Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Magán/intimszféra sértés...

Azi kérdése:

Magán/intimszféra sértés történt? Amiért még fizetek is, vagy csak túlreagálom? A bérlőnek nem jár tisztelet?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve ugyanabban az albérletben élek, percre pontosan perkálok is ami elő van írva, van szerződés is mely tartalmazza, hogy bejárás/ellenőrzés megbeszélés alapján egyeztetett időpontban. Ennek ellenére többször előfordult, hogy tudtom nélkül történt mindez.Észrevettem egyértelmű jelekből, vagy elszólta magát, és onnan tudtam, vagy mint most is cetli várt az ajtón, hogy "kéményellenőrzés történt, muszáj volt beengedni őket".Oké értem,hogy vannak hivatalos szervek/szolgáltatók akik jönnek, kéményt ellenőrizni,villanyórát leolvasni stb.Én eddig úgy tudtam/tapasztaltam, hogy ezekről értesítés érkezik telefonszámmal, ha nem jó az első időpont, lehet egyeztetni.Sajnos nálam ez tulaj részről nem történt meg (közvetlen azért nem, mert a lakáshoz tartozó postaládakulcsot sem adja oda). Amikor távoztak nem úgy hagyták ott a lakást, mint ahogy én hagytam.Első látásra majdnem a rendőrséget hívtam volna, ha nem olvasom el a cetlit, amin még bocsánatkérés sem volt.Végül egy személyes kérdés, mennyire lenne törvénybeütköző ha leordítom a tulaj fejét??

2014. márc. 3. 23:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
69%
Cserélj zárat.
2014. márc. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
74%
Jól mondja az első, jogodban áll zárat cserélni. A lakásba csak a tudtoddal és engedélyeddel léphet be bárki.
2014. márc. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
80%

Nem mehet be a tudtod és engedélyed nélkül.


Cserélj zárat. nem kell engedélyt kérned és pótkulcsot sem kell adnod.

2014. márc. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
69%

Ne hőzöngj, annak mi értelme de tényleg??


Cserélj zárat, mert ahhoz jogod van. Meg van oldva a problémád. Van még kérdésed?


Amúgy ezt a postaláda dolgot tökre nem tudom elképzelni: mostanában mindig mindenki postaládáját annyi szeméttel (hirdetéssel) tömik tele, hogyha pár napig nem ürítem akkor tele van. Nálatok ez hogy működik? A tulaj pár naponta arra jár üríteni vagy hogy? És te nem kérhetsz levelet a saját címedre? Vagy ha kérsz akkor csak a tulaj fogja tudni átadni neked? :O



Hülye egy tulajt fogtál ki, de legalább cserélj zárat és akkor a lakásba nem mehet be az engedélyed nélkül. Ha hőzöng miatta, akkor közöld vele, hogy márpedig neked ehhez jogod van, mert tényleg van. Nekem is első dolgom volt lecserélni, annak ellenére, hogy nálam semmi ilyen probléma nincs, postaládához is van kulcsunk és minden tulajdonosnak szóló levelet is felbonthatunk mert úgyis a lakással kapcsolatos dolgok (főleg számlák) jönnek, ami alapvetően minket érint, akik ott lakunk.

2014. márc. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
37%

Szerződés van?

Úgy látom, a piroskéznyomingerek már megint szabadlábon vannak. A 4-est miért pontozták le?

2014. márc. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

4-esre válasz: üríti mert neki van kulcsa, úgy kapom meg a leveleket, hogy odacelluxozza az ajtóra :S


5-ösnek: persze van,onnan idéztem a bejárást megbeszélés alapján.

2014. márc. 4. 08:25
 7/32 anonim ***** válasza:
76%
Nem johet be az engedelyed nelkul. Zarcsere szerintem is.
2014. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
64%
Ez totál a felek megállapodásától függ mint az is ,hogy kinek nem adom bérbe a tulajdonom ! Több éve adok bérbe ingatlanokat a "zárcserélős" bérlőkben nem bízom , de ezt az első percben érthetően elmondom , ha kell megismétlem . De a lakó tudta nélkül soha nem járok be . Volt olyan pár szerelőt kellett beengedni és senki nem tudott , akart alkalmazkodni a másik időbeosztásához nekem meg érdekem volt a javítás.
2014. márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
29%
A bérleti szerződés azon pontja, mely szerint a bérlő nem jogosult zárat cserélni. semmis. Jogilag annyit ér, mintha ott sem lenne. Kár a papírért.
2014. márc. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
34%
Ez jogilag birtoksértés, hogy a tudtod és engedélyed nélkül bemegy. Tény, hogy ő a tulajdonos, de ebben az esetben a birtokos joga erősebb.
2014. márc. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!