Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlő vagyok egy három...

Albérlő vagyok egy három szobás lakás egyik szobájában. Nálam romlott el a bejárati ajtó zárja. Kinek kell állni a számlát? A tulaj szerint nekem is bele kell szállnom.

Figyelt kérdés
2014. szept. 30. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Kik laknak ott? Te és a tulaj?

Ha igen, akkor feleznetek kell. Ez egy kisebb hiba, ami a mindennapi használatból ered.

Ha pl. a vízvezetékeket kell kicserélni vagy az elektromos hálózatot felújítani, az nyilván a tulajdonos dolga.

2014. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Az ilyen karbantartásokért =elvileg) a tulaj felel, mivel nem a te hibádból romlott el a zár.


Persze ez viszonylag kis összeg, lehet egyszerűbb bedobni kis pénzt mint halogatni a dolgot.

2014. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
90%
az ajtó szerkezeti rész, tehát a tulajnak kell állnia hacsak nem áll más az albérleti szerződésben.
2014. szept. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönet a válaszokért. Pontositok: nyugdijas vagyok (105Ezer), 8 hónapja lakom a tulajnál, a zárat 11 éve szerelték fel és a javitása 46.ooo.- Ft volt. Nála elég nagy a vendégjárás és a kutya is 3x lemegy sétálni. Hozzám 2 hetente eljön a gyerekem. Szerintem nincs arányban a használat a követeléssel. Szerintetek?
2014. okt. 1. 09:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Ennek az "én kevésbé lakok ott mint ő" dolognak nincs értelme. Mindenki használja a lakást.


Viszont ez tényleg elég nagy összeg, neki kellene állnia. Bár kicsit drága zár, nekünk pár ezer volt.

2014. okt. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ez egy kisebb hiba, ami a mindennapi használatból ered. "


pont ezért nem kell fizetni. a mi szeruődésünkben legalábbis az van, hogy a nem rendeltetésszerű használatból eredő kár miatt kell fizetni, tehát ha pl ököllel beleütök az ajtóba. de ha sima használatból ered, akkor nem. a főbérlőnek kell biztosítani a javíttatást. a másik pedig, hogy lakhatásra alkalmas körülményt kell biztosítania. ha a bejárati ajtó kvázi nem zárható, az nem lakhatásra alkalmas.

2014. okt. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dehogy fizess!!! Megfizetned azt kell, amit Te tettél tönkre, pl. nem rendeltetésszerűen használod a mikrót. Az, hogy az ajtó, redőny, mosógép, ágy stb. elhasználódik, mert RÉGI az nem a Te hibád.
2014. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönet a válaszokért, hasznos volt!
2014. okt. 8. 10:17
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a zár már rég rossz volt, csak mindig megbumerálták, és most hogy nálad romlott el, rád akarja varrni a javítás költségét. ne engedd, mert ez őt terheli, a tulajdonost.
2014. okt. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!