Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyi a rezsi átlagosan egy...

Mennyi a rezsi átlagosan egy albérletre?

Figyelt kérdés
A lakás körülbelül 60-70 négyzetméter, gázfűtéses. Emeleti, középső lakás. Három egyetemista diák lakja, hétvégente szinte sosem tartózkodnak ott. Napközben általában órán vannak vagy dolgozni, leginkább késő délután, este érnek haza. Átlagban olyan 20-22.000 forint rezsivel számoltunk. Ez reális?

2014. szept. 10. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Tuti nem. Illetve sokmindentől függ.


Mi ketten 50 m2-re fizetünk olyan 40-et.

2014. szept. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

70nm-es lakasra fizetek 45e forintot nyaron (viz, melegviz, villany, internet/tv/telefon benne van ebben, harman lakunk, gyerekkel).


Telen a futessel egyutt 50k felett van, nem lakotelep, egyedi meros hazkozponti futes van, jol szigetelt haz. A 20k nagyon kevesnek tunik, a gazfutes onmagaban elvisz ennyit egy 60nm-es lakasban.

2014. szept. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, mert az előző lakók is körülbelül annyit fizettek, és mások, akiket ismerek (csak ők négyen laknak), nekik is maximum 30 szokott lenni. Net meg tv ebben nincs benne.

A közös költségben van a víz, azon kívül pedig csak a gázt meg a villanyt kell külön számlán kifizetni.

2014. szept. 10. 11:07
 4/7 kovpet ***** válasza:

"Átlagban olyan 20-22.000 forint rezsivel számoltunk. Ez reális?"


Fejenként? Igen, kb reális lehet.

2014. szept. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
Fiúkról, vagy lányokról van szó? A nők fázósabbak, és vízből is, áramból is többet használnak napi szinten.
2014. szept. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Lányok. És nem rajongunk a melegért (nekem személy szerint a húsz fok már néha sok, egyszer sikerült is leégnem úgy, el sem bírom képzelni, hogy hogyan). Ha valaki fázik a házban télen, akkor meg vegyen fel pulcsit - szerintem a magyarok nagyon el vannak kényelmesedve, hogy bugyiban szaladgáljanak otthon.

Áramból a lányok többet használnak? Na, ezt eddig nem tudtam (hirtelen csak egy dolog jutott eszembe, amit lányok használnak és fiúk nem és áram kell hozzá, de epilátor egyikünknek sincs). Van erre amúgy valami statisztika vagy kutatás? (Nem, nem szarkasztikus kérdés, tényleg érdekel, szeretek ilyenekről olvasgatni.) A vizet azt meg megértem. :) Viszont bennem évek óta erősen teng egy környezetvédői hajlam, amire igyekszem a többieket is rábeszélni, szóval a vízzel azért majd óvatosan bánunk. (Legalábbis ajánlom nekik... :D )

Az előző lakó három fiú volt, akik nem sűrűn jártak órára, és volt egy bazi nagy tévéjük, meg XBOX, PC ment minden nap. Mi kaptunk egy hangyányi tévét ugyan, de nem fizetünk elő, kábel nem működik (meg amúgy se néznénk...), úgyhogy tévézni nem fogunk.

2014. szept. 12. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az epilátorra, sokkal inkább a hajszárítóra és a mosógépre gondoltam.

Amit a vízről írsz, dicséretes, de valószínűleg ütközőpont is lesz köztetek. Nagyon nagy türelem kell elviselni, ha valaki nem úgy használja a vizet, ahogy szerinted ésszerű. Én is nehezen viselem, amikor a nejem pl. az egész fogmosás alatt folyatja a (meleg)vizet.

2014. szept. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!