Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tartózkodási helyet szeretnék...

Tartózkodási helyet szeretnék létesíteni, beírjam a lakcímemet a bejelentőbe?

Figyelt kérdés

Két részből áll a bejelentő lap.

A kisebbik (baloldali) részén van olyan sor, hogy tartózkodási hely (mondjuk nekem ott sem egyértelmű hogy régire vagy újra vonatkozik...), a nagy részen nincs ilyen sor. Emiatt nem egyértelmű nekem, nem akarom, hogy azt higgyék a hivatalban, hogy a címemet akarom megváltoztatni, mármint a lakóhely vagy mi az, (az igazi lakcímem).

Amit nem akarok, rosszul kitölteni és akkor új lapot kérni, újból megkeresni a tulajdonost, új időpont, stb.

Nem értem miért nem lehet egyértelmű lapot készíteni.

Ráadásul nem egyszer kitöltöttem már ilyet, de ilyenkor mindig elbizonytalanodom, mert emlékemben él rengeteg olyan intézkedés,amikor valami miatt vissza kellett menni újra a hivatalokba.

Amiben bízom, hogy a tulajdonos tudja mit kell beírni, vagy pedig hogy aláírja úgy is, hogy a címeket majd a hivatalban írom be abba a sorba ahova kell. Ha kell. Mert gondolom ha nem kell, akkor kuka a papír és akkor újra kereshetem a tulajdonost, mehetek vissza a kormányablakba stb.

Videó persze nincs a youtube-on erről.

Online azért nem próbálom meg, mert nem tudom mi az, hogy hivatalos szerződés, gondolom abba is bele lehet kötni, ha épp olyan kedvük van.


febr. 22. 08:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Tulaj írja alá előre. Te meg beviszed a papirt a hivatalba uresen es megkered hogy segitsenek kitolteni


Egyebkent egy sima ket tanus berleti szerzodessel vagy egy tulajdonos altal alairt lappal ugyfelkapun is be tudod jelenteni

febr. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hivatalos szerződés az, amiben szerepel a tulajdonos, a lakás, te, mint bérlő, az aláírásaitok és két tanú.

Ha van ilyened (és stimmel minden adat), akkor sima ügy online és ott sikerült egyértelmű felületet csinálniuk.


Ha ezt nem tudod megcsinálni, akkor a rózsaszín lapon jobb oldalt az eddigi lakcíme helyre úgy tudom nem kell írni semmit. (Nekem tartózkodási hely változtatáskor az eddigi tartózkodási helyet kellett beírni, nem látom értelmét, hogy ha létesíted, akkor viszont be kelljen írni az állandót.) De ha bizonytalan is vagy, hagyd üresen és a hivatalban segítenek. A tulaj biztosan aláírja így is. Nekem legutóbb a bal oldali részt be is hajtották amikor kértem a lapot, mondván, hogy azt majd az ügyintéző tölti ki (holott nem ez van ráírva). Szó nélkül ki is töltötte. De tényleg egy katasztrófa az a nyomtatvány...

márc. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!