Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlővel mit lehet csinálni,...

Albérlővel mit lehet csinálni, kitehetem?

Figyelt kérdés
Kiadtam a házam, január elején költözött be egy nő a gyerekével. Lakcím bejelentést megcsináltuk, hogy tudjon ott suliba járni. Akkor kaptam 10 ezer ftot, és úgy beszéltük meg, hogy hozok albérleti szerződést, és akkor rendezzük a többit. Azóta egyszer találkoztam csak a nővel, amikor írtam neki, hogy lemegyek beszélni, akkor sosem volt otthon, csak akkor, amikor nem szóltam neki, hogy lemegyek, és beáálítottunk. (Pénzt 3 hónapja nem kaptam, csak azt a 10-est, a villanyon is már kb 60 ezer ft a tartozás). Amikor lent voltam a háznál, azt mondta, hogy egy hét múlva kimegy, ez 3 hete volt. Közben eladta a (fém) teraszt és a ház körúl a kerítést, a mosogatót, meg ki tudja mit bentről, és azt mondja, hogy nem tehetem ki a gyerek miatt, mert kiskorú. Az elműtől tegnap is felhívtak, hogy nincs rendezve a számla, az én nevemen van a villany. Amikor kiadtam eleve úgy akartam kiadni, hogy a net és a villany az albérlő nevén legyen, neki a net nem kellett, lemondtam, kifizettem a kötbért, beleegyeztem, hogy a villany is a nevemen marad, mert megsajnáltam őket. Ilyen esetben mit lehet tenni?

2014. ápr. 8. 12:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
meg a házban 10 kutya van és 4 macska reggeltől estig, ott kakálnak bent, mondják a szomszédok, hogy nem is viszi ki őket.
2014. ápr. 8. 12:41
 2/12 anonim ***** válasza:
ha nincs szerződés meg főleg kiteheted...
2014. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Huhh, nagyon beleválasztottál akkor. Állandóra vagy ideiglenesre vannak bejelentve? Van érvényes szerződésetek?

Ha ennyi állat van ott, minimum egy állatvédelmi szervet értesítened kéne, meg ez a gyerekre nézve is nagyon káros, akár gyermekvédelmist is. Ha kimegy, akkor cserélj zárat, pakold ki a cuccaikat stb. A gyereket hová tenné addig egyébként? Egyedül nyilván nem hagyná a házban az állatokkal. Persze az egész azon áll vagy bukik, hogy legálisan adtad-e ki nekik.

2014. ápr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mindegy, be vannak-e jelentve, mindegy, van-e írásos szerződés, nem számít. Eleve nincs olyan, hogy "illegálisan" kiadni. Az számít, hogy önként beengedted a házba. Perelsz, és akkor pár év múlva kilakoltatják őket, vagy keménykedsz, de akkor te is pórul járhatsz.
2014. ápr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mivel a te neveden van mond le a villanyt a vizet meg amit tudsz (bár előtte ki kell fizesd a hátralékot szerintem ) ezután ha felelősségre vonnának hogy nem csinálhattad volna ezt (szerintem megteheted minden következmény nélkül ) akkor megmondod h úgy beszéltétek meg hogy te lemondod ő meg a saját nevére újra rendeli. Igaz te fizeted ki a tartozását de legalább nem növekedik tovább. AZután majd eldönti, hogy akar e ott lakni. Am ha lenne szerződés akkor is fel lehet mondani a szerződést csak kell adni valami haladékot kb 3 hónap ,hogy kiköltözzön.
2014. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
a villanyt nem akarja az elmű kikapcsolni, mert nincs meg a 60 nap meg a 3. fél jogára hivatkoznak, hogy nem kapcsolhatják ki ha lakott az ingatlan, meg tőlem megy a villany a szomszédékhoz is, ők fizetik az ő részüket (náluk tartozás miatt ki van kapcsolva)
2014. ápr. 9. 12:55
 7/12 anonim ***** válasza:
akkor ha nincs otthon menj be és vedd ki az egyik biztosítékot vagy mind :P
2014. ápr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
1 hét mulva tudok lemenni a házhoz, a külső falon vannak a biztosítékok, kikapcsolom neki a villanyt.
2014. ápr. 10. 21:23
 9/12 anonim ***** válasza:

Nagy üzlet ember lehetsz :) Vagy kicsit picsi pacsizni szerettél volna ;D

A legegyszerűbb ha feljelented lopásért , ami eltűnt ülje le ha csak előzetes neked az is jó ! Az ilyenek lehet múltja ha bevarrják előzetesbe, a gyerek megy a gyámügyhöz . Te meg visszakapod az ingatlant .

2014. ápr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

kiteheted. Az hogy be van jelentve nem jelent semmilyen fajta tulajdont, vagy birtoklási jogot az ingatlanon (kicsit kisarkítva, de a bejeltés pusztán egy statisztikai adat, arra vonatkozóan, hogy hol keressen a postás, a NAV, vagy a zsaruk)


Gyerek sem számít. Egyszerűen írsz egy két példányos papírt, amiben felszólítod, hogy hagyja el x napon belül az ingatlant (két hetet illik erre hagyni, de max 30 napot). Hivatkozhatsz szerződés szegésre benne (ha volt szerződés) ha meg csak "befogadtad" szerződés nélkül, akkor is hivatkozhatsz az ingatlanban keletkezett károkra, közüzemi tartozásokra.


Aláíratod vele, egyik nála másik nálad, és ennyi. Persze két tanú is írja alá!

Ha nem hajlandó aláírni, akkor a két tanú jelenlétében ráírod a papírra, hogy szóban annak tartalmáról tájékoztattad, de az aláírást megtagadta. Két tanú aláírja, egyik nála,másik nálad és ennyi. Ha nem költözik ki határidőre mehetsz a zsarukhoz feljelentést tenni, magánlaksértés miatt, kérheted a segítségüket, ha odamész kiköltöztetni.


Sajnos a károkat, tartozásokat max polgári perben hajthatod be, amire kevés az esély.

2014. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!