Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletbe szeretnék kivenni...

Morzsa kérdése:

Albérletbe szeretnék kivenni egy garzont, havi 100ezerből megtudnék élni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 27. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ.


- Albérlet összege

- Közös költség összege

- Víz, villany, fűtés, internet, tv, szemétszállítás stb

- Ebben a 100 ezer forintban benne van-e az étkezésed,

kell-e az utazásra fizetned belőle, van-e valamilyen

hiteled



Ha ez segít akkor leírom, hogy mi a párommal ketten Budapesten egy 40 nmes lakást bérlünk (teljesen berendezett és gépesített, átlagos állapotú lakás). Ez havonta 50 000 Ft. A közös költség 19 000 ft, de ebben már benne van a fűtés, a szemétszállítás, a közös víz, a közös villany.

Ezenkívül fizetünk még fogyasztás szerint a vízre (2 havonta jön számla), meg a villanyra, általában a kettő együtt olyan 12 000 forintból kijön. Tvre nem fizetünk csak az a 3 vagy 4 alap csatornánk van, az internet meg havi 2200 ft.


Szóval durván olyan 35 ezer a rezsi mindennel együtt kettőnknek. Nyilván nyáron kevesebb mert lejön belőle a fűtés.


Az étkezés meg itthoni főzéssel megoldható 45 ezerből. Mi olyan 130 000 forint körüli összegből kijövünk.


Mosószer, öblítő, fogkrém stb nem kellenek minden hónapban így azok ha apránként vesz az ember mindig 1-1 dolgot akkor nem jelentenek nagy kiesést.


Nagyjából ennyi. :) Mondjuk ilyen összegű bevételből nem járunk moziba, strandra, színházba, sehova...

2013. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!Az albérlet havi 25 ezer lenne,a közös költség 6000.Egy főre gondolom nem lehet sok a villany,és a víz,gáz.Utazásra nem kell költenem,mert céges autóval járok.A szemétdíj pontos összegét nem tudom.A havi kajám nem tudom mennyibe lenne,attól függ,hogy miket főznék,persze nagy terülj-terülj asztalkámat nem lehetne rendezni.Viszont jó lenne félre is tenni ebből a kevés pénzből,ja és soha nem tudni milyen váratlan kiadások jönnek közbe.
2013. okt. 27. 18:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen a fűtési rendszer. Ha távhős, az gázosabb, míg ha egyedi és tudod szabályozni, akkor azzal is sokat spórolhatsz. Mindenképpen kérdezd meg a tulajt, akár mutasson számlákat is mindenről pontosan. Télen nyáron milyen költségek várhatók kb.

Én jelenleg egy pici lyukat bérlek (18 nm). Mivel távhős, még is brutális a téli rezsi (tv-vel, nettel, hideg-melegvízzel, fűtéssel, közös költséggel, mindennel) akár 35-38 körül is előfordul. Nyáron viszont gyakorlatilag 11-2 ezer forintból kijövök mindenestől. Hozzátenném én átalányt fizetek a tulajnak, havi 20 ezerben állapodtunk meg, éppen azért mert így kicsit jobban tudok tervezni, nem szorul össze a gyomrom, amikor érkeznek a számlák.

Kaján sokat tudok spórolni. Ha a szüleim, nagyszüleim meglátogatnak, vagy én őket, akkor fel is pakolnak mindenféle felvágottal, fagyasztottal, vagy gyors kajával, így gyakorlatilag megúszok egy heti nagybevásárlást.

18 a bérleti díjam + 20 a rezsim és ha nincs semmi extra költségem, akkor olyan 20 körül félre is tudok tenni. Volt olyan is, hogy 30-at sikerült. Attól függ hogy alakult, miket kellett éppen vennem. Ruhára szükségem volt-e, vagy valamilyen műszaki cikkre, stb.

2013. okt. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a céges autó is benne van biztos ! Nálunk a biztonsági őr keres 150 -et :))
2013. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 28. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!