Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen karbantartási munkálato...

Milyen karbantartási munkálatokat fizettetnének ki az albérlőkkel?

Figyelt kérdés

példa egy szerződésmintából a netről:


8. Felek megállapodnak abban, hogy a rendes karbantartás körét meghaladó felújítási vagy


helyreállítási munkák költségei a bérbeadót terhelik. Ilyen esetben a bérlő köteles tűrni a


karbantartással, felújítással, helyreállítással kapcsolatos munkák elvégzését.------------


2013. nov. 27. 06:05
1 2
 1/11 tetro ***** válasza:
0%

A karbantartási munkákat a bérbeadó fizeti. A bérlő az általa okozott kárért felel.

Én magam még azt sem értem, amikor a falak újrafestetését a bérlővel akarják kifizettetni, mikor normál használat mellett is teljesen természetes, hogy a falak az évek során koszolódnak.

2013. nov. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Első, ez nem igaz!


Kérdező: az állagmegóvó munkálatokat kell kifizetnie a bérlőnek (nem "al"bérlő, mert az más!!!), tehát olyanokat, amik a használattal kapcsolatos "rendes kopást" javítják ki.


A bérbeadó fizeti nagy felújításokat, átalakításokat, stb...


A részletekért ld. a Lakástörvényt.

2013. nov. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tetro ***** válasza:
Melyek ezek a munkák?
2013. nov. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kovpet ***** válasza:
Például ha eldugul a lefolyó.
2013. nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A törvény szerint az épület karbantartása a bérbeadó feladata (ez tipikusan a közös költségbe bújtatott felújítási alap fizetését jelenti), a lakás és berendezéseinek karbantartására pedig a szerződésben rögzített megállapodás az irányadó; ennek hiányában a karbantartás és a javítás a bérlő, a pótlás és a csere a bérbeadó költsége.


Szerintem annak van értelme, hogy jelentéktelen költségek, illetve rendszeres javítások elszámolásával nem vacakolnak, hanem a bérlő megcsináltatja a javítást, és ki is fizeti. Erre esetleg egy éves keretet is meg lehet állapítani, ami kvázi a lakbér része. A hosszabb távra szóló (feltehetőleg a szerződés időtartamán túl mutató) karbantartást meg a bérbeadó fizeti. A festést szerintem (hosszú távú bérlés esetén) érdemes a bérlőre rábízni, intézze és fizesse ő, legalább olyan lesz a fal, ami tetszik neki. Pár évente úgyis újra kell festeni, ez tehát nem olyan költség, amit a bérlő a következő lakónak ajándékoz. Abban persze meg kell állapodni, hogy milyen színű lesz a fal a kiköltözéskor, mert nem várható el, hogy a tulajdonos extrém színű falakkal hirdesse a lakást. Nyilván, ha valaki csak pár hónapra bérel, akkor viszont az a praktikus, ha nem kell festenie, és a tulajdonos intézi a tisztasági festést.

2013. nov. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tetro ***** válasza:
Oké, ezek az apróságok szerintem is mind oké. De mondjuk kiköltözéskor a bérlő vagy a tulaj festet újra?
2013. nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha a bérlő a neki tetsző színnel kifestette a falakat, akkor szerintem az a normális, ha kiköltözéskor ő maga fehérre meszel(tet), amennyiben a tulajdonos azt kívánja. Egyszerűen azért, mert az extrém színű falakkal nehéz hirdetni a lakást. Ugyanakkor a következő bérlőnek nem biztos, hogy tetszik majd a sebtében végzett tisztasági festés eredménye. Meg ha ő is saját ízlése szerint úgyis kifesti a lakást, akkor felesleges munka volt. De ez mind megállapodás kérdése.
2013. nov. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Karbantartás ?? ELÉG HA ÚGY ADJÁK VISSZA AHOGY ÁTVETTÉK !!!!
2013. nov. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne legyél szűk látó körű ! Fűtéskorszerűsítés van , Kapucsengőt szerelnek , szennyvíz vezetéket cserélnek , új hálózati TV- kötnek be .... Te meg elbarikádoznád magad :P
2013. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem apróbb karbantartási munkálatokat illik kifizetnie az albérlőnek, amely "kár" használat során keletkezik.

Nálunk pl. teljes zárszerkezetet kellett cseréltetni, mert amúgy is vacak állapotban volt, aztán meg egyik pillanatról a másikra zárhatatlan lett a lakás. Hívtunk egy szakembert, aki kicserélte az egészet, majd felhívtuk a tulajt, hogy tudjon róla, az ő kulcsa már nem jó. Rögtön rávágta, hogy tudja, hogy nem is volt túl jó, már akkor sem, amikor beköltöztünk, így természetesen ezt ő kifizeti. Nem kértük, de nagyon rendes volt.

Akkor, ha pl. meglocsolod a falat valamivel, azt is illik helyreállítani, ha tönkremegy a zuhanyrózsa, vagy dugulás van azt is. Komolyabb munkákat nem varrhat a nyakadba a bérbeadó.

2013. nov. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!