Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem mutat csekket a tulaj és...

Nem mutat csekket a tulaj és sorozatosan át akar verni! Kérdésem a következő?

Figyelt kérdés
Már több hónapja lakunk itt, de a tulaj nem ad csekket, már felszólítottuk, hogy adja ide és hagy lássuk mi is mi mennyi, mert másképp elköltözünk. Nem hajlandó, olyankor mindig kevesebb pénzt kér, csak azért, hogy maradjunk, máskor pedig 50 KW áramért elkért 5325 ft-ot, mikor a hülye is tudja, hogy itt KWh-ba mérik tehát reálisan 50 KW maximum 2500 ft, ezt ő is tudja, nincs álltalány díja. Szóval a kérdésem az lenne, hogy a fűtés nyűri karbantartásos időszakban egy egy szobás lakásban ahol csupán 2 db radiátor van, mennyi lehet a díj? A neten 34 ezer forint között olvastam. Tavaly nyáron a karbantartásért is 8 ezret kért, holott a felettem lakú 4 ezer ft-ot fizetett, és kapott is vissza a fűtésből pénzt!!! Ő meg vissza se adta... Párommal lakunk ketten...

2013. jún. 3. 11:10
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
3-4 ezer forint körül **
2013. jún. 3. 11:11
 2/14 anonim ***** válasza:

Amikor odaköltöztetek, akkor át kellett volna mindent jelenteni a nevetekre, akkor ti kapjátok a számlákat.

Most hiába költöztök el, attól még ki kell fizetni a fogyasztást, ez nem megoldás.

2013. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem érted a kérdésemet, a fogyasztást mi kifizetjük nem arról van szó, becsületesen fizettünk eddig is!! de azért nehogy már dupláját fizessük mindennek...
2013. jún. 3. 11:25
 4/14 anonim ***** válasza:
Átjelentitek a fogyasztóórákat, és attól kezdve nincs gond. Vagy költöztök, és legközelebb már eleve ragaszkodtok ehhez.
2013. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
de nem jelenthetjük át, ilyenről szó se esett nem is engedné, én a csekket szeretném látni mert azt nem mutatja meg érted nem? csekk az más ide egy papírral jön amire felírta az összeget és annyi
2013. jún. 3. 11:42
 6/14 anonim válasza:
Kérj tanácsot egy ügyvédtől. Azt nem engedheted meg, hogy átverjen. Szerintem itt a neten találsz olyan portált ami az ilyen űgyekben hasznos tanácsokkal szolgál.
2013. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos muszáj lesz költöznötök. Ilyen emberrel nem fogtok zöld ágra vergődni. Mindig megpróbál trükközni majd.

Hányadik kerületben laktok?

2013. jún. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó egyszerű: amíg nem mutat számlát, ne fizess. Semmit.
2013. jún. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem szabad fizetned, és ki sem tehet a lakásból.

Csak akkor vagy köteles megtenni, ha elhozza az eredeti számlákat, illetve egy fénymásolt példányt róluk, utóbbit a pénz átvételekor mindketten aláírjátok és ez a példány megmarad nektek. Ezzel tudjátok bizonyítani, hogy adott hónapra ti már befizettétek, amit kellett. Olyan, hogy nem mutat számlát, olyan a világon nincs. Én egy fillért nem fizettem volna eddig sem, ha nincs írásban rögzítve, ilyen viták esetére.

2013. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hetesnek igaza van!

Nagymamám is így járt folyamatosan a tulajjal, nem tudott mit tenni, elköltözött egy idő után. Ugyanezt csinálta ő is, csekket sosem mutatott, egy papírral jött, és horror összegeket fizettetett. Nem fog megváltozni, a hozzáállása, hidd el:(

2013. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!