Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyiért lehetne kiadni egy...

Mennyiért lehetne kiadni egy 50 négyzetmeteres lakást Airbnd célra?

Figyelt kérdés

Mennyiért lehetne kiadni egy 50 négyzetmeteres lakást Airbnd célra?


Budapest alatt 1km-re. (Igen tudom azért Budán 3x jobban mennek.)


Havi albérlet nettó 150-200 lenne. Viszont egy Airbnd bérlesnél 40% adó alapból lejönne.

Szóval mindegyiknek megvan az előnye.

Utóbbi csak azért tetszene, mert csak pár napra van elkötelezettség a bérlő után.


febr. 8. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Nem írtál sajnos eleget a lakásról hogy ezt be lehessen lőni, a legjobbat szerintem akkor teszed magaddal ha felmész Airbnb-re és megnézed hogy a hasonló paraméterekkel rendelkező, hasonló helyen lévő lakásokat mennyiért adják. Nagyjából 10-12e ft/éj az alja, az alatt szerintem nagyjából semmit nem találsz, hogy mennyivel lehet drágábban, az attól függ hogy hol van a lakás, milyen a környezet, hogyan van felszerelve, etc.


Mit jelent az hogy Budapest alatt 1 km-re? Csepel, Szigetszentmiklós, meg ilyesmik? Látatlanban nekem az a véleményem hogy turistaként viszonylag kevesen keresnek ilyen helyeken lakást, ha Budapestre jössz akkor Budapesten szeretnél lakni, minél közelebb mindenhez. Van olyan (néha én is), aki direkt nem a városba, hanem valami nyugisabb külvárosi részbe foglal, de akkor az meg már ne egy lakás legyen, hanem valami különálló kertes ház, ha lehet, valami jobb környéken.


Az üzleti részéről annyit, hogy egyrészt, ha albérletként adod ki akkor az után is terheli (vagyis hát a gyakorlatban inkább terhelné) SZJA a bevételt. Tehát ez tévedés, hogy az után nem kell adózni. Másrészt, Airbnb-t üzemeltetni sokkal gányabb munka (szerintem). Folyamatosan szervezni a takarítást, a kulcs átadását, az egyik vendég reggel 6ra érkezik, a másiknak éjfélkor száll le a repülőgépe, kinek éppen milyen nyűgje van, mi nem működik, mi nem sikerül, mindenféle szálláshely nyújtására vonatkozó engedélyt beszerezni, szórakozni a személyi igazolványokkal, fizetni az idegenforgalmi adót, és hadd ne soroljam tovább. És ezek mind fix feladatok, ebben az nincs benne hogy a vendég részegen széthányta a lakást, kidobott egy karosszéket a csukott ablakon, vagy azzal szórakozott hogy a sáros bakancsával a plafonon hagyott talpnyomokat (mind megtörtént eset).


Ha találsz egy jó bérlőt, aki fix jövedelemmel rendelkezik és hosszú távra kiveszi, akkor én mindenképp ebbe az irányba mennék.

febr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Airbnb. (Nem d, hanem b a vége.)

Hasonlítsd össze más, hasonló kategóriájú lakások árával az airbnb.com oldalon.

febr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2#👍

Néztem olyan 20 ezer/ éjszaka.

febr. 9. 10:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Bnb = "bed and breakfast", tehát véletlenül sem bnd ("bed and drugs" - sokan ennek is örülnének).


Airbnb esetén te mosod a törülközőket, az ágyneműt, te takarítasz, valamilyen szinten állandó készenlétben kell lenned. Ha aránylag közel laksz, és nem kötött a munkaidőd, akkor e persze nem nagy teher. Airbnb lakás esetében különösen fontos, hogy jól mutasson a fotókon, mert a nagyi halálos ágya, a szocreál szekrénysor és a szétfingott, lomis fotel cseppet sem turistacsalogató. (Ha ez volna a helyzet, a bútorok kikukázása és egy tisztasági festés után simán kiadhatod a lakást albinak, bútorozatlant is sokan keresnek.)


Budapest alatt 1 km-re (+ nem budai oldalon)? Ez konkrétan mit jelent? Lakitelek? Gyál? Ha nem jó a közlekedés a belváros felé, akkor turisták számára nem lesz túl vonzó.


Szintén fontos tényező, hogy hány főnek alkalmas a szálláshely. Hiába 50 nm, ha csak egy pár tud ott aludni, akkor airbnb-ként gyakorlatilag nem sokkal értékesebb, mint egy 30 nm-es garzon.


A hosszú távú kiadás kevésbé melós.

febr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!