Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulajdonos rám akarja...

A tulajdonos rám akarja íratni a közüzemi számlákat. Ebből lehet valami hátrányom, károm, bajom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Első költözésem és nem vagyok albérlet terén annyira jártas. A tulajdonos rám akarja íratni a közüzemi számlákat, de nem értem miért. Azt mondja, hogy a biztonság kedvéért, de én még ilyennel nem találkoztam. Lehet ebből valami probléma, vagy valami következménye hosszútávon?

2014. febr. 3. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%
Ez azt jelenti a te nevedre jön a számla. Azért csinálja hogy rajtad hajtsák be mindenképpen ha nem fizetsz. Semmi értelme én is rá írattam régen az albérlőmre és semmi értelme nem volt. Az albérlőm nem fizetett lelépett így is nekem kellett rendezni a számlákat . Ez kb 8 éve volt.
2014. febr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Csak annyi, hogy ha nem fizeted ki a számlákat, rajtad hajtják be, nem a lakás tulajdonosán.Ez egy biztosíték a tulajdonosnak, hogy nem hagysz neki nagyobb adósságot, mint a kaució.

Csak arra kell majd figyelned, ha kiköltözöl, akkor leírják a nevedről a számlákat.

2014. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezt a részét értem én is és ő is elmagyarázta, csak pont ez az amitől félek, hogy ugye, ha én kiköltözök és le akarom íratni a nevemről, de ő "véletlenül" nem ér rá, vagy valami és nekem jönnek majd a számlák, hol ott, lehet nem is lakom ott...akkor abban az esetben mit tudok tenni?
2014. febr. 3. 18:23
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Én azért óvatos lennék ezzel .Tudtommal a közmű számlát annak a nevére küldik,akinek a MÉRŐÓRA is a nevén van .

A mérő óra átírása nem is mindenhol díjtalan .Én azt ajánlom minden közmű szolgáltatónál kérdezz rá,mint hogy becsapódjál .Az információ nem kerül pénzbe .A mérő órák a szolgáltatóké .Nem fizetés esetén ,ezért is szerelik le,viszik magukkal .

2014. febr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%

Ha elköltözöl a tulaj azonnal vissza is íratja ? Vagy használja a közműveket,neked meg megy a számla majd ?

Csak a biztonság kedvéért gondold át,ahogy a tulaj is.

Bár nem hiszem ez menni fog,Órákat csak a tulajdonos nevére írnak .

(4) voltam .

2014. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt mondja a tulaj, hogy a szerződésben benne lesz, hogy csak az ott élés idejére írjuk át, szóval effektív ez egy fajta védelmet ad nekem is, hogy kiköltözés esetén ezzel tudok mit kezdeni, ha mégsem kerülne a nevére vissza a dolog, vagy akkor a szolgáltatónál azonnali hatállyal gondolom le lehet állítani a szolgáltatást...
2014. febr. 3. 18:46
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban neked jó, ha a te neveden vannak a közművek, mert így legalább biztos lehetsz benne, hogy a közüzemi számlák be vannak fizetve, és nem feléli azt is a tulajdonos, miután a kezébe nyomtad, aztán egyszer csak arra mész haza, hogy nincs áram...


Valamint nincs vita a számlák körül, legalább ezzel nem csaphat be a tulajdonos.


A tulajdonosnak csak korlátozottan jó, mert a szolgáltató rajta is követelni fogja a közüzemi díjakat, ha mégsem fizetsz. Nem jogosan, mert te vagy az ügyfél, de mégis be szoktak ezzel próbálkozni.


Arra azért figyelj, hogy be- és kiköltözéskor az óraállásokat jegyzőkönyvezzétek, és legyen belőle eredeti példányod, a tulajdonos és lehetőleg tanúk aláírásával. Azzal le tudod mondani a közműveket kiköltözéskor.

2014. febr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Anno mi is így csináltuk.

A beköltözés napján leírtuk az óraállásokat és a gyáriszámokat. A költözés hetében elintéztük az összeset.

Ez a már fent említetteken kívül azért is jó, mert te tudsz intézkedni és nem kell a tulajra várni.

Mi egyszer kaptunk egy horribilis végelszámoló gázszámlát (120E). Nem kellett kuncsorognom a tulajnak és várnom rá, hanem simán intéztem én a részletfizetést.

2014. febr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

" és nem feléli azt is a tulajdonos, miután a kezébe nyomtad, aztán egyszer csak arra mész haza, hogy nincs áram..."


Nálunk a tulaj nevén maradt, de mi intézzük, fizetjük. Ami csekkes azt úgyis ide dobják be, illetve több mindent neten fizetünk mert kényelmesebb és hát nyilván az ahhoz szükséges adatokat is mi tudjuk.

Számlát persze megkapja tőlünk de hát azt akár hamisítani is lehetne, de tulaj ha akar bármikor besétálhat a szolgáltatókhoz megkérdezni, hogy van e tartozás.

2014. febr. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"de ő "véletlenül" nem ér rá, vagy valami és nekem jönnek majd a számlák, hol ott, lehet nem is lakom ott...akkor abban az esetben mit tudok tenni?"


Bemész a szolgáltatóhoz, hogy szeretnéd a szolgáltatás megszüntetését kérni. Ha megmondod a tulajnak, hgoy kikötteted a szolgáltatást, neki meg majd visszakötési díjat kell fizetnie, egyből rá fog érni.

2015. febr. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!