Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben a lámpát és a...

Albérletben a lámpát és a függönyt is leveszi a tulaj ha kiadja?

Figyelt kérdés
Kivettünk egy lakást, és a tulaj mindenki le akar szerelni. Még a karnisokat is, melyek oda lettek méretve szabva. Ez így szokás? Laktam már több albérletben főiskola alatt, de a függöny az mindenhol alap volt és a lámpa. A lakás bútorozatlanul vettük ki (konyha marad) 120 ezer Forintért. A saját otthonomat én sem szeretném csupaszul hagyni (munka miatt költözünk másik városba illetve másik lakásba, a sajátunk megmarad) Viszont a függöny mindenhol méretre szabott, minden lakásban más. Ezért nem értem a dolgot.

2012. aug. 10. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:

A "bútorozatlan" alatt azt kell érteni, hogy csak a lakás csupasz falakkal!...

A mennyezeti lámpát is leszerelheti, és lóg majd egy dróton 1 db csupasz izzó... (Lámpát sem kell adnia.)


Nem köteles függönyt sem biztosítani, sőt a függönykarnis is berendezési tárgy...


Mondjuk ha én lennék a Tulajdonos, eszembe jutna, hogy jobb a karnist fenn hagyni, mert különben a Bérlő majd szöget ver a falba és arra akasztja a függönyeit... Jó lesz az nekem?...

2012. aug. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megegyezés kérdése.

Mikor a paraszt szomszédunk eladta a házát, még a filléres hagyományos villanykörtéket is kicsavarta a fali foglalatokból, hogy elvigye.

2012. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak albérlőim,ezért csak nézek....

Ennyiért Szegeden full bútorozott luxuslakást kapnál.

2012. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mekkora lakást hol blérelsz ennyiért bútorozatlanul?

Ez nagyon sok.


Mi is bútorolzatlanul vettük ki,konyha maradt persze bútorral mert beépitett,maradtak a karnisok,lámpabúrák,fürdőbe csempébe fúrt polcok,fürdőben faliszekrény (odaméretezett).


Jól nézd meg,még a konvektort/radiátort is elviszi a végén...

2012. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sopronban bérlünk egy 80 nm2 lakást. Ott az árak teljesen elrugaszkodtak a valóságtól... Ennyiért is alig kaptuk meg. Kapásból ránklicitáltak többen csak mi leinformálható család vagyunk. Az igazság az, hogy azért is sajnálom a dolgot, mert az eddigi furatok mind látszani fognak. Az új karnisok új helyre kerülnek és a lámpáknak is más lesz a felfogatása, így duplán lesz szétfúrva a lakás. Ami baromi ronda.
2012. aug. 10. 18:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Amikor én 15 évvel ezelőtt megvásároltam (!) a lakásomat, akkor a régi lakástulajdonos mindenhonnan kitekerte még az izzókat is (üresen lógó vezetékeket hagyott), kiszerelte a bejárati ajtó zárját is (még szerencse, hogy volt egy biztonsági záram, ami pont illett az ajtóba, mert nem tudom mit csináltam volna a lakásátadás napján este 7 órakor, ölemben két kisgyerekkel, nyitott ajtó mellett...


A konyhában SEMMI nem maradt, még egy mosogató medence sem a csap alatt!!!...

Kénytelen voltam egy ideiglenes mosogatót venni, míg nem tudtam vásárolni egy méretre készített konyhabútort...


Amikor a fürdőszobában elkezdték a felszerelt kerámia falipolcok leszerelését, akkor megkérdeztem : a csapokat is le fogják szerelni?...


Én meg úgy adtam el a saját lakásomat, hogy nekem természetes volt, hogy a konyhabútor, tűzhely, hálószobában a mennyezetig épített gardrobszekrény a lakás tartozéka...

Eszembe sem jutott leszerelni a konyhai, előszobai, hálószobai lámpákat a falról...

A karnisokat és az ablakhoz készített függönyöket is természetesen ott hagytam...

Új biztonsági zárra cseréltem az ajtózárat, így adtam át a lakást az új tulajdonosnak!...


Hiába, nem vagyunk egyformák...

2012. aug. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én mikor lakást adtam el, a drágább csillárokat elvittem, de oda is raktam fel foglalatot egy villanykörtével, hogy az új tulajdonosnak ne tapogatózva keljen költöznie.

A sima fali lámpákat otthagytam.

A függönyöket elvittem, a karnist nem. Szerintem nem mindenkinek tetszik ugyan az a függöny, így lehet hogy csak kidobnák. Meg az ablakok nagyjából szabvány méretűek.

A konyhabútort, tűzhelyet, beépített szekrényt természetesen nem vittem el. A zárat se, de ha új lakást veszek, az az első, hogy lecserélem a zárbetétet.

2012. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én nem venni akarok, hanem bérelek. Teljesen természetes hogy kipakolnak egy lakást (nem marad lámpa) ha eladják. De bérlés során ez furcsa. Hiszem a bérlőnek újra kell minden fúrnia ami szétroncsolja a falakat..
2012. aug. 11. 13:42
 9/9 anonim ***** válasza:
2-es: a filléres hagyományos villanykörte lassan már ritka kincs, mert mindenhol ezeket az "energiatakarékos" szarokat kapni...
2012. szept. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!