Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Találkozott-e már más is...

Találkozott-e már más is azzal a jelenséggel hogy hiába végzett diplomát mégsem olyan egyszerű és gyors az elköltözés a szülői házból?

Figyelt kérdés
Nagyon elakarok már költözni és a saját életem élni de egyszerűen állást alig találok, ami van azért meg véresen meg kell küzdeni, albérletbe meg nem tudok elmenni 80 nettóból hogy tudjak félretenni.

2014. jan. 27. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Bocsi, de Te nem diplomát végeztél, hanem egyetemet és diplomát szereztél. (egy szakmunkás)

A kérdésre a válasz: Akkor véresen küzdj meg az állásokért, mert az életben semmi nem repül az ölünkbe. Ne légy finnyás, mert a legtöbb diplomásnak derogál kétkezi munkát végezni, mondván, nem azért diplomázott le, hogy 150-200 ezerért fizikai munkát végezzen. Megjegyzem, azért az ma egy jó fizetés.

2014. jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

kezet foghatunk, bar nincs diplomam, de felso-kozepes vegzettsegem, 85-90 ert melozok, amit 8 alt al is lehet kb...

tanulj, rohadtul megeri...

meg azt birom, hogy vki nalam kisebb vegzetseggel, erettsegi nelkul 250+ premiumot kap... :/

2014. jan. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves Szakmunkás!


Köszönöm hogy a leglényegesebb dologba kötöttél bele.


Üdv,


A diplomás

2014. jan. 28. 15:52
 4/8 anonim válasza:
52%

Én is ugyanebben a helyzetben vagyok.

Most már tudom, hogy nem érte meg tanulni, de már mindegy. A nem kevés pénz elment rá az egyetemi évek alatt, plusz a sok tanulás, hogy majd jó legyen. Erre egy szakmunkás bizonyítvánnyal többre mennék és már 4- 5 éve dolgozhatnék. Már lenne spórolt pénzem. Ehelyett itt vagyok friss diplomásan és a szüleimnek kell eltartaniuk.

És hiába vállalnék én el kétkezi munkát, nem vesznek fel, mert diplomám van. Igen diplomám, csak kitörölhetem vele a fenekem...

Fizetős főiskolára manapság bárkit felvesznek, csak legyen pénzed, aztán ha a pénzes elvégzi benyomatja magát valami jó munkahelyre, aki meg becsületesen tanul a diplomájáért az meg nézheti, hogy a csoporttársa, aki végig bukdácsolt milyen hamar, milyen jó állást kapott.

2014. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért én annyit megjegyeznék hogy a papír mögé kell egy ember aki bemegy állásinterjúra és döntenek róla hogy igénylik-e a személyiségét vagy nem. 120 ezer forint nettót keresek diplomával, soha nem lett volna lehetőségem ennyit keresni szakmunkával, kivéve ha vagy nagyon tehetséges vagyok vagy xarrá dolgozom magam. Azért írtam 80 nettót a kérdésben mert 40e forintot fixben másra költök.
2014. jan. 29. 17:05
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és azt se felejtsük már el hogy egy állásra másik 20-30 ember is jelentkezik, szóval ha dolgozol érte a diploma életbiztosítás.
2014. jan. 29. 17:06
 7/8 anonim válasza:
Senki nem mondta, hogy diplomával jól lehet keresni. Jó diplomával lehet jól keresni. Szar diplomával szarul lehet keresni. Aki kommunikációt, andragógiát vagy egyéb büfészakot végez, és nem ért semmihez, az miért csodálkozik rajta, hogy nem tud elhelyezkedni? Talán fel kéne mérni a munkaerőpiacot szakmaválasztás előtt.
2014. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy sok diplomás, kikerülve az egyetemről, főiskoláról, százezreket akar keresni minimális vagy 0 gyakorlattal, tapasztalattal. Egy diploma nem biztosíték a jó keresethez, ha nincs mögötte kellő gyakorlat.

A kérdező hozzászólásához meg csak annyit, hogy nem jó helyen keresgélsz, ha diplomával 120.000.- -et, szakmunkával még kevesebbet keresel/nél.

Vannak jól fizető szakmunkák, úgy hogy még be is tanítanak és 140-160 között kapsz. Ez sem sok, de több mint a 120.

2014. márc. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!