Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi a véleményetek a kollégiumo...

Mi a véleményetek a kollégiumokról?

Figyelt kérdés

Minimum hány évesnek ajánlanátok?

Veszélyes?

Debrecenben milyeneket tudtok ami jó?


2013. aug. 3. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Akár iskolás kortól.Önállóságra nevel .Farkas törvények vannak itt is .Védd meg saját magad .
2013. aug. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
középsuliban még elmegy ha valaki kolis, egyetemen viszont már katasztrófa! mondjuk Debrecenben az egyetemi Kossuth kolik meg a kampus az annyira nem szar, dehát nem lehet tudni milyen igénytelen vagy éppen lúzer gyökerekkel lesz az ember egyszobában... 30ezerből már egy albérlet megvan ott, annyit meg megér hogy az embernek legyen egy saját szobája.
2013. aug. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva vagyok úgy, hogy egy egyetemi kolesz sokkal összecsiszoltabb tud lenni, bár manapság azt vettem észre egyre kevésbé figyelnek egymásra az emberek, főleg a frissen elszabadult elsőévesek, ami már alapjaiban elcseszi az együttélést, mondjuk Pesten elég nagy a differencia az albérlet és a kollégium árai között.


Egyetemen első pár évben közösségépítésnek jó a kolesz, amúgy meg sokkal jobb albérletben lakni.

2013. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 vikTORZ válasza:
100%

Helló!


Remek kérdés :D


Viszonylag több időt töltöttem kollégiumokban. 3 évet általános iskolai kolikban, 4 évet középiskolaiban, és 3 évet fősulisban. Kőszeg-Békéscsaba-Győr volt a tanulmányaim helyszíne.


Ahol először voltam koliban, oda általános 4.esként kerültem. Ott voltak óvodások is és középiskolások is. Ez egy vasút által üzemeltetett kolesz volt, azóta sajnos megszűnt.

A másik is egy vasutas koli volt, oda 6.asként kerültem. Itt is voltak középiskolások, ovisok viszont nem.

A következő kolesz már középiskolai volt. Középiskolai évfolyamok 9.-12.ig voltam lakója.

Egy év meló után elmentem fősulira. Első évben a régi középiskolai koleszben laktam, majd másodévesként már a fősulis koliban kezdtem. Utolsó félévben meg már albérlet lett az otthonom.


Válaszok:

Az első kolim alapján ovitól lehet menni, de akkor még nem ajánlom. Ált. iskolától már szerintem lehet, bár édesanyám sokszor mondta, hogy megbánta, hogy kollégiumba küldött minket. Középiskolától kezdve pedig semmi akadálya nem lenne szerintem a kolesznak. Minimum ált. isk. felső tagozattól kezdve lehetne a kollégiumot kezdeni, amennyiben ennek oka is van (szülők elfoglaltsága, iskola túl távoli helyszíne, stb)


Veszélyes e a kollégium?

Hivatalos verzió: A jól felkészült és szakmailag magas szintű pedagógiai munkát végző nevelőtanárok a nap 24 órájában felügyelik és óvják az ott nevelkedő gyermekeket. Az iskolai foglalkozásokat követően tanulószoba és szervezett szabadidős programok keretében a diákok hasznosan töltik el idejüket. A nevelők az esetleges problémákat kezelik, nézeteltéréseket elsimítják, stb stb...

Amit tapasztaltam: A nevelők csakugyan ott vannak, akik mindig nyitva tartják szemüket mindenre. De nem látnak mindent.


Nagyban függ attól, hogy milyen kollégiumba mész. Ha egy szakmunkásképző intézet óriási létszámú kollégiumába mész, ott fogsz látni pár csodát. Ha egy kicsit elitebb gimi drága kolija lesz a pályád, akkor nyugodtabb lesz az életed. Mondjuk ez sem mindig tuti biztos. Mindenhol vannak problémák. Minél nagyobb a létszám, annál gyakoribb. A különböző féle kollégiumokban különböző jellegű problémák bukkannak fel.


Ennek megfelelően egyértelműen nem lehet válaszolni arra, hogy veszélyes e...


Amit megtanultam, hogy jobb ha elkerülöd azokat az arcokat, akik a programot "csinálják". Sose hagyd magad, mert nem vagy lábtörlő, de értelmetlen kötekedni. Ha mindig te vagy az okosabb, nem lesz semmi gond.


Debrecenben nem voltam koleszos... :D (Légy jó mindhalálig... XD)


Fősulis kóter... Jogi szempontból felnőttek között töltöd szorgalmas tanulással kikövezett főiskolai éveidet. Ha nem a legjobb a lakótársak "elegye" akkor nem fog menni semmi semerre. Ha túl jó arcok vannak egy lakásban/szobában akkor meg minden frankó lesz, csak a tanulással lesznek gondok.

2013. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát köszi ezt a hosszú, hasznos választ :D
2013. aug. 8. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!