Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan tudom kirakni a bérlőimet?

Hogyan tudom kirakni a bérlőimet?

Figyelt kérdés
Sajnos a bérlő több mint 300.000 Ft.-os kárt okoztak nekem.De a 2 hónap kauciójukat visszavárják,megmondták hogy addig nem költöznek el.Rendkívül azonnali felmondást írásban odadtam nekik 1 tanúval mellékelve,de nem írták alá,tudtommal ilyen esetekben nincs bérlő beleegyezése.És nem is jár a 30 nap felmondási idő.Nem beszélve arról hogy 2x rendőrt hívtak rám,mert nem bírják felfogni hogy felmondtam a szerződésüket.Ilyen apró cseprő dolgokért a rendőrség nem jöhetne ki,mert tetlegeség nem történt.Az írásbeli felmondásban beleirtam hogy nem kérek anyagiakat,elállok mindentől,csak menjenek el.Ők csak azzal fenyegetőztek hogy feljelentenek akkor.Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?Sürgősen várom a tanácsokat.Nincs közjegyző,nincs ügyvéd a háttérben.

#albérlet #hogyan tudom kirakni a bérlőmet
2012. júl. 5. 09:04
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

Aztán amikor a rendőrök elmentek,azt mondtam hogy oké,1 hónapig itt éltek a nyakamon akkor az vizet,gázt,és áramot lekapcsolom tőlük!

Megint jött a rendőrség,hogy ez igy nem müködik,ezt igy nem lehet csinálni.

Kérdem én,MI KÖZE VAN EHEZ A RENDŐRNEK?

Én amikor megkérdeztem őket,akkor azt javasolták hogy ilyen melegben gondolkozzak már.Köteles vagyok nekik adni közmüveket,mondtam neki hogy a szerződésben ilyen nincs.

Jönnek még fél hónap,és az aktuális hónap bérével,ezt nem adják ide.Magyarul nem fizetnek azért hogy legyenek,én meg akkor kikapcsolok mindent fejük felől,oldják meg ahogy akarják.A rendőr erre azt válaszolta,hogy adjak nekik,és ha későbbiekben nem fizetik ki,akkor egyből városi bíroság,mondtam hogy én ezt nem lépem meg,mert mire behajtom ezt rajta a gatyám is rámegy,és ez mind idő,legalább 2 év.Igy ettől én elálltam,de nem kapnak szolgátatást,mert nincs róla papírunk,a szerződésben ilyen meg nincs megfoglalva,hogy köteles vagyok nekik szolgáltatni,bármiféle probléma legyen mellette.

2012. júl. 5. 09:10
 2/36 anonim válasza:

Na most 2 lehetőséged van:


1. Ügyvédet fogadsz és jogszerűen eljárva paterolod ki őket a pi csába.


2. Két-három nehéz fiúval odamész lekapcsolod a közművet és rohadjanak meg. Ha ugatnak bezúzatod a fejüket. Én ezt tenném.

2012. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
A 2. lehetőség jobban hangzik! :) De a saját portámon bármikor megsérthetem,ezért nem tehet semmit igaz?
2012. júl. 5. 09:27
 4/36 anonim ***** válasza:
Menj el ügyvédhez, és pereljetek.
2012. júl. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
az nem jó,mert addig elmennek,utánna már feleslegesnek tartom folytatni.
2012. júl. 5. 09:28
 6/36 A kérdező kommentje:
most kell azonnal lépnem,nem jogilag akarnék eljárni.
2012. júl. 5. 09:30
 7/36 anonim ***** válasza:

Próbáld meg gyorsan felvenni a kapcsolatot ilyen behajtó cégekkel. Biztos tudnak frankó tanácsot adni.

Sajnos az az út nem működik, hogy lekapcsoltatot a közműveket, ugyanis az összes ilyen papíron rajta van egy olyan okos mondat, hogy "Kijelentem, hogy a fent közölt adatok valósak.....és harmadik fél jogait nem sértik"

Vagy vmi hasonló, de a lényeg a 3. félen van. Vagy Te, az Elmű....meg a "bérlő". Ha lekapcsoltatod a villanyt, az bizony sérti a jogait, tehát "támadható" vagy.

Sajnos ez van.


De én sose tudtam megérteni, hogy mért nem írnak ilyenkor az emberek szerződést. Nem kell hozzá ügyvéd sem, csak 2 tanú.

És még nem is kell olyan nagyon sokat adózni belőle, de viszont egy csomó mindent le lehet írni.

Én világ életemben albérletben laktam, de mindig volt szerződésem, és az összes közmű a nevemre volt iratva, tehát nekem jöttek a számlák, ha nem fizettem pl 3 hónapot, akkor nem a tulajt "zaklatták", hanem nekem kapcsolták ki a gázt.

2012. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 gr. Shadow ***** válasza:

Összeszeded néhány nehézfiú külsejű ismerősöd/barátod, megjelentek csapatostul, néhány bőrönddel mondván hogy ők az új lakók.... Nem baj ha úgy néznek ki a "nehéz fiúk" mint valami börtönviselt-ukrán-neonáci egylet :-)

Még jogod is van hozzá, hogy mának add ki a lakást, hiszen ők már papíron nincsenek.

2012. júl. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

De a jelen szerződében nincs is 3. fél :)

Nincs szó arról hogy én továbbra is köteles vagyok nekik szolgáltatni áramot,vízet,és gázt.Az elöző lakóim itt hagytak 170e ft gáz számlát,tőlem kötötték ki,és nekem kellett rendeznem,ki és be kapcsolási díj,2x 18e ft. Na most nekem ezt ki fogja megtériteni ?

2012. júl. 5. 10:20
 10/36 anonim ***** válasza:
Szerződésetek van? Milyen kárt okoztak?
2012. júl. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!