Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jobban megéri egy 25 négyzetmé...

Jobban megéri egy 25 négyzetméteres hosszú házhoz tartozó üres kívülről nyíló helyiség lakhatóvá tétele, mint albérletet fizetni?

Figyelt kérdés

30 percre van budapesttől. Jó hosszú vályogház, a tető viszonylag új, nem ázik. Egy 25 négyzetméteres kamraszerű helyiséget néztünk ki, víz, csatorna (kis mosdóként) van. Áram van, gáz is van, de én jobb szeretem a fát, szóval kémény is.


Természetesen nem lesz olcsó berendezni, de az albérletek sem olcsóak, ráadásul az esővízet kompresszorral fel tudjuk küldeni egy csőrendszerbe azzal pedig mosni is tudunk, sőt, fürdeni, zuhanyozni, mosogatni is, tehát a rezsi is csökkenhet. A 60 centis vályog falak pedig iszonyat jó hőtartóak, ráadásul a födém is jó állapotban van, kőzetgyapottal szigetelhető, ráadásul a barátnőm tulajdona.


2014. jan. 14. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát persze, hogy jobban megéri. De a ráköltött pénzedet jegyzeteljétek a barátnőddel, vagy vedd el gyorsan feleségül.
2014. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet megérdemled ! Pangó vizel ha nem fertőtleníted nagyon veszélyes főleg tusolni ! De legyen barátod a Google ! Nem a tiszta víz egyenlőre a legdrágább egy rezsiben ! Elárulom a fűtésre , melegítésre fordított energia ! A 25 m2 :d
2014. jan. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Itt van a látványterv:

[link]


Persze, esővízzel inkább wc öblítést oldanám meg szerintem (ha az nincs akkor jöhet a városi víz) illetve most tervezünk kutat furatni de az engedélyeket ki kell várni, vízórát meg kell csináltatni, az megoldana mindent.

2014. jan. 17. 19:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezek a képek Wc, előszoba, konyha nélkül 25 m2-esek :DDDD
2014. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem, ezek egyben akkorák :D én csináltam...
2014. jan. 17. 22:21
 6/6 anonim ***** válasza:

És a tetőszerkezet jelenleg így van kialakítva, ablakkal, burkolva? Mert ha nem, akkor ezt nem kevés pénz megcsináltatni!

Továbbá oké, hogy van közművesítés, de el kell gondolkodni a lakás felépítésén, azon, hogy hogy szeretnétek azt berendezni, illetve a vezetékek hol vannak, nincsenek-e elöregedve. Ha már neki kezdtek, lehet érdemes újravezetékezni az egész részt. Ehhez, ha nem tudsz villanyt, vizet szerelni, szakembert kell hívni, a gázhoz mindenképpen.

Konyhabútort méretre kell gyártatni, mert egy ekkora lakásba illőt nehéz szerezni, ez sem olcsó muri.

Ezen felül a burkolatokkal már csak piti összeget képviselnek.

Azért a kútvíz, esővíz hasznosítást átgondolnám és wc öblítésen kívül véletlenül sem használnám semmire. Az esővizet gyűjteni kell, pang, áll egy tartályban sokáig, ezzel biztosan nem mosogatnék, vagy mosnék pl., de kútvízzel is csak azután, hogy megbizonyosodtam arról, hogy van benne elég víz, illetve bevizsgáltattam, hogy egészségre ártalmas anyagot nem tartalmaz. Mellékesen megjegyzem egy ilyen rendszer kialakításához külön kell vezetékezni, mert érthető módon a vízmű nem nézi jó szemmel, ha az ivóvíz vezetékbe bevezeted, ami ismét nem kevés plusz költség a megfelelő szivattyúzásról nem is beszélve. Amihez ha értesz oké, ha szakembert kell hívni hozzá, hááát...

2014. jan. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!