Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Keresett/talált már valaki...

JanaB kérdése:

Keresett/talált már valaki itt albérletet: olcsoalbi.hu?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről a cégről? Keresett már valaki náluk lakást? Van valakinek bármilyen tapasztalata? Ne kíméljétek őket.

2014. márc. 21. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Most reklámozod???
2014. márc. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
56%-ban hasznosak a válaszaid. Ez most a 44%-ba tartozik. A cél nem a reklám lenne, hanem hogy keresett-e már valaki náluk albérletet, és ha igen, valóban megéri-e nekik befizetni 8 kilót, hogy elérhesd a szupi adatbázisukat ami tele van olcsóbbnál olcsóbb extra albérletekkel.
2014. márc. 22. 11:43
 3/5 kiad-lak ***** válasza:
100%

Nem létezik szuper albi adatbázis. Pár nap alatt elkelnek. Becslés szerint 16 szoros túljelentkezés van egy átlag fővárosi lakásra.


Egy ingatlanközvetítő nem kér pénzt az albérlete ajánlásáért.

Más a helyzet, ha valakinek nincs megbízása a közvetítésre. Valamiből pénzt kell csinálnia. Böngészi a hirdetéseket és az lesz az ő adatbázisa.

2014. márc. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocs, de mi az hogy nem kér pénzt az ingatlanja ajánlásért. Nem puszira dolgozik. :) Kérnek, csak általában nem a potenciális bérlőtől, hanem a lakástulajdonostól, jutalékos rendszerben dolgoznak ők is. Na ez a Hyper Info BT (olcsalbi.hu) viszont megfordítja a dolgot. A leendő bérlőktől kér be lényegesen kevesebb összeget (ezeket tőlük tudom), így az itten hirdetők kevesebb kauciót kérnek a beköltözéskor, mivel nem nekik kell a jutalékot kifizetni az ingatlanosnak. Kicsit gondolkodtam rajta és elméletileg nem tűnik rossznak az elgondolás, mivel ugye a Hyper Info így sokkal több pénzhez jut - annak ellenére hogy a lakáskeresőktől sokkal kevesebb pénzt kérnek -, mivel te is említetted hogy 16-szoros túljelentkezés van. Én csak azt szeretném tudni, hogy valaki talált-e már rajtuk keresztül albérletet, és tényleg megérte-e fizetni nekik?
2014. márc. 22. 12:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Biztosan kevesebb kauciót kérnek a tulajdonosok???

Ki az a nem normális, aki csak azért esetleg 1 hó kauciót kér, hogy egy iroda adja ki az ingatlanát???

Felrakja a netre kb. tiz hirdetési oldalra, s 1 nap alatt kiadja a saját feltételei szerint, 2 hó kaucióval. Én legalábbis így csináltam. Amúgy engem is megkeresett egy ilyen iroda, aki a bérlőktől kér a címekért 7000.- Forint körül, nem utasitottam őket vissza, hiszen tőlem egy fillért sem kértek, küldtek is jelentkezőket csak későn, addigra már kiadtam a lakást. Így linkre fizetett az illető az irodának, nem tudom más telefonszámokkal amit tőlük kapott, nem-e járt ugyanígy.

2014. márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!