Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért van az, hogy sok albérle...

Miért van az, hogy sok albérletnél kikötés, hogy csak diákok részére kiadó a lakás/szoba?

Figyelt kérdés

Már többször találkoztam ezzel a jelenséggel. Van munkahelyem, viszonylag jól is fizet(110-130E közt alakul, és hó elején mindig megkapom, nincs az, hogy most emiatt nem utalnak, vagy amiatt).


Nem értem, hogy miért van ez a diszkrimináció. Szerintem mindegy, hogy ki veszi ki, csak tudja fizetni.


2014. jún. 29. 09:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem diszkrimináció , csak mindenki annak adja ki akinek akarja ! Nem mindegy kinek , "minek" adok ki ingatlant bizonyos népcsoportokat , tőlem eltérő életvitelt élőket általában alapból elküldök jobb helyre .
2014. jún. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
24%
Soknál pedig az a kikötés, hogy diákoknak semmi esetre sem. Szobanal meg érthető, ha a többi szobában diákok laknak, hisz egy napi 8 órában dolgozó ember napirendje semmiképp sem összeegyeztethető a diakokeval. Persze ha nem zavarnak az esetleges kellemetlenségek, nyugodtan hívd fel őket. Lakasnal pedig altalanossagban az, ahova diákot varnak, lepukkantabb, es felnek attol, hogy egy dolgozó embernek hamarabb igénye lesz arra, hogy a tulaj kifestessen, kicsereljen butordarabokat, stb.
2014. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nyilván ha a tulajdonos nem szereti ha a bérlője minden hétvégén résszegre issza magát, trehány akkor inkább olyannak adja ki, aki nyugisabb életet él.


Én amúgy napi 6 órát dolgozok+túl óra, ha olyan van. ritkán 24 óra. Reggel korán elmegyek és legkésőbb 3-ra otthon vagyok, ha rendesen végzek. kb olyan mintha iskolába járnék.

2014. jún. 29. 10:05
 4/21 anonim ***** válasza:
24%
Egyébként hol laksz? Kijön egy önálló lakás a. fizetesedbol?
2014. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Diákoknál szerintem feltételezi a lakás kiadója, hogy nem élnek azzal vissza, hogy nem költöznek ki, és fizetés nélkül foglalják el a lakást. Több ilyen történet van, hogy beköltöznek bérlők, nem fizetnek és nem költöznek ki.

Illetve a diákok hétvégente, nyaranta hazautaznak hosszabb időre, talán ez is számít a kiadónak, hogy minél kevesebbet tartózkodjanak a lakásban. Én is laktam diákokkal, kb tökre nem csináltak semmit, mert mindig hazautaztak, nem főztek, nem rendezkedtek, csak olvastak, tanultak ha itt voltak, nem lakták le a lakást annyira.

2014. jún. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Én azért adtam ki diákoknak mert:


-ők mindig időben, pontosan fizetnek (szülők)

-rendben tartják a lakást

-ha felbomlik az alb. szerződés, nem valószínű hogy ott maradnak, hanem elmennek.

2014. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

A diákoknál nincs kockázat. A legtöbb bevételük állandó (szoctám és hasonlók), és a szüleik is segítik őket.

Amíg a munkahelyedről téged bármikor kirúghatnak akár egy hónapon belül, egy diáknak biztos a jogviszonya év végéig.

A legtöbb diák nem nagyon csinál semmit a lakásban, csak alszik, bulizni egyetemi bulikba megy, nem valószínű, hogy házibulit tart, hiszen nincs is rá szüksége.

Jó eséllyel nem fog hirtelen gyereket csinálni és védett lakóvá válni, akit aztán nemfizetés esetén sem lehet kirakni.

Mindent összevetve jóval kisebb kockázatot jelent a tulajdonosnak. Mert az a helyzet, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy ki veszi ki azt a lakást. Elég könnyű ugyanis többszázezres kárt csinálni, amit még a kaució sem fedez. Ezért aztán a tulajdonos igyekszik minimalizálni ennek a lehetőségét.

2014. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%
Kedves 7-es, szerencsés vagy :) Mert pont a diák lep le az első fel év után, ha az alapozó tárgyai nem sikerültek, es inkabb othon varja ki a következő tanévet, te pedig januárban vadaszgathatod az új bérlőt, ami nem a legideálisabb időszak erre. Pont a diák takarít kevesebbet - tisztelet a kivételnek. Pont a diák fogja vörösborral leonteni a kanapedat. Ponta diák jon majd azzal, hogy nyáron nem akar fizetni, ami jol is jön, ha jo minőségű budapesti lakásod van, Belvárosi persze, mert napidijon kiadhatod kulfoldi turistáknak. Ha a lakás kulkeruleti, akkor meg vagy lőve. Itt a Kérdező nem kisgyermekes anyuka, dolgozó fiatal hölgy. Nyilván latszik rajta, hogy nem várandós. Ha az lenne, nyilván tovább menne, vagy fel is mondhatsz neki, lesz ra olyan 6 hónapos onnantól, hogy latszik a pocakja. Ha a Kérdező Budapesten keres lakást, nem is eleg ra a pénze. Szobát pedig nem tulajdonosok szoktak hirdetni, hanem azok a diákok, akik kivették egy lakást, egyik berlotars felevkor v év végén tiplizett, es a helyére keresnek valakit, aki fizeti a részt. Ha nem találnak, ciki, mert akkor már a tulajdonos fele sem fogják tudni rwndezni a bérleti dijat, vagy a rezsifizetessel uaznak be, ami nagyobb károkat tud okozni.
2014. jún. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

# 8 Ez kizáró ok ??? . Hogy más albis esetleg nem lép le :))) Az egyedül élő mindig dolgozó , mindenkinek köszönő anyuka partnere nem önti le a garnitúrát vörösborral .....

Ezt nem tudták sokan :)))

2014. jún. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem szerencsés vagyok, hanem diák, aki lakott már mindenféle lakótársakkal, különféle felállásban.

Nyilván vannak olyan diákok, akiket félév végén kirúgnak, de nem ez a jellemző.

A takarítás kérdéséről nem írtam, ez nyilván mindenkinél egyéni igényszint kérdése. Én eléggé tisztaságmániás vagyok, a lakótársaim szinte sosem takarítottak. De a lakás szempontjából ez pont nem túl lényeges - legrosszabb esetben, ha még kiköltözés előtt sem takarít ki a bérlő, akkor a kaució egy részét erre hivatkozva vissza lehet tartani és a lakást egy nap alatt kitakarítani vagy hívni a kaucióból egy takarítót, aki megcsinálja.

A számlákkal vagy a bérleti díjjal való elmaradás annak okoz gondot, aki hagyja, hogy ússzanak a bérlők. Nekünk minden hónap elején le kell adni az előző havi csekkbizonylatokat, és ha nem tennénk meg, felmondana a bérlő. Annyi csúszást meg fedez a kaució. Persze ez némi odafigyelést igényel, de havi többtízezres bevételért igazán megéri :)

2014. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!