Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Főiskola, munka, lakásfenntart...

Főiskola, munka, lakásfenntartás egyszerre?

Figyelt kérdés
Párommal szeptembertől főiskolára fogunk járni Budapestre. Albęrletbe szeretnénk menni, amit 50ezerért találtunk is, a lakás saját mérős. Ìgy kb hogyan alakulhat a rezsi, mennyi lenne a kaja, ruházkodás? Mindketten dolgoznánk valamint diákhitelt vennénk fel. Meg tudnánk élni, a tanulás is menne mellette? Köszönöm a válaszokat.

2014. júl. 29. 22:20
 1/4 kovpet ***** válasza:
79%

A rezsire kérdezz rá, gondolom előtted is lakott ott valaki, kérd el a számlákat a tulajtól.

A kaja meg a ruha meg teljesen rajtatok múlik. Nagyságrendi eltérések is lehetnek az egyes emberek szokásai között.

2014. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erre elég nehéz válaszolni. Nekem alacsony keresetem van, kétszer meggondolom, hogy mit veszek. Így fordulhat elő, hogy havi 20-ból eszek körülbelül és ruhákra csak pár havonta költök, akkor is turkálós általában (plusz gyakrabban a nélkülözhetetlen dolgok). Nem igazán érdemes leírnom a saját költségeimet, mert nem biztos, hogy segít, hogy havonta 11 ezerbe kerül a kutyakaja :)


Hogy mennyi lesz a rezsitek, arra nem tudok válaszolni sajnos. De majd biztos minden kialakul. Kialakul, hogy mire mennyit költötök és akkor már lehet tervezni is a pénzzel.


Én dolgozom és mellette most fogom kezdeni az egyetemet. Szerintem nem lehetetlen, de még koppanhatok én is :)

2014. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hitelfelvételt gondoljátok át.

A kaján lehet a legtöbbet bukni (az össze-visszavásárláson), ezért javaslom, hogy hetente egyszer mindig üljetek le, írjátok fel, mit ennétek, és csak azt vásároljátok meg.

Egyszerre főzz le több adagot, és tegyél a fagyasztóba, jól jön az hónap végén :D

2014. aug. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A diákhitelt átgondoltuk és úgy gondolom, hogy ha helyesen bánok vele, akkor nem lehet baj.

2014. aug. 3. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!