Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit jelent pontosan az hogy...

Mit jelent pontosan az hogy kaukció?

Figyelt kérdés

Albérletet nézegetek, és eddig nem találkoztam ezzel, viszont egy ismerős mesélte hogy mi is, de nem teljesen értem.

Nekem úgy mesélték, hogy, ugye kéri a havidijat plusz a kaukciót, ami most legyen 2honap. Szóval egyszerre fizetnék ki 3 havi lakbért, de miután az első honap letelt utánna fizetem a következő havit is, és igy tovább.

Vagyis két honapot csak kidobtam az ablakon? Mert én ezt ugy értelmeztem, hogy ugye kifizetem a 3honapot(havi+2havi kaukció) aztán a köv 2 honapban nem kell fizetnem csak a 4. hónapra. De ha nem maradnék 1-2 honapnál tovább akkor bukom el a kaukciót.

Nos akkor mi lehet a jó? várom a válaszokat.



2013. máj. 29. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Nincs olyan, hogy "kaukció" kaució (más néven óvadék) van!

Sok helyen le kell tenni 3 havi lakbérnek megfelelő összeget az esetleges károkozás, vagy fizetés elmaradás esetére. Persze ez az összeg visszajár a szerződés megszüntekor. (Legtöbbször addigra már úgyis elverte a tulaj az egészet...)

2013. máj. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kiad-lak ***** válasza:

Normális esetben két havi kaució van, de ettől el lehet térni. A kauciónak semmi köze a bérleti díjhoz.

Az esetleges károkozás fedezetéül szolgál és visszajár a szerződésben kikötött minimális bérleti idő eltelte után(1 év) után. Pl. arra is jó ha szívatod a bérbeadót, hogy lelépsz két hónap után, neki ezzel kárt okozol, mert új bérlőt kell keresni, az pedig idő és addig nem jön bevétel.

2013. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
semmit, mert az helyesen KAUCIÓ
2013. dec. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!