Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha ki akarom venni az albérlet...

Ha ki akarom venni az albérletet, megtekintéskor kell fizetni vagy ha azt mondom, hogy kell, akkor nem adják ki másnak, és csak szerződéskötéskor/beköltözéskor kell fizessek?

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson fizetni szerződés nélkül!


Ilyenkor úgy szokták, hogy megírják a szerződést, ami tartalmazza a költözés dátumát is.

2013. júl. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem egyböl fognak szerződést irni vagy igen? Csak adsz egy összeget pl a kaukcio felét amiről adsz papírt, és szerződéskötéskor pedig a többit, mert én ugy tudom h szerződéskötés egy másik időpont. Szoval ha most azt mondom neki, hogy kéne akk ugy h nem adok neki semmit megtartja nekem? Csak mert utánam mennének még jelöltek.
2013. júl. 20. 17:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kaukció, hanem kaució.

Lehet, hogy neked kell az albérlet, de lehet, hogy a tulaj még megmutatja másnak is tőled függetlenül, ő döntheti el, kinek adja ki. Lehet, hogy előtted már más is igent mondott rá.

2013. júl. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én már több albérletben laktam, és mindig a szerződéskötésnél volt fizetés. Egyszer 6 héttel a költözés előtt kötöttük a szerződést.


Az 1. voltam.

2013. júl. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de ha most elmész megnézni a lakást és aztmondod h kell viszahívnak majd később pár nap mulva szerződés kötésre??? mert hiába mondod te h kell azért nem zavarja el a többi jelöltet, akik utánad jönnének, ha már nem foglalózod le... most nem értem miért nem értitek a kérdést
2013. júl. 20. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Értem a kérdést de nincs erre hivatalos válasz. Nyilván amíg nem foglalózod vagy fizeted ki teljesen a kauciót (és mellette ugye írtok szerződést) addig bárkinek kiadhatná.


De ha kicsit eltávolodunk a jogászkodástól akkor pl. mi esetünkben ez volt: megnéztük, mondtuk, hogy jó, köszönjük majd átgondoljuk. Elmentünk másikat nézni (az a másik rettenet volt, leginkább a tulaj) útközben beszélgettünk és úgy döntöttünk egész normális volt az amit elsőnek írtam (lakás is, tulaj is, ár is). Felhívtuk telefonon és mondtuk, hogy oké, kéne, mi a teendő, hogy más már ne vigye el? Mondta, hogy ne aggódjak emiatt, ha velünk megbeszélte akkor nem fogja másnak odaadni már. Megbeszéltünk egy időpontot amikor újra találkoztunk és elintéztük a papírokat, kauciót. Még festés volt utána hátra, úgyhogy beköltözés csak kicsit később történt, illetve ekkor adtuk oda az első hónap bérleti díját előre.

2013. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az előttem lévőnek igaza van. Régebben így működött, mert mi is így vettük ki a lakást amiben élünk. Most nagyobbat nézünk mert időközben gyerekünk született. 7 éve lakunk itt, akkor nem volt ennyi ingatlanos mint most. Most az egész ingatlanos által működik, és aki hamarabb foglalózza az viszi. Így buktunk el egy jó kis lakást. De ha magánszemély adja ki, ha sikerül olyat találni, akkor mehet így.
2013. júl. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!