak, amiben jó megegyezni azok az emelések időszakai illetve a maximum összeg amit egyszerre emelhet a bérbeadó.


Ha berendezett a lakás célszerű leltárba venni a dolgokat, sérüléseket érdemes lefotózni.



Mielőtt kiveszel egy helyet nézd meg hogy mennyire tiszta, az eszközök mint hűtő, sütő, mikró és társai karban vannak -e tartva. Van -e nyoma penészedésnek és társai.

Fűtés szempontjából jobb ha kerülöd a régi nagy belmagasságú bérházakat illetve az elektromos radiátorokat.

febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fotózni azért érdemes, mert ha x év múlva visszaadod, akkor meg tudod nézni, milyen állapotban volt, milyennek kell lennie. Ez mindenkinek jó, mert ha pl el volt repedve a wc csésze, akkor nem mondhatja a tulaj, hogy ti voltatok, cseréljétek ki. Vagy ha valamit ti okoztok, azt is látjátok, hogy eredetileg milyen volt.
febr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Közjegyző nem kötelező.

Fotózni érdemes.

Ha nem szerkezeti probléma adódik (összepiszkolod a falat, stb.) azt neked kell javítani.

febr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. :)
febr. 4. 14:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Plussz hallgass a megérzésedre a bérbeadóval kapcsolatban. Némelyik annyira garadoskodó hogy könyörögnöm kellett azért is hogy legalább egy használt sütőt vegyen a régi tönkrement helyett és ez is kb 6 hónapomba telt. Szóltam több mint egy hónapoal hogy elmegyek kb csillogott a lakás mikor visszaadtam a kulcsokat, majd szórakozni akart a kaucióval merthogy ő nem talált még bérlőt helyettem.


Mostani pedig egy angyal, bármi gond van az albival, kb azonnal elintézi. Tönkrement pl a hűtő 2 napra rá jött az új.

febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

pl.: -zár csere az alap, ezt nem tilthatja meg a bérbeadó(ha ez van a szerződésben az érvénytelen, kulcsot nem kell adnod neki)



-szerződést csak alapos átolvasás után írj alá



-bérleti díj fizetés banki átutalással legyen, hogy lehessen bizonyítani



- áramhálózat rendben legyen, fí relé legyen, jogszabályok szerint kötelező a bérbeadónak érintésvédelmi felülvizsgálatot végeztetnie(van kivétel)



- lakóhely/tartózkodási helynek bejelentkezhetsz ezt megtiltani nem lehet



- szerződésbe írjátok bele, hogy a megszűnése esetén a bérbeadónak hány napja van visszautalni az óvadékot/kauciót



-jogszabályok szerint a bérbeadó évente 1x ellenőrizheti az ingatlant, előzetes egyeztetés után



-rezsi fizetés csak átutalással és csak azután, hogy a bérbeadó elküldte a fogyasztásról a hivatalos papírt

febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm Neked is utolsó. Pont ezek a dolgok azok, amik eszembe sem jutottak.
febr. 4. 21:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!