Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire pofátlan dolog, ha...

Mennyire pofátlan dolog, ha alkudni próbálok a kiszemelt albérlet árából?

Figyelt kérdés
2014. szept. 2. 00:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetes dolog.
2014. szept. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Alkudhatsz, csak nem fog engedni, mert ezer bérlőt találsz egy kis garzon esetében. Alkudni nagy négyzetméternél lehet: 100 és a fölötti ingatlan esetében.
2014. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Alkudni lehet úriember módjára is, nem pofátlanul. A lényeg az, hogy ne csak azt szajkózd, hogy legyen kevesebb mert mért ilyen sok, ehelyett tegyél egy ajánlatot. A lényeg, hogy legyen eleje és vége. Pl. ez a lakás távolabb esik a munkahelyemtől, emiatt többe kerül bejárnom, így számomra 5ezer Ft -al kisebb összeg lenne teljesen elfogadható. Vagy pl. hivatkozni arra, hogy hasonló áron gazdaságosabb fűtéssel szerelt lakást is sikerült találni - ám ez szimpatikusabb - osztozzunk meg a többlet költségeken és szívesen kiveszem az ingatlant.


Az egész sikere egyrészt a hitelességeden fog múlni, másrészt azon hogy az adott helyen mennyire könnyű egy lakást bérbe adni, milyen a kereslet kínálat egyensúlya.

2014. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Próbálkozni lehet, de hacsak nem egy kis világvégi lakást akarsz kivenni, elég könnyen talál rá mást, úgyhogy az ajánlatodat azonnal követi egy "köszönöm, akkor nem aktuális".

Pár ezer forintot talán le tudsz alkudni, de cserébe 3 havi kauciót és hosszabb szerződést íratnék alá a helyében, de ha van rá esély, hogy másnak kiadjam, akkor semennyit nem engednék, mert nekem, mint bérbeadónak mi előnyöm származna belőle?

2014. szept. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Bérbeadóként az az előnyöd, hogy bérlő és bérlő között lehet különbség. Van akinek a személye megér némi engedményt. Persze a másik fejébe nem lehet belelátni, de mégis igyekszik az ember az ingatlanját olyannak kiadni akiről feltételezi, hogy megfelelően használná. Nyilván van amelyik ingatlannak "már mindegy" mert olyan állapotban van, de számomra 5-10, de akár még 15 ezer forintos különbséget is jelenthet egy igényes és megbízható bérlő.
2014. szept. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát inkább egymásra szoktak licitálni az emberek csak hogy megkapjáknem pedig alkudni...
2014. szept. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ciki, legalábbis én ha albérlőt keresek semmi nem zavar csak ez ha jön ez az alkudozás mert azt jelenti hogy nincs pénz - nem tudja fizetni az albérletet.
2014. szept. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem pofátlan. Megpróbálod, legfeljebb nem sikerül.


"ha jön ez az alkudozás mert azt jelenti hogy nincs pénz - nem tudja fizetni az albérletet."


Ezt nem tudom miből gondolod? Pont, hogy a csóró ember szokta sokszor szórni a pénzt, akinek meg van az ott spórol ahol csak tud és olyan pofátlanul alkudik amennyire csak lehet.

Szóval szerintem téves a következtetésed. Persze ha úgy próbál alkudni az illető, hogy "minimálbért keresünk, 55 ezret nem tudunk fizetni, csak 50-et és ezt is csak amikor nem jön közbe más váratlan kiadás..." akkor megértem, hogy felmerül benned a gyanú, hogy gondok lesznek a fizetéssel bármennyiért is adnád ki nekik. :)

2014. szept. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Te csak alkudozz nyugodtan, ő 100 másik emberből válogathat aki még többet is fizet ha arról van szó...
2014. szept. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
aki alkudni probál az albérlet árából az azért teszi mert csóró.
2014. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!