Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szívességi lakáshasználó...

Szívességi lakáshasználó vagyok. Így az okmányirodában kapható formanyomtatvány kitöltésével be tudok jelentkezni ideiglenesen? Vagyis hát a tartózkodási helyemet megváltoztathatom? Köszönöm szíves segítségeteket!

Figyelt kérdés
2014. okt. 8. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Mikor bejelentkezel ideiglenes lakcímre, nem kérdezik, hogy te miért vagy ott. A lényeg, hogy a tulaj egyezzen bele és írja alá.
2014. okt. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát a formanyomtatványon rákérdeznek a "szálláshely minőségére".

De amúgy én is így gondolom, mint Te.

Köszönöm a válaszodat! :)

2014. okt. 8. 17:53
 3/8 anonim ***** válasza:

"Hát a formanyomtatványon rákérdeznek a "szálláshely minőségére"."


2 hete töltöttem ki nyomtatványt, nem láttam semmilyen "szálláshely minőséget". Ugyanis nincs ilyen. Ideiglenes bejelentkezéshez, a tulajdonos aláírása szükséges a nyomtatványon, na és persze hogy valós adatokkal legyen kitöltve.

2014. okt. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen is van, igaz elírtam, nem szálláshely, hanem "szállásadó minősége".
2014. okt. 8. 18:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Szállásadó minősége lehet tulajdonos, vagy haszonélvező. Ha van haszonélvezője az ingatlannak neki kell aláírni a nyomtatványt, nem a tulajnak, ha nincs, elég (sőt kell) a tulajdonos aláírása.
2014. okt. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tulajdonos helyett a bérleti szerződés is elég. Bár a kérdezőnek ilyen nincs ha jól sejtem.
2014. okt. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem. Az adásvételi szerződés felmutatásával tud Téged bejelenteni a tulajdonos, pontosabban ő is ott kell legyen Veled.
2015. júl. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdekes felvetés a haszonélvező jelenléte, így volna logikus, de én amikor intéztem a kijelentést tulajdonosként a régi lakóknak, nem kellett a haszonélvező jelenléte a gyakorlatban, és senki más jelenléte sem. A szerződést fénymásolták le hozzá és a személyimet.
2015. júl. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!