Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bejött a tulaj kapcsolattartój...

Bejött a tulaj kapcsolattartója engedély népkül, mit tehetek most?

Figyelt kérdés

Mai napon nem volt nálam telefon, kikapcsoltan otthon hagytam.

Tulaj aki külföldön él, az anyját bízta meg kapcsolattartónak, ő van a szerződésen is.

Mai nap reggel írt emailt, hogy du. jönnének megbeszélni, hogy mihez kezdhetünk egy penészes hűtővel amit kiraktunk az előtérbe (tetőtér így senkit sem zavar). Ennek ellenére este amikor egyáltalán hazajöttünk dokitól, láttam azt, hogy az ajtó nincs bezárva úgy ahogyan elmentünk (két zár duplán helyett az alsó egyre), kint volt egy cetli a lakóknak, hogy pár nap és bevisszük a hűtőt a tűzvédelmis ellenőrzés miatt, ez is be volt dobva a lakásba.

(Tulaj buzdított is, hogy majd visszavihetünk mindent, csak addig érdekes a tűzvédelem amíg a proaktív lakók lenyugszanak, mindezt emailben)


Mit tehetünk most, feljelentés után mire számíthatunk?

És mindenképp szerződést bontunk, a kaució gondolom visszajár, korábban utasított a penészes hűtő bevitelére (súlyos penész allergiám miatt mondtam, hogy nem, veszünk inkább egy újat/kaptunk egy újat, amit nem fogadott el), ezt beszéltük volna meg jövő hétfőn, csak ő önkényesen áttette az időpontot mára.



márc. 6. 21:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Emellett mióta próbáltam rávezetni üzenetben kedvesen, hogy ismerje be, hogy itt járt, azóta nem válaszolt. (Ha volt a lakásban, akkor talált még bármit amivel kapcsolatban gond lenne? stb..)

Utolsó üzenete amit akkor kaptam meg amikor már késő volt és hazajöttem a telefont bekapcsolni, az volt, hogy ‘17 órakkor megyünk fel a férjemmel a lakásba, amennyiben tudnak, tartózkodjanak odahaza.’

márc. 6. 21:40
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Írd ki a jogiforumra mert ott szakértők válaszolnak, nem unatkozó pletykások együgyű lakossági fogyasztók.
márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
A te híbád hogy nem kaptad meg az üzenetet.Nem kell ennyire háborogni.
márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Rendben, mindenképpen kiírom oda is!


Előre egyeztetett időpontban jöhet csak, ez pedig nem az volt. Ahogyan nem volt kivételt képező eset sem.

Gondolom neked sem esne jól, ha betörnének a lakásodba.

márc. 6. 21:59
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

És ha megkapta volna, 2-es???

Köteles az esetleges fix programját emiatt felborítani?

Normáliséknál nem a tulaj ill. megbízottja közli, mikor megy, hanem egyeztetnek. Ehhez üzengetés helyett fel kell hívni és megkérdezni, kedd délután 5 óra alkalmas lenne-e. Ha nem tudja felhívni, akkor eleve nem indul el a lakáshoz. Nem napokon keresztül voltak elérhetetlenek, tehát este fel lehetett volna hívni őket. És nem aznap délelőtt kéne eldönteni, hogy este odamennek. Ha előtte 3 nappal próbálta volna felhívni a kérdezőt, akkor este meg tudták volna beszélni a mindkettőjüknek megfelelő időpontot. De itt eleve volt egy megbeszélt időpont. Azon ne variáljon a másik fél.

márc. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

jav.:

És ha megkapta volna, 3-as???

márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egy nappal korábban, ergo. Tegnap megbeszéltük a jövő hétfő 9 órát. (ma szerda van, ha valaki ezt később olvassa)

Emellett páromnál volt mobil, aki szintén szerződött fél és mindenkinek megvan a száma/e-mail címe, de csak nekem írt, nem is hívott a nő.

márc. 6. 22:09
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Eleve beköltözéskor le kellett volna cserélni a zárat, ehhez a bérlőnek joga van.
márc. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Alig egy hónapja költöztünk be, amiatt tettük a teendők végére, mert anno. azt azt hangoztatták, hogy nincs több kulcs a lakáshoz, csak a tulajnál aki valami 3. országban él.
márc. 7. 00:02
 10/13 A kérdező kommentje:
De legközelebb már a lista elején lesz ez is, most már tudjuk.
márc. 7. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!