Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hány négyzetméter átlagban...

Hány négyzetméter átlagban egy garzonlakás alapterülete?

Figyelt kérdés

Panelbe? És téglába? És a másfél szobás? Rezsiügyileg meg albérletdíjügyileg megéri a garzon? Vagy jobb akkor egy másfeles?

És mi az a kaució? Ha leadom a 2 havit akkor a másik hónapban nem kell fizetni? Vagy az arra van, ha épp 1x 1 hónapba nem tudok akkor semmi baj, költözéskor kevesebbet kapok vissza?

Veszprém megye. 65 ezer Ft-ot keresek egyedül vagyok. Van kb 200 ezer FT megtakarított pénzem, plusz 60 kaucióra.

Melyik éri meg jobban így egyedül?



2013. okt. 15. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában 35 m2.

A kauciót előre kell fizetni, azért, hogy ha elmégy és adós maradsz a rezsivel, vagy kárt teszel a lakásban, a tulajdonost ne érje kár. Ha elköltözöl, akkor kaphatod vissza.

De ha csak 65.000.- Ft-ot keresel, akármilyen pici lakásba mégy, a lakbér mellett jó ha a rezsit kitudod majd fizetni. Megélhetésre nem marad egy filléred sem.

Vegyél ki inkább valakivel közösen egy lakást.

2013. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nincs senki akivel közösen kivehetnék. Aki volt az meg egy hülye alkesz pasi volt, most meg vagyunk 5-en.


Matematikailag megélek. Mert itt kb 20 ezer az egy egyszobás, és azt mondta az egyik pasi akit felhívtam ez ügyben, hogy (de arról is pont lecsúsztam), egy ideig ketten voltak és 18 ezer Ft-os rezsit számolt nekik össze. Az még mindig csak 48 ezer (és én egyedül vagyok, gyárban fürdök, nem vagyok fagyos, ha fázom felöltözöm). Nem eszem sokat, nem vagyok válogatós. Mondjuk valószínűnek tartom, hogy kihúzom itt valahogy tavaszig a jelenlegi helyemen (utálom), mert agyamra megy, hogy ennyien vagyunk... Egymásra nyitunk WC-n Fürdőn hiába csináltam kis foglalt/szabad táblácskát, szabályok nincsenek betartva. Stb...

Amúgy 25/N vagyok.

2013. okt. 15. 17:17
 3/5 anonim ***** válasza:

20+18 az 38 ezer, nem 48 ezer :)


ha 20 az albérlet, és tudsz spórolni, akkor csórón, de kihúzod. Arra vigyázz, hogy ne betegedj meg, mert gyógyszerre nem fog telni.


20 albérlet

18 rezsi

25 kaja

és marad 2000 egyébre (tampon, sampon, amit kell venni... de ez havonta csak egyszer)

SEMMI megtakarításod nem marad sajna.

A kauciót visszakapod, ha írtok szerződést, nem teszel kárt semmiben, és fizeted a számlákat rendesen.

2013. okt. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk változó. Van 18 nm-s minigarzon, de 35-6-os is. Bár ezek felénk már inkább 1 szobások.

A fűtési rendszerre érdemes nagyon figyelni, mert ha távhős, nem panelprogramos, vacakok az ablakok és nincs szabályozó a lakásban külön, akkor biza durva lehet a rezsi. Én mostanában sok 18 négyzetméterest megnéztem a környéken, ez tényleg pici, de azt mondom egy embernek elég. A zömük régi, elöregedett. Nagyon olcsó, 14-8 ezer a bérleti díj havonta, de míg nyáron akár 10 ezerből megúszod a rezsit mindenestől, addig télen akár 40-45 ezer is lehet a távfűtés miatt. Sajnos ez ilyen.

Vagy egyedi fűtés legyen, vagy szabályozható és akkor azzal is tudsz spórolni.

1 szobásban lakó ismerősöm is van (35 négyzetméteren), ő 22-t fizet bérleti díjként, szintén nem panelrogramos lakásban és ő is azt mondta, hogy télen előfordul a 45 ezres össz rezsi is, amit már nehezen bír spórolni pedig nemtud, mert a fűtés (távhő) miatt lesz ennyi.

2013. okt. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Telet még ki tudom húzni itt is. Aztán remélem, hogy kapok fizuemelést. Meg azért szerencsére van egy támogatóm is, nem hagyna éhen halni. :)
2013. okt. 18. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!