Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Páromra ráterhelhetik ezeket...

Páromra ráterhelhetik ezeket az adósságokat?

Figyelt kérdés
Anyósom és apósom "albérletben" élnek. Ezt kb úgy kell elképzelni hogy 5 éve nem fizettek egy cent bérleti díjat sem, mert a tulajdonos egy alkoholista, aki nem törődött vele. Ez idő alatt hatalmas tartozásokat halmoztak fel a közüzemnél, most már kikötötték náluk a vizet, villanyt. Most a tulajdonost gyámság alá helyezték, mivel alkoholista, a testvére lett a gyámja. A tervére azonnal beadta a feljelentést a bíróságra, melyben követeli a lakbért 5 évre visszamenőleg, valamint a víz és villany számla kiegyenlítését (egyiket se fizettek 5 év alatt, szóval már milliós nagyságrendű). Sajnos a párom is oda van bejelentkezve állandó lakcímre, mi külföldön élünk, már akkor is itt éltünk mikor a szülei beköltöztek oda, tehát ő sosem lakott ott, csak bejelentkezett, hogy legyen lakcíme, ahova jöhetnek a levelei, stb. Ez nagy butaság volt tudom, de nem gondoltuk hogy ez lesz! Most amint hazajutunk ki fog jelentkezni onnan, ez egyértelmű, de lehet ebből valami kára? Ráterhelhetik az adósságokat? De a közüzemi számlák, de az albérleti szerződés nincs a nevén (anyukája nevén van), tehát a párom csak egy "lakó" ott! Szerintetek? Van okunk félni?

2013. dec. 17. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nagy butasag volt, ha egyszer kulfoldon eltek akkor be kell jelenteni a kulfoldi letelepedest, a magyar lakcim megszunik es kesz.

Bejelentettetek legalabb valami ideiglenes kulfoldi tartozkodast?


A harmadat sajnos jogosan kovetelnek rajta, mivel a lakcimkartya szerint o ott lakik eletvitelszeruen. Mivel ott lakik hasznalja a vizet gazt, beszall a lakberbe.

Ugy tudnatok levedeni magatokat (talan) ha irtok egy szerzodest hogy o ott szivessegi lakashasznalo, es a berlok fele nem tartozik semmivel a lakhatas fejeben.


Mindenesetre ugyved! Ja, es igazoljatok akarmivel (kozuzemi szamlakkal) hogy kulfoldon eltek! Meg mindig jobb ha a bejelentes elmulasztasa miatt huzkodnak meg (mondjuk valami kisebb birsag) mint az ot ev visszamenoleg.

Lenyeg hogy igazoljatok valahogy hogy o soha nem elt ott. Azt meg egy ugyved meg tudja mondani minek minosul az al-lakcimbejelentes, de akarmi is a buntetesi tetele, ekkora osszeg nem lesz.

2013. dec. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Külföldön van ideiglenes bejelentett lakcímünk, munkaviszonyunk, bankszámlánk, stb!
2013. dec. 17. 09:30
 3/13 anonim ***** válasza:

Az anyukájától fogják követelni, de ha ő nem fizet (vagy időközben neadjisten elhalálozna), akkor az apukájától, és végül a párodtól. Gondolom itt a vízszámla lehet a nagy, hiszen ha áramot nem fizetnek, két három hónap múlva lezárják az áramot a lakásban és kész (nem keletkezik több áramszámla).


Fogják tudni fizetni? Nyilván nem... szerintem így a párodtól is követelni fogják.

2013. dec. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem attól követelik, akivel a szerződést kötötték az albérletre, és az az anyukája.

Ti meg tudjátok bizonyítani, hogy ő nem élt ott, gondolom van egy csomó nyoma, hogy külföldön éltek, dolgoztok.

Szerintem akkor követelhetik, ha valami történne anyukájával, és ő megörökölné az adósságot. De akkor ha az örökségről lemond, nem kell az adósságot sem fizetnie, illetve az örökség mértékéig kell az adósságot fizetni.

2013. dec. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az áram számla is hatalmas, 850 ezer ft, azért nem kapcsolták ki eddig, mert az öccse ott lakott, kiskorú volt és tanult ,így védett fogyasztók voltak, most nagykorú lett, abbahagyta a sulit, így egyből kikapcsolták. Az anyukája mondja hogy van bérleti szerződés a nevén, de én ebben sem vagyok biztos hogy igaz.
2013. dec. 17. 09:36
 6/13 anonim ***** válasza:
16%

Hát igazán nem értem a közüzemi díjakat, hiszen 3 hónap, de legkésőbb fél év után kikapcsolják a szolgáltatást. A milliós tételt sehogy se értem.


Teljesen jogosan követeli a pénzt a tesó, azonban azt bizonyítania kell tudni, hogy ti nem adtátok oda az alkesz tulajnak havonta a lakbért.

Ha ezt nem tudja igazolni, hiszen az alkesz szava nem számít, mivel gyámság alatt van, azaz önállóan nem cselekvőképes, maradnak a közüzemi díjak, ami annyira nem lehet jelentős. Olyan nincs, hogy 5 évig nincs fizetve.

2013. dec. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogy 200 ezer körül van a víz, és 850 ezer körül a villany, + 2 millió forint lakbért tartozást követelnek. Nyilván teljesen jogosan, én is követelném! Azért nem kapcsolták ki eddig, mert védett fogyasztók voltak a kiskorú, iskolába járó öccse miatt. Ezek az információk az anyukájától származnak (ahogy az is, hogy van bérleti szerződése, a feljelentés mégis úgy szól, hogy önkényesen költöztek be oda), tehát lehet, hogy nem teljesen igazak, de víz-villany már nincs a házban, ez teljesen biztos.
2013. dec. 17. 09:46
 8/13 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Teljesen jogosan követeli a pénzt a tesó, azonban azt bizonyítania kell tudni, hogy ti nem adtátok oda az alkesz tulajnak havonta a lakbért. "


Ez nem így van, nem azt kell bizonyítani, hogy nem adták oda, hanem éppen azt, hogy odaadták. (Ez pont olyan, mint hogy nem azt kell bizonyítani, hogy Pistike nem lopott, hanem azt, hogy igen.)

Ezért kell minden pénzmozgásról elismervényt, nyugtát adni, mert azzal bizonyítható a fizetés ténye. A nyugta hiánya viszont nem bizonyít semmit.


Sajnos a fenti esetben is az albérlőnek kell bizonyítania, hogy fizette a bérleti díjat. Hogy a bérbeadó alkoholista vagy sem, annak ehhez semmi köze.

2013. dec. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Rajtatok nem követelhetnek semmit, ha nem voltatok szerződésben a bérbeadóval (az adósságot persze majd megöröklitek, hacsak nem utasítjátok vissza a teljes örökséget). A lakcím nem számít. Újabban nem is kötelező bejelenteni az ideiglenes külföldre távozást. De ha zavar titeket az "ottfelejtett" lakcím, akár külföldről is meg lehet szüntetni. Vegyétek fel a kapcsolatot az ország magyar konzulátusával, el fogják mondani, mit kell tennetek. Még a konzulátusra sem kell elutaznotok, mert a kitöltött lakcímbejelentőt egy helyi közjegyző is elláthatja nemzetközi hitelesítéssel.
2013. dec. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is úgy van ahogy a 3 és 9 írja .Fizessen az akivel a szerződés meg lett kötve .Mivel szülőkről van szó,elhalálozás miatt megörökölni meg lehet .Ez nem egy banki szerződés,ahol adóstársak lennétek ,nem fizetés esetén minden rátok száll kamatostul .A szülőkkel nem történ szerződés ,hogy csak bizonyos összeg átvállalása után nyújtanak elvi ott tartózkodási lehetőséget .
2013. dec. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!