Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletünkben állandó lakcíme...

Albérletünkben állandó lakcímen voltunk, nem jelentkeztünk még ki, azóta a lakás új tulajjal rendelkezik. Büntethetnek?

Figyelt kérdés
Nem foglalkoztunk vele, nem jelentkeztünk ki,és véletlenül lett állandóra bejelentve a cím,csak utána már nem változtattuk meg,vissza nem éltünk vele.

2013. aug. 8. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Az új tulaj nem nézett utána, ki van a lakásba bejelentve?


Ha tudta, hogy oda vagytok bejelentve és úgy vette meg a lakást (esetleg az adásvételi szerződésben i szerepel) akkor nem lehet gond. Egyébként igen.

2013. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amikor lakast vettem az ev elejen, lakcim valtoztatasomkor elso dolgom volt, hogy megnezettem az ugyintezovel ki van bejelentve oda.

5 fo volt bejelentve, abbol 3 allando, 2 tartozkodasi.

Azonnal kenyszer kijelentest tettem indokolva persze, mert kerik. Plusz az adas-veteli es a tulajdoni lap is nalam volt.

5 perc alatt hontalanna valtak. Azota az egyik meg is latogatott, hogy mirt rakattam ki. Mondtam, hogy enyem a lakas, megvettem es nekem o ne tartozkodjon itt meg papiron se.

Elnezest kert es tovabb allt. Bar elsonek a stilusa tenyere viszketo volt..

Gondolom hivatalbol kiertesitettek oket.


Laktam en is albiba, voltam mind a ketfelekeppen bejelentve, de azonnal kijelentkeztem, ahogy elkoltoztem onnan. Nem volt szuksegem a kellemetlensegekre.

2013. aug. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem jelented be az új lakcímedet, az szabálysértés, amiért 30 ezer ft bírságot szabhatnak ki, de ritkán teszik. Az ottfelejtett lakcím a tulajnak semmi hátrányt nem okoz, mert nincs köze a lakás használatára való joghoz.
2013. aug. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm!Engem is zavar,nem akarok ott bejelentkezve egyáltalán,hisz közöm nincs hozzájuk,csak az a gond,hogy őket ez már baromira zavarja és folyton zaklatnak emiatt,mert belehalnak hogy mi még legtöbb 1-2hónapig oda leszünk bejelentkezve...nem akarok én tőlük semmit de nem tudok kijelentkezni még 1-2hónapig,de ők már a plafonon vannak.És nem szeretném ha azért büntetnének meg,nem élősködő vagyok!A régi tulajnak azt hiszem ez gáz,mert ők a lakás eladásakor megigérték az ügyvédnek hogy x-napra mi már nem leszünk kijelentkezve.Gondolom akkor nekik lehet bünti.
2013. aug. 9. 09:54
 5/8 anonim ***** válasza:
A régi tulajt pláne nem fogják büntetni, semmi köze a te lakcímbejelentésedhez. Az új tulaj sem élhet kártérítési igénnyel, mert nem éri kár. Egyszerűen csak buta.
2013. aug. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha annyira zavarja az új tulajt, hogy odavagytok bejelentve, akkor miért nem kér kényszerkijelentést, ahogy én is tettem?! Ingyen van és pár perc alatt hontalanok lesztek. Neki ez jó, ti meg .. hát így jártatok.


Bocsi, de ha ez eszébe jut vag idáig elmegy, akkor rátok ez vár. Ugyhogy szerintem inkább lépjetek hamarabb.

2013. aug. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jah,köszönöm szépen!

Egyébként elgondolkodtató, hogy ez van ebben az országban,kifizetsz 70-80-100 ezer forintokat egy lakásra és annyit nem érdemelsz,hogy hivatalos és egy apró-cseprő ügyeidet intézhesd,mert nincs lakcímed!Tökmindegy,hogy nincs lakcímem vagy olyan van amivel semmit nem tudok Pesten kezdeni!Az emberek teljesen bizalmukat veszítették,mindenki mindenben a rosszat,a visszaélést látja és önzően csak a saját sz..os érdekeire gondol...De ez már egy másik fórum tárgya,csak bosszantó,mert alapvető jogom lenne ahhoz,hogy tisztességes munkával megkeresett pénzemet bérelt,tökéletesen rendben tartott lakásomhoz legyen egy IDEIGLENES!lakcímem...szomorú...

2013. aug. 11. 08:20
 8/8 anonim ***** válasza:
"Állandó lakcímre" (lakóhely igazából) is be kellene tudnod jelentkezni (ugyanúgy semmi jogot nem ad a lakásra, mint a tartózkodási hely). A tulajdonosnak nincs jöga visszautasítani a lakcímbejelentő aláírását (és hátrányuk sem származik belőle, tehát csak a bérlőjük felesleges szívatása az egész). Sőt, ha két tanúval aláíratot, vagy közjegyző előtt közokiratba foglalt bérleti szerződésed van, akkor nem is kell a külön aláírása, elég a bérleti szerződést bemutatni.
2013. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!