Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Létezhet, hogy ennyibe kerül?

Létezhet, hogy ennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy tegnap írtak a tulajok, hogy akkor mennyit kell fizetni a hónapban és azt írták, hogy a távhő 19.000 ft!!!

Ezzel nem is lenne nagy probléma, de SEMMIT nem fűtünk még! egyetlen egyszer kapcsoltunk be a fűtést azt is 3 órára mé decemberben!

Budapesten, panel lakást, szabályozható.

Tulajtól kérdeztünk, hogy lehet.e vele spórolni azaz lakásonként mérik és úgy fizetünk. vagy az egész lépcsőházat nézik és úgy osztják szét, de nekem ezt mondta páromnak a másikat...

Szerintetek?? Meleg vízet sem fogyasztunk annyit, hogy ennyibe kerüljön. :S


2014. febr. 7. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ember. A távhőt átlagfogyasztás alapján fizeted, a leolvasások után változik, és elszámolásokkal ráfizetsz/visszakapsz a fogyasztásodhoz mérten. Tehát ha az előző albérlő fűtött mint a rohadás, akkor igen, teljes mértékben lehetséges.


Ha szabályozható, akkor nem a lépcsőházat nézik, az a régi rendszerben van úgy, hogy a ház fogyasztását osztják el a lakásokra négyzetméterenként.

2014. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
van a haznak egy futeskoltsege, ezt egy szorzo segitsegevel elosztjak a lakasok kozott. ha nem futesz az nem azt jelenti h 0 Forintot kell fizetned. en is laktam hasonlo lakasban, mi sem futottunk mert a szomszedok futottek helyettunk. ok par ezer forinttal fizettek tobbet mint mi.
2014. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jó én ehhez nem értek, 22 éves vagyok, azért kérdezek itt, hátha normális választ tudok kapni, mert a tulajok nem tudnak azt adni.

Azaz azért fizetünk ennyit, mert az előző tulaj fűtűt mint a h*lye?

És nem úgy van, hogy megnézik havonta amennyit fűtünk és az alapján kell fizetni?

Hát ez nagyon jó mondhatom... akkor mi is fűtünk mint a h*lye akkor azt nem most fogják kiszámlázni?

Nem lehet ezt valahol megoldani, h ne hogy már az előzőek miatt fizessünk ennyit? :S

2014. febr. 7. 22:15
 4/11 A kérdező kommentje:

+van a haznak egy futeskoltsege, ezt egy szorzo segitsegevel elosztjak a lakasok kozott"


azaz ha fűtünk ha nem akkor is kb ugyan annyit fogunk fizetni?

Mert akkor bekapcsolom én is, ha nem tudok annyit spórolni...

2014. febr. 7. 22:16
 5/11 anonim válasza:
Ha a radiátoron van mérőeszköz ( [link] vagy [link] ), akkor az előző évi fogyasztáshoz mérten fizetsz havonta. Leolvasásnál pedig visszakapsz vagy ráfizetsz.
2014. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Megkérheted a tulajt, hogy mutassa meg az elszámolást, ami alapján kiszámlázták ezt a díjat. Abból hátha ki lehet okoskodni valamit. Legalább azt, hogy akkor hogyan történik az elszámolás. Ezután ha valóban az előző bérlő fogyasztását fizeted, akkor meg lehet beszélni a tulajjal hogy valahogyan egymás között számoljátok el, számlától függetlenül, hiszen ő vissza fogja kapni, ha nem ti laktok ott köv. szezonban. Ha korrekt, akkor hajlandó lesz rá.
2014. febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha egyedi mérős, akkor kell lennie mérőnek a radiátoron. Ha a tulaj nincs tisztában a saját lakása adottságaival, akkor meg kell kérdezni a közös képviselőt, vagy egy normálisnak tűnő szomszédot a témáról.

Mi egy egyszobás lakásban élünk a párommal. A radiátor szabályozható, vagyis tudjuk szabályozni azt, hogy mennyire legyen meleg a lakásban, ellenben ezt sehol semmi nem méri (nincsenek a lakások le/szétválasztva), így igen, ki kell fizetni sajnos a négyzetméter alapján ránk eső díjat. Előző hónapban 12 ezer forintot fizettünk, most azért kicsit hidegebb volt, úgyhogy sajna én is akörülire számítok, mint amit ti kaptatok.

2014. febr. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

5-ős válaszadó, igen olyasmi a mérőeszköz amit te elsőnek belinkeltél.


Általában mikor van az amikor vagy vissza adnak pénzt vagy rá kell fizetni? Ne hogy azt is velünk akarják majd kifizettetni...


Elszámolást akkor el fogom kérni, azt már megkapták megjött csekkel 1ütt igaz?

Csak azon nem tudom, hogy rá tudok.e jönni, hogy a előző bérlőét fizetem.e


Lényegében vagy előző bérlő után fizetek ennyit, vagy a négyzetméter alapján ránk eső díjat. :S

2014. febr. 8. 10:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi lenne ha elolvasnád ezt:

[link]

2014. febr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem lehet ezt valahol megoldani, h ne hogy már az előzőek miatt fizessünk ennyit?"


"Mit kell tudni az utólagos elszámolásról?


2013. évtől kezdődően minden naptári év május 1. és a következő naptári év április 30. közöttire módosult az elszámolási időszak.

Az elszámolási időszak alatt a fűtési hő díjszétosztási arányai nem változtathatók meg. Az elszámolási időszak végén a költségosztó cég által elkészített kimutatás alapján a közös képviselőnek kell meghatározni az új díjszétosztási arányokat, amelyek összességében 100 százalékot tesznek ki."

2014. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!