Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy 32 m2-es lakás rezsije kb...

Egy 32 m2-es lakás rezsije kb mennyi 1 hónapban?

Figyelt kérdés

(1 szobás, a szobában van gyakorlatilag a konyha is, csak "látványilag" van elválasztva, plusz fürdő)


azt mondták vmi marha korszerű fűtési cucc van benne, és az előző lakó aki folyton otthon volt a gyerekkel fizetett kb 6000-t, szóval én kevesebbet fogok... ez reális? illetve azt is mondták, hogy mindennel együtt kb 80-85re fogok kijönni, ebből 60 a bérlési díj meg vmi 6-7 a kk... mondjuk gyakorlatilag reggel elmegyek és este megjövök munkából ...

a másik dolog, hogy vmiért nem lehet rendes netet beköttetni oda... ezek a mobilnetek meg úgy látom nagyon drágák, erre tudtok vmi megoldást??



2013. dec. 20. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy újépítésű papírfalas társasházban, ahol teljesen különálló fűtési rendszere van a tömbnek, ott abszolút elképzelhető ilyen rezsi. Én is laktam ilyenben, gyakorlatilag nem is fűtöttem, mert minden oldalról körbefűtöttek annyira, hogy ne kelljen. A radiátorok szabályozhatók voltak minden lakásban. Szinte csak az alapdíjat fizettem. A melegvízzel kijöttem 3-4 ezer forinttal, de akkor tényleg semmit nem spóroltunk vele, a hidegvízzel fele ennyiből. Tv-t nem fizettem, net volt bekötve, összesen mindenestől kijöttem 15-20 ezer forintból a rezsivel simán és ebbe olykor már a közös költség is belefért. Ilyen szempontból nagyon jó választás egy ilyen viszonylag új lakás.

Nekem az egyetlen kifogásom az volt ellene, hogy nagyon egymás szájában voltunk a többi lakóval. Fésű formában volt elrendezve a tömb, a főépület mögött besorakoztatva a lépcsőházak, baromira közel egymáshoz. Nyáron nem lehetett nyitott ablaknál aludni, mert hallottam ahogy a szemben lévő tömbben horkolnak. Az is áthallatszik, a szomszéd beszélget, pedig nem voltak hangosak. Én szerettem ott lakni, fiatalként jó volt, de már nem családnak való sajnos. Kevésbé vagyok toleráns. :)

A nettel kapcsolatban nem tudom mi a helyzet. Újat nálunk sem lehetett beköttetni, de pár alapszolgáltatónak volt bent vezetéke/szekrénye az épületben. Azok közül lehetett választani, hogy kinél kötök szerződést.

2013. dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és ha kicsi kételyed is van, nyugodtan kérd meg a tulajt, hogy vigyen néhány számlát magával, amikor megnézed a lakást, hogy lásd még is mire számíthatsz rezsiügyileg. Nincs ebben semmi gáz!
2013. dec. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ez nagyon jó ötlet köszönöm! :)
2013. dec. 20. 20:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első írta: "Egy újépítésű papírfalas társasházban" Itt a lényeg. Én laktam már ilyen új építésűben, nem jobb, mint egy felújított panel lakás (vékonyak a falak, sorozatos problémák, már átadáskor besüllyedt a padló, a tapéta hámlik, a fal repedezik, a szomszédok jól áthallatszanak), de elkérik néhol a panel bérleti díjának a dupláját is.


Nem vennék ki 32 m2-es új építésű lakást 60 ezerért, ez nagyon sok érte. Gyakorlatilag valóban csak egy szoba, hiába vannak ott a konyhabútorok is. Még akkor is, ha állítólag 6000 ft a fűtési költség, aztán majd lesz a háromszorosa és akkor csak lesel, ha nem akarsz fagyoskodni.


A mobilnet valóban drága és nem korlátlan, azaz nem úgy, ahogy sokan gondolnák.

Először a legolcsóbb megoldás bemérni, hogy milyen nyílt wifi pontok vannak a környéken és hogy lehet-e azokhoz kapcsolódni. Ha sikerül ilyen nyílt ingyenes wifit használni, akkor arra ügyelni kell, hogy ne nagyon terheljük filmletöltésekkel és skype-os videotelefonálásokkal.


Ha ez nem megy, akkor mobilinternetből meg kell keresni a legmegfelelőbbet:

[link]

2013. dec. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!