Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Valaki csinált már ilyet?

Valaki csinált már ilyet?

Figyelt kérdés
Ha egy albérletbe Budapesten 2en laknak és oda költöznék egy időre,úgy,hogy nem tudna róla a tulaj,abból gond lenne?ha rájönne megmondanám,hogy csak rokon vagyok pár napig maradok látogatás céljából.mert ha 3man laknánk,akkor a bérleti díjat nekem is fizetnem kéne ,így inkább addig is a 2 ittlakóval osztoznék a költségeken.szerintetek?

2014. okt. 22. 01:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
-a tulajt igazából nem érdekli ,hogy 2,vagy 3 ember lakik e ott,
2014. okt. 22. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

Ha rájön a tulaj, akkor azonnal kidobhat benneteket. Ha két embernek adja ki a alkást, akkor nem lakhat ott 3 ember, mert jobban lelakják a lakást.

Hiába mondanád, hogy csak pár napig maradsz, mert sűrűbben menne megnézni, hogy igaz-e?

2014. okt. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Es mindig van egy joakaro-aki joban van a tulajjal.
2014. okt. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Vendéget lehet fogadni, és az sincs megszabva, mennyi időre. De ha lakbért fizetsz, akkor már nem vendég vagy, persze a tulaj ezt nem feltétlenül tudja meg. A tulajnak nincs szüksége indokra ahhoz, hogy kidobja a bérlőket, ezek a kretén magyar törvények, úgyhogy mindenképpen úgy kell táncolnotok, ahogy a tulaj fütyül, ha ott akartok maradni.
2014. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Sosem értem miért kell így fogalmazni hogy "kidob" a tulaj, inkább úgy mondanám bontja a szerződést. Utóbbi esetben van legalább 30 napod (vagy amennyit a szerződés előír) új lakást keresni, a kidob meg olyan hogy hazamész és kint van a cuccod az ajtó mellett.


"mindenképpen úgy kell táncolnotok, ahogy a tulaj fütyül"


Nem kell, csak be kell mindkét oldalról tartani bizonyos szabályokat, mi pl a tulajt évben 1x ha látjuk. Meg azért a bérlőt sem kell félteni, az is rögtön azt nézi hogyan fizethetne kevesebbet, meg a tulaj háta mögött bizniszel... Én még bérlőként sem szeretem ezt a sumákolást, 1x néztem meg egy helyet, ahonnal egyik lakó épp kifelé költözött, de már azt nézte hogy tudnánk az első hónapot elcsalni, hogy neki fizessek zsebre...


Szerintem ez a "nincs szüksége indokra" dolog is inkább előny mint hátrány. Normális lakót normális tulaj nem fog kitenni "csak úgy", viszont nekem is volt olyan lakótársam aki összeférhetetlen volt, és mondhatta a tulaj neki hogy akkor ideje keresni új helyet.

2014. okt. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
7%
"csak be kell mindkét oldalról tartani bizonyos szabályokat" - muhaha. És ki mondja meg, mik ezek a szabályok? Úgy van, a tulaj! Beköltözés előtt, után, bármikor új szabályt találhat ki, meglévőt eltörölhet, és ha úgy szottyan kedve, magasan tesz arra, amit ő vállalt, különösen, ha az úgy neki olcsóbb. Legrosszabb esetben majd felmond, így áll hozzá, neki baja nem lehet. Így próbáld érvényesíteni az érdekedet bérlőként. Vagy elfogadod azt, amit a tulaj diktál, vagy költözöl, ez a magyar jogrend.
2014. okt. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Bírom, amikor egyenesen magának az ördögnek állítják be a tulajt. Voltam már mindkét oldalon, és szerintem a tulaj jóval nagyobb kockázatot visel, mint a lakó, így talán érthető, ha próbálja ezt valamennyire minimalizálni. Lehet ez ellen berzenkedni, de előbb tessék megnézni (vagyis lehetőleg megtapasztalni!!!) a másik oldalt is.
2014. okt. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Hogy a kérdésre válaszoljak: egy eddig korrekt viszonyban a tulaj nyilván nem fog ezért kirakni senkit. Ha viszont már eddig is voltak stiklijeik a lakóknak, könnyen lehet, hogy betelik a pohár, és kitelik a becsület. Egy ideig biztos, hogy eljátszhatod ezt, de évekig aligha fog működni.
2014. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
Hogy ki fog-e ezért rakni, az egyes-egyedül a tulaj döntése. Ez van.
2014. okt. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9%
Kockázatminimalizálás, ugyan már. A tulaj kockázata az, hogy belefut egy simlis bérlőbe, aki lelakja a lakást, nem fizet és kiköltözni sem hajlandó. Ezt a kockázatot konkrétan nem minimalizálja az a jog, hogy egyébként a tisztességes bérlőnek, aki esetleg számonkérné azt, ami neki jogosan jár, a tulaj bármikor indok nélkül felmondhat. Ugyanis a simlisnek hiába mond fel, az nem fog kiköltözni. Porhintés ez a kockázatminimalizálás. A valóság az, hogy egy tisztességes bérlő semmiféle jogi támogatásra nem számíthat, ha belefut egy tapló tulajba, mert mire megkapná, ami jog szerint jár, már rég felmondtak neki. Ennyi!
2014. okt. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!