Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a lakásomat felújításért...

Ha a lakásomat felújításért cserébe adom ki, az hogy áll adóügyileg?

Figyelt kérdés
Szeretném felújítani a lakásomat, de nincs rá pénzem, így úgy gondoltam, hogy valaki felújítja és ingyen lakik benne. Szeretnék mindent törvényesen lepapírozni, de nem tudom ennek a módszernek a metódusát.
2013. jún. 1. 12:44
 1/3 Pintér Marianna válasza:
100%
Ahol most lakom albéretben, azt alaposan fel kellett újítanom, mert rettenetes állapotban volt, viszont mindent, anyagköltség, munkadíj, mindent lelakhattam, de a tulaj nem lakik itt.Szerintem írjál róla papírt, mindketten írjátok alá. Szerintem ennek semmi adóügyi vonatkozása nincsen.
2013. jún. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha le akarod papírozni, akkor kell kötnöd egy bérleti szerződést, amiben havi x forintért kiadod y hónapra. Ugyanebben a szerződésben kikötöd, hogy a bérlő milyen felújítási munkákat végez el, azoknak mennyi a Ft értéke. Ennek a forint értéknek a fejében hány hónapig lakik a lakásban. Ne felejtsd el külön rögzíteni, hogy ki viseli közben a rezsit (víz, villany, gáz, közös költség, stb.). Azt is kalkuláld bele, hogy neked a bérleti díj-bevételből SZJA adókötelezettséget keletkezik.

Bonyolult, zavaros, én másként csinálnám, de az nem publikus.

2013. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Privátba leírnád hogy hogyan csinálnád?
2013. jún. 1. 14:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!