Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ebben az esetben kit terhel a...

Ebben az esetben kit terhel a fizetési kötelezettség? A tulajt vagy az albérlőt?

Figyelt kérdés

Eddig abban a hitben éltem, hogyha bármiféle felújjtásra vagy cserére szorul az ingatlan azt a tuljanak kell állnia. Most egy kicsit jobban beleástam magam a törvényben és elbizonytalanadotam.

A szituáció:

2022. nyarán kivettem egy albérletet, amin nem történt akkor tisztasági festés, mivel gyorsan és minnél sürgőssebben kellett elköltözni az előző albérletből (eladták az a lakást és jött volna bele az új tulaj).

Ekkor átvettük az ingatlan normális állapotban.

Azóta eltelt 1,5 év és jönnek ki a hibák, amik ugye használatból eredőek. A matracban a gumik tönkrementek, a szétnyitható kanapét nem lehet szétnyitni, mert nincs meg ami tartsa, és a 2 szobába előjöttek elég széppen a penyész foltok, amit sajnos penészölővel sem tudtam leszedni.

Ugye ezeket a problémákat jeleztem a tulajdonos felé, és azt a választ kaptam, hogy önköltségen megcsináltathatok mindent, illetve vegyek új ágyat is, amit tovább viszek ha ez a szerződés lejárt és úgy döntünk megvállunk egymástól.

Ezt tényleg nekem kell megvenni egy bútorozott lakásban? Tény én használtam, de nem táncoltam pl. a matracon, nem ugráltam rajta, nem történt semmi olyan vele, ami nem abból ered, hogy szimplán aludtam rajta. Sajnos a súlyomtól kifolyólag tönkrement. (előttem lévő albérlők is ezt használtak szerintem).

Amit tudtam megcsináltattam szerelővel, nincs is ezzel gond. De a fent említett problémákat is nekem kellene állni?

A bérleti szerődésben ennyi szerepel:

"Bérbeadó saját költségén köteles gondoskoni arról, hogy az 1.) pontban körülírt társasházi öröklakás a bérleti jog egész időtartama alatt alkalmas legyen a rendeltetés szerű használatra. Bérbeadó szavatol azért, hogy a lakás használatát 3. személy nem kolátozza és zavarja."


febr. 18. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Ne viccelj már! Persze, hogy te veszel új ágyat, ha a súlyod alatt tönkremegy a régi.

A penészesedésért pedig 99,99 %-ban a felhasználó felel. Nem szellőztetsz eleget, nem figyelsz az ideális hőmérséklet/ páratartalom arányra.

febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
A használat során keletketö problémákat a lakónak kell rendezni.
febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Hülyeséget írnak.

Ha szarrá megy az ágy, akkor a bérbeadó cseréli ki.

Ha egy szállodában alattad szakad le az agy, ott se te fizeted ki.

Kivéve, ha hülye voltál és ugráltaL az ágyon.

febr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
3-as: egy szálloda meg egy bérel lakás teljesen más kategória!
febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%

Nem más kategória.

Ha tönkremegy az ágy, neki kell kicserélni. Ha én veszek bele, akkor vihetem magammal vagy mi a fsz lesz?

Ne legyél már hülye.

febr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
72%
Nyílvánvalóan a bérbeadó költsége minden javítás.
febr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Ha szállodában kárt okozol, ugyanúgy veled fizettetik ki. Nem tudom, honnan veszed, hogy nem. 🤦

Nyilván a kar mértékétől és egy adott helytől is függ. 5 csillagos hotelben nem fogják kifizettetni a véletlenül eltört 1 db poharat, de ha a led tv-t letöröd a falról, azt már igen.

febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá törvény, a megegyezéstől füg. Ha benne van a szerzödésben hogy a túlaj biztositja az ágyat akkor a túlaj fizet. Ha nincs a szerzödsbe semmi akkor azon alszol amin akkarsz, persze viheted utána magaddal amikor költözől.
febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Minden amit említettél, az a bérbeadó költsége.

A bútorok idővel a használattól tönkremennek, ez teljesen természetes. Te ággyal és működő kanapéval vetted ki a lakást. Ezek a lakás tartozékai, ezért is fizetsz. Ha tönkremegy, akkor nyilvánvalóan a tulajdonosnak pótolnia kell. Ha erre nem hajlandó, akkor beszéljetek a bérleti díj mérsékléséről, mert hát ennek kéne történnie.


Még egyszer röviden: ha bútorozott ingatlant bérelsz, akkor a bérleti díj része a bútorok használata is. Azokért is fizetsz.

febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!