Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire kell odafigyelni egy...

Mire kell odafigyelni egy első albérletnél főleg jogi tanácsokra van szükségem, esetlegesen olyan hasznos infokat szeretnék hogy a közműveket érdemes-e átiratni meg hasonlók?

Figyelt kérdés

A bérleti szeződésben foglaltaknak utána néztünk már főként ezekre a dolgokra lennénk kiváncsiak amiket itt megkérdeztem!

Mivel a párommal együtt költözünk össze a szerződést közösen ajánlatos aláírni?

Érdekelnek olyan tanácsok is hogy milyen lakás a legjobb pl a szobában parketta, padló vagy padlószőnyeg meg egyéb dolgok mivel szokott probléma lenni főleg butorozott albérletnél!

Egyébként a butorozott albérletnél milyen háztartási eszközök butorok szoktak lenni vagy mit kell beszerezni?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. szept. 10. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:

A közműveket érdemes átíratni, akkor nincs belőle vita.


Ha együtt írjátok alá a szerződést, akkor egyetemlegesen vagytok felelősek, a bérleti díj fizetéséért is. Vagyis az bármelyikőtökön teljes egészében követelhető (pl. ha szétmennétek, és valamelyikőtök nem fizet). Ha egyvalaki írja alá, akkor csak ő felel.


Padlószőnyeg nehezen tisztítható. A berendezés meg az ajánlattól függ, de konyhai nagygépek, mosógép általában benne van.


Határozott időre kötött szerződést nem lehet felmondani, erre vigyázzatok. Ha aláírtok egy ilyet, és mégsem tetszik a lakás, nem tudtok elmenni.

2013. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%

Mostanában engem csak csóró albérlők szálltak meg , így nem tudtak kauciót sem fizetni , hogy szállnának be ügyvédi költségbe :))) Így nem írok semmit amivel lehet még bebiztosítják magukat . Ha nincsen pénz mehetnek a repedtbe:O

[link]

2013. szept. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát mi nem abba a "csóró albérlő" kategóriába tartoznánk rendesen fizetnénk mindent kauciót is letenném. Fizetném a bérleti díjat meg a rezsit és a közösköltséget is. Csak persze mindent amit a tulaj mond az utolsó betűig szerződésbe foglalnám és ügyvéddel hitelesíteném. No meg nem 2-3 hónapra költöznénk be. De nem is szeretném azt ha 1 év múltán kiraknának az albérletből hiába tartunk be bármilyen szerződési és erkölcsi szabályokat és még mellette ugrana a 3 havi kaució ami azért lehet 100 ezer fölött is!
2013. szept. 12. 17:27
 4/6 anonim válasza:

Lehet, hogy érdemes elkészítened egy szerződés mintát (akár ügyvéddel, jogásszal), amit fel tudsz ajánlani a tulajnak. Amit érdemes belevenni, hogy milyen javításokért kell neked fizetned és milyenért neki. A festésre is jó kitérni, én legalábbis egyszer elég rosszul jártam miatta. Van, ahol szokták jegyzőkönyvezni a bútorokat is. Ami még saját tapasztalat, hogy nézz utána, hogy árulják-e a lakást. Jogi ügyekben most ennyi jut eszembe.

Ha van még konkrét kérdésed albikkal kapcsolatban, szívesen válaszolok. Nekünk most sikerült összeköltözni a párommal, hosszas keresgélés után... :)

2013. szept. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4. köszönöm a tanácsot én is hasonlóra gondoltam! Ha a tulaj is akar szerződést akkor ő megírja a tervezetett benyújtja nekem én meg a saját pontjaimmat felajánlom neki és leülünk tárgyalni! Mi is most költöznénk össze és több helyről is hallotam sok albérlet van egyszóval van választék! Tehát valamilyen szinten mi bérlők vagyunk jó helyzetben! Mi főként butorozott albérlettel szeretnénk kezdeni hisz kb a nulláról indulunk. Persze viszünk magunkkal pár dolgot de ilyent hogy hűtő mosógép esetleg TV,mikro azokat is tartalmazhatja a butorozott albérlet? Nem csak szimplán a butorokat? Mert eleinte egy fiatal párnak elég kinyögni az albérletett a rezsit meg a kisebb használati cikkeket beszerezni!
2013. szept. 13. 17:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát inkább,, ahol én élek nincsen sokk albi . Három éve volt a csúcs , rengeteg lakás volt kiadó , most meg alig , lehet válogatni a bérlők között . Egy hirdetésre vagy 8-an 10-en ácsingóznak a ház előtt ....
2013. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!