Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki fizeti a lakasbiztositast?...

Ki fizeti a lakasbiztositast? A berbeado, vagy a berlo? En mint berlo nem kivanom az ingosagaimat biztositani. Marad a lakas, de ez a berbeado dolga, nem?

Figyelt kérdés
2013. dec. 14. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Több biztosítás létezik.

Magát az ingatlan biztosítást a bérbeadó fizeti, hiszen az ő érdeke. Az ingó vagyon biztosítást pedig a bérlő fizeti mert az ő ingóságai vannak a lakásban.

2013. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom a lakás biztosítást bérlő fizeti .De ha mondjuk egy lakásban csőtörés történik,ezáltal a bérlőnek kára származik ,a bérbe adó biztosítására a biztositó a kárt megtéríti .
2013. dec. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megállapodás kérdése. Fizetheti a bérbeadó, de akkor majd az árát belekalkulálja a bérleti díjba.
2013. dec. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak egyszerű biztosítások ! Amik nem tartalmaznak ingóságot ! Nálam egyértelmű a bérlő fizeti hiszen egyértelmű ő a kockázati tényező !! Felgyújtja a kéglit , a szar mosógép lemos alólam 3 lakótársat , akik majd üldöznek :) , Kitörik a thermoplan üveg . Mindig jelzem előre ezt a nehéz felfogadásúaknak = NEM ÉN VOLTAM , MI NEM OLYANOK VAGYUNK típus miatt van ! Valamelyiknek is bevétele ami az esetleges károkat fedezné :) Segélyből nem von a rendszer. De a hitelre is van biztosítás , sőt egy szar autóbérlésnél is megfizettetik a bérlővel. De volt egy bérlőm akinél a pár hónapos külföldön vett BOSH gáztűzhely ajtaja tört be teljesen véletlenül :))) Amikor rákérdeztem, cinikusan rávágta miért nem kötöttél rá biztosítást ? ... Sajnos a biztosító sáska bérlőre nem köt :DD
2013. dec. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az épületben keletkezett károkat a ház biztosítása fedezi, amit a tulajdonosnak kell(ene) fizetnie, de ehelyett általában a közös költségbe bújtatva közvetlenül megfizettetik a bérlővel. Mondjuk amíg hosszú távon fix összegről van szó, addig ez nem sokat számít. A lakásbiztosítás viszont a lakáson belül található dolgokat biztosítja, és az már inkább a bérlő felelőssége, tehát jogos, hogy a költséget is közvetlenül viseli. Valamint a lakásbiztosítás szokott felelősségbiztosítást is tartalmazni, ami viszont tényleg fontos. Ha kárt okoz a lakó a háznak, ne álljon ott meztelenül.
2013. dec. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!