Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van egy bérlőnk pár éve,...

Cinema City kérdése:

Van egy bérlőnk pár éve, szerződésipapír nem íródott, szóban egyeztünk meg, hogy a rezsit fizeti, illetve 20. ezret havonta. Most ki szeretnénk tenni, felszólítottuk, hogy menjen el, letelt a határ idő is, nem ment el. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Jeleztük felé, hogy akkor kipakoljuk a holmiját, el is kezdtük.Ránk hívta a rendőrséget, és feljelentést tesz felém rongálásért (levágtam a lakatját, és nem vagy hatósági személy). Ügyvéddel csináltattam a felszólítást, meg is kapta, tudomásul vette, és mégse tudtam ki tenni. Mit csináljunk? Rongálásért feljelent, illetve, polgári perre akarja vinni a dolgot.Azt még tudni kell,hogy az évek alatt többször,volt, a rezsi ki nem fizetve,és jöttek a felszólítások. Most is! Tavalyra visszamenőleg 5 részlet a kommunális szemétszállításból, meg a villany felé és csinált tartozást. Kiegyenlítettem a héten! Pár hónapja szólítottam fel először,hogy menjen,nem ment, adtunk neki még egy kis időt,szóban megállapodtunk(hangfelvételt készítettem róla, az illető tudta nélkül),tehát a szóbeli megállapodás is egy megállapodás ugyebár.. Arra a határidőre se ment el. Akkor jött a pont,hogy akkor ügyvéddel,papírt,felszólítást. Megcsináltam. Odaadtam az illetőnek( aki később letagadta,hogy tudomása lett volna az egészről),feljelentett rongálásért,mert a holmiját kipakoltuk.Kihívta a rendőrséget,mutattam a rendőröknek a papírt,hogy én felszólítottam,ők abba belekötöttek,hogy mért nem írattam alá vele a papírt,hogy tudomásul vette,és elfogadja( azért,mert nekem senki nem mondta,hogy alá kell íratnom vele),és kiköltözik. Akkor elkezdte ott nekiem,hogy most az utcán több milliós cucca van, a rendőrség visszapakoltatta velem a sok "vackot",és a koma mondta,hogy neki kell 1 vagy 2 hónap,hogy el tudjon menni,mert neki ennyi holmihoz kamiont kell bérelni. ( megjegyzem 2szer fordulsz egy sima Navaraval,és már nincs ott semmi...milyen kamion kell akkor??) nem mentem bele,mondom,biztos nem kap annyi időt,mikor már hónapok óta játszunk evvel,hogy megbeszéljük,hogy mikorra menjen el,és nem teljesíti. Hivatalos felszólításnál se teljesítette. aztán kicsúszott az illető száján,hogy legalább 20 nap kell neki,egyből rácsaptam,hogy,rendben,és itt és most adja írásba, a rendőrök és tanúk előtt. Megtette,de nagyon nehezére esett. (Nem akar elmenni,mert lefogadom, a fele holmija nem tiszta dologból van,és erre csak nem rég kezdtünk gyanakodni). Tehát van még 20 napja,újra vissza lett pakolva a holmija,most már 2 lakat is van az ajtón. Ő feljelent rongálásért,illetve polgári perre viszi a dolgot. Mire számítsak?

Én nem jelentem fel,bár megtehetném rengeteg dolog miatt( rongálásért én is,mert betörte az ajtó üveget,és nem csináltatta meg, illetve feljelenthetném rágalmazásért, üzletrontásért,és még sorolhatnám.. Illetve zsarolásért is.De erről később,ha kapok valakitől választ,vagy ha valaki érdeklődik az ügyem iránt. A kérdésem az,hogy polgári pernél mire számíthatok,illetve a feljelentésnél. (Sosem voltam büntetve, bár lehet a másik személy igen..)



2013. aug. 15. 07:02
1 2
 1/18 anonim válasza:
84%
Ha közjegyző előtt írtatok volna szerződést,most kitehetnéd.Lehet,hogy a rendőrök előtt aláírt papír elég lesz a kilakoltatáshoz,de én beszélnék egy ügyvéddel,mik a lehetőségek,mert a bérlőd tisztában van vele ês akár évekig lakhat még ott,a rezsit sem fizetve.
2013. aug. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"(hangfelvételt készítettem róla, az illető tudta nélkül"


EZ az. ami SEMMIT sem ér. A hangfelvétel CSAK akkor lehet bizonyiték, ha az illetö tud róla.


Ha fel akarod szólítani, akkor en "odaadd" neki, hanem ajánlott levélben tedd, akkor ugyanis nem tudja letagadni.


Ezen kivül keress meg egy ügyvédet, mert egyedül nem tudod kitenni.


Az meg, feljelent rongálásért - ehhez joga van, söt igaza is van.

Attól, hogy te nem jelented fel azért, amit tesz/tett, neki még megvan a joga a feljelentésre. (Mellesleg amiket állítólag tett, azt ugye tudod hivatalosan bizonyítani? Mert különben csak rágalmazásnak számítana a te részedröl)


Mellesleg ezért nem adja értelmes ember a lakást ki szerzödés nélkül - a szóbel megállapodás nem ér semmit, mert nem bizonyítható.

2013. aug. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Én megvárnám amíg egyszer kimegy a lakásból, akkor pedig 2-3 nagyobb barátommal (vagy felbérelt költöztetővel) szépen kiszórnám az összes bútorát a lépcsőházba.

A zárat pedig lecseréltetném.


Kész, probléma megoldva. Hívhatja a rendőrséget, hogy nem tudja bevinni a dolgait, Te meg csak állsz ott boci szemekkel, hogy mégis miért akarná bevinni, hiszen nem is lakik itt? Persze ez utóbbit el is lehet kerülni a zárcserével, és akkor ott se kell lenni.

2013. aug. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Első hozzászólónak a válaszom!A hivatalban,most hivatali szünet van hó végéig, csak a pénztár működik,a jegyző sincs bent.Illetve a bérlő sose jelent meg hivatalos közegek felszólítására sem,hogy beszéljük meg a dolgot.Azt mondták,hogy örüljek,hogy nincs szerződés,mert ha lenne évekig ki nem raknám onnan, így meg papír nélkül hamarabb megvalósítható.Nem házrészről van szó, hanem,egy garázs-műhelyről.Előző bérlővel volt papír,és ő ment magától,mert nem tudta fizetni a díjakat. semmi probléma nem volt vele. Utána jött az épp aktuális, aki autószerelőműhelynek használja a helyet, vagy inkább lomtárnak,ahogy azt pakolás közbe kiderült. ezért nem fizet ő semmit.Az évek alatt csak a hidegebb hónapokban használta aktívan, akkor szerelt benne autót is,illetve ott tárolta a nem épp olcsó autóját.
2013. aug. 15. 08:56
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A 3.-nak van igaza.

Az, hogy nincs szerződés, kétélű fegyver, mindkét fél visszaélhet vele. Te azzal, hogy odamész és kidobhatod a cuccait, majd zárat cseréltetsz.

2013. aug. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha erőszakot alkalmazol, büntethetővé teszed magad.


Mivel nincs közokiratba foglalt bérleti szerződés, és láthatóan tisztában van a jogaival a bérlőd, ezért csak a polgári per marad. Ezt nem tudta az ügyvéded?

2013. aug. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A hangfelvételre azért került sor,mert zsarolni próbált,illetve fenyegetett.Írtam már az ügyvédnek,akivel a felszólítást csináltuk.

Én tudom hivatalosan igazolni,amiket ő tett,de ő nem.


Azzal érvelt,mikor kinn voltak a cuccai az utcán,hogy ha eltűnik valami,mert erre jár egy lomis kisebbségi,akkor még azt is a nyakamba varrja. Mondtam neki,hogy úgy se tudja mi volt ebben helységben, erre ő,hogy a fejében van a leltár.. Igen, csak kipakolásnál mi is fotózgattuk a dolgokat,illetve leltárba vettük. Ergo ha olyat mond,ami nem is volt benn,és követeli rajtam,akkor avval nem tud mit csinálni. De amit ő nem mond,hogy benn van, akkor azt akár meg is tarthatom.

Tehát polgári per.. De ez mit takar? Beleírtuk a felszólításba, hogy peren kívüli vagy polgári peres eljárás során is végrehajthatjuk a folyamatot. Csak úgy gondoltam,hogy mivel a bérlőnek tartozása van a PM felé, illetve több helyen van szintén ilyen bérletből adódó baja, így nem akarja majd a herce hurcát,és felfogja,hogy itt vége,mennie kell. ( Van még az én műhelyemen kívül 4 hely,amit birtokol,és ott is lakattal védi a cuccait.Ott se vághatja le a bérlő,mer azokat is feljelenti.)

2013. aug. 15. 09:13
 8/18 anonim válasza:

na de komolyan - mit agyalsz még?

nincs papírja róla hogy ő kivette az a helyet...

Mikor nincs ott akkor kipakolni, zárcsere és csocsi

2013. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
papírja nem volt eddig. amit most a felszólítás miatt xcsináltunk az ügyvéddel,abba belefoglaltuk a nevét, szóval mondhatja,hogy én magam csináltattam papírt neki. és tuti be is játsza.kivárom a 20 napot. ha elmegy elmegy, ha nem akkor rendőrrel vágatom le a lakatokat, és bérelek költöztetőket,lepakoltatom oda a háza elé a vackait,és az ő nevére állítatom ki a számlát.( ha lehet olyat persze)
2013. aug. 18. 07:09
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha már ügyvéded van, akkor a törvényes utat is választhattad volna. Ahelyett, hogy mindenféle kerülőutakkal próbálkozol, amivel büntethetővé teszed magad, és esetleg nem is mész vele semmire.


Az ügyvéded sem tudja, mi az a per? Ahelyett, hogy feleslegesen vársz, rég el lehetett volna indítani.

2013. aug. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!