Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakás bérbe adás veszélyei?

Lakás bérbe adás veszélyei?

Figyelt kérdés
Sokat hallani, hogy valaki kibérel egy lakást de nem fizet bérleti díjat és ki sem akar költözni. A tulajdonos meg nem tud tenni semmit. Ez csak a rosz szerződések miatt van? Ingatlanoson keresztül biztonságosabb bérbe adni?
2014. febr. 7. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

a lényeg, hogy közjegyző előtt kell aláírni a bérleti szerződést és ezután, ha nem fizet a bérlő, akkor villámgyorsan ki lehet tenni, nem kell megvárni a polgári peres eljárás végét, ami gyakran 1,5-2 év, addig nem lehetne kitenni

így pedig megy egy önálló bírósági végrehajtó és már utcán is van a bérlő

2014. febr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Charlie O Brien válasza:

Csak megerősíteni tudom az előző hozzászólót. Mi egy tanár házaspárnak adtuk ki a házat egy békés kisvárosban és azt hittük velük semmi gond nem lehet. A közjegyzős szerződés drága, de minél hosszabb időre kitudod adni, annál jobban megéri. A közművekre hívnám fel a figyelmed különösen!


Kértem a bérlőt írassa a nevére a közműveket, azt hittem ha tartozást csinál viszi magával, de nem pont így van. A szolgáltató nem köt újra szerződést, amíg valaki a tartozást nem rendezi, tehát neki mindegy, hogy ki csak fizessen valaki, addig nem szolgáltat azon a fogyasztási helyen.


Nagyon nagyon precíz szerződést kell írni, részletekbe menően, és a napnál is világosabb egyértelmű fogalmazással, hogy ne lehessen mellé magyarázni semmit. Én arra bíztatlak olvass el sok ilyen szerződést és rakd össze a neked megfelelőt és egy ügyvéd segítségével véglegesítsd, aztán közjegyző. Azért nézz utána az ügyvéd előtt, mert ők is többnyire korábbi mintákat írnak át, de nem biztos, hogy mélységében át fog veled tárgyalni egy ilyen rutin feladatot. Pénzbe kerül ugyan ez is, de a szerződést később még sokszor felfogod tudni használni és innentől lesz egy egyedi kifejezetten a te körülményeidhez igazított szerződés.


Szerencsére te lakást akarsz kiadni és nem házat, itt vélhetően kevesebb egyedi körülmény lesz.

2014. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Megkönnyítheted a dolgodat és egy aggódnivalóval kevesebb, ha előrefizetősre cserélteted a villanyórát. Ekkor ha feltölti magának lesz áram, ha nem akkor meg leolvad a hűtője. Ez normál esetben 20000.- Ft, de van egy trükk, hogy ingyen kicseréljék, ha érdekel, írj privit.
2014. febr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
igen érdekel, hogyan cserélik ingyen a villanyórát előrefizetősre
2014. febr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha üres a lakás és beköltöztetsz papíron egy rászorulót , munkanélkülit , vagy közmunkás rokont, ismerőst, manapság lehet találni sajnos . A rászorultaknak ingyenes , de a szolgáltatód honlapján , vagy a csekk mellé szoktak küldeni VÉDETT FOGYASZTÓ mellékletet ott lehet értelmezni. .
2014. febr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Ja, a kérdés :) Én feketén szoktam kiadni , papírt csak olyat írok amiden rögzítőm az adatokat, dátum nélkül, ha bajt csinálnak tudjak... A számlákat én fizetem a pénzt csak zsebbe, kérek mostanában munkáltatói igazolást, vagy bankszámlát . Ha nagyon kell neki papír fizesse ő , csak jegyzőnél , és csak társbérlet . A háromszobás lakásból így papíron csak kettőt adok ki !! A lakcímem vagy egy rokoné marad a maradék szobában , nálam pont egy rokon, aki kint dolgozik de jól jön neki a magyar lakcím. Így elkerüljük nem fizetés esetén a dulakodást:) félreértéseket , mint zárcsere, nem jöhet be senki , birtok védelem .... .
2014. febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Napkiraly ***** válasza:
utolsónál a pont. Profi.
2014. febr. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ez sem jó, mert az dátum nélküli szerződést utólagos dátumozása megállapítható. ehhez hozzájön még, a szomszédok tanúvallomás, hogy kik laktak ott. óriási baj lehet belőle.


elég egy feljelentés, azonnal lesz egy lakcímen történő személyes igazoltatás, te bemutatod a hamis szerződést, kész a baj

2014. febr. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

csak jegyzőnél , és csak társbérlet ."""""""""""



jegyzőnél nem írnak dátum nélküli papírt

2014. febr. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
# 9 Szerződést nem írok ! De rögzíteni kell a adataikat .
2014. febr. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!