Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tudok ilyenkor csinálni?...

Mit tudok ilyenkor csinálni? (nem szeretnék elköltözni nyilván)

Figyelt kérdés
Szóval a főbérlővel együtt lakunk (egy csaj) én meg egy másik srác és szar a mosógép. Szóltam neki hogy valamit csináljon vele és erre azt mondja hogy neki jó volt amikor mosott.Holott már vagy 2 hete vettem észre hogy szar.Nem kezd vele semmit:S

2013. okt. 23. 16:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha neki jó , vegyetek magatoknak másikat :))))
2013. okt. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
a sráccal álljatok össze (gondolom neki is érdeke a mosás), és mondjátok ketten a csajnak nyomatékosan, hogy rossz a mosógép. ha erre sem hallgat, akkor dugd az orra alá a szerződést, hogy bocs, de ebben le van írva, hogy te lakhatásra alkalmas körülményt és berendezéseket biztosítasz, és én EZÉRT fizetek, nem egy rossz mosógépért.
2013. okt. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
# 2 te tipikus bérlő vagy :))) Menyit fizetsz egy mosógépért havonta ? Üresen is vannak szobák kiadva :// Meg sok idióta nincsen tisztába eszközök használatával XD Voltam karbantartók főnöke diák szállón :((
2013. okt. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
nem a mosógépért fizetek, hanem azért fizetek lakbért, hogy rendeltetésszerűen használom a lakást, a főbérlő pedig bizonyos mértékben (amiben előre meg kell állapodni) biztosít berendezést. van, ami kötelező (pl. konvektor), van, ami opcionális (pl. mosógép). de ha már ad mosógépet, és elromlik, akkor a minimum az, hogy közösen megjavíttatni, ha már ő is ott lakik, és nem "leszarom".
2013. okt. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha felszólítás ellenére nem javíttatja meg, akkor javíttasd meg te, a javítás költségét meg vond le a lakbérből. Ilyen egyszerű.
2013. okt. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A tulajdonos engedélye nélkül egy szöget sem lehet beverni a falba :)))) Nem mosógépet javíttatni JÓ DRÁGÁN ,, a haverral :DDDDDDDDDDDD
2013. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Ha a tulajdonos felszólítás ellenére nem javíttatja meg, akkor a bérlő hívhat szerelőt, és a javítás díját követelheti a tulajdonoson.
2013. okt. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
# 7 Olvasgasd a lakás törvényt !! De jobb ha tudod senki nyakába nem varrhatsz , be általa meg nem rendelt szolgáltatást :)))))
2013. okt. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha a tulajdonos megunja az ötleteléseid " gyakori eset :)" mehetsz a P.......
2013. okt. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

#8: neked kellene olvasgatnod a lakástörvényt, mert láthatóan lövésed sincs róla, de azért hivatkozol rá. Segítek:


"(2) A bérlő a szavatossági hiba elhárításához szükséges munkát a bérbeadó helyett és költségére elvégezheti, ha a hiba elhárításáról a bérbeadó a bérlő írásbeli felszólításában megjelölt megfelelő határidőben nem gondoskodik."

2013. okt. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!