Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Abérlet-legálisan hogy?

Abérlet-legálisan hogy?

Figyelt kérdés

Szeretném kiadni megüresedett lakásom...Tudom, hogy sokan "feketén" adják ki, de ha "legálisan" teszem ezt, akkor hogy kell??

Illetve, jobban védve vagyok-e?


Nem lakom benne, ám a számlákat fizetnem kell, közös költség, stb. szóval szeretnék valami törvényes megoldást találni rá...és nem szeretném azt sem, hogy bajba kerüljek.


2014. aug. 7. 00:20
 1/2 anonim ***** válasza:
24%

oszinten, ha legalisan papirozol, a torveny meg azt a lakot vedi aki neked 1 filert se fizet bekoltozes utan! tapasztalat, az volt a szerencsenk h anno a parjaval irtuk a szerzodest, kulon mentek, o nem volt rajt, igy a rendorok 30 percet adtak neki pakolni!

ha o is szerepel mint berlo, honapokig perelhettunk volna, vagy hivjuk “fekete lacit”

igy is kb 300000 buktunk!

sose hidd el az onsajnaltato dumakat, a berlok nagy resze ezzel huz ki ingyen honapokat!

1 havat min kerj elore, de jobb 2 (nem tud adni, mar kuld is el)

ha 1 ho csuszik, fizukor nemnfizet, szinten mehet

a szamlakat te fizesd, ha vmit be akar kotni, ugy kerd, h ot terhelje a feleloseg (alt 3 honapot elore kernek)

ha vki nem szinpatikus kuld el

ha lehet inkabb valassz olyant akit ismersz, kevesebbert biztosan.

ha akarsz irj pm be.

2014. aug. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kovpet ***** válasza:

Legálisan úgy lehet, hogy szerződést írtok és adózol a bevétel után. Nem kötelező számlát adni, de ha akarsz (vagy a bérlődnek kell), akkor kérj adószámot a NAV-tól és vegyél számlatömböt. Ettől nem befolyásolja a fizetendő adót, csak akkor jó, ha a bérlő el tudja számolni. Neked mindegy.


Sajnos az első jól leírta a mai jogi helyzetet. A birtokost védi a jog és nem a tulajdonost. Állítólag ha közokirat a bérleti szerződés (magyarul közjegyzővel ellenjegyzett), akkor gyorsabb kitenni a nemfizető bérlőt, de ezt pontosan nem tudom, csak itt hallottam.

2014. aug. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!