Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiadom a lakást ahol lakhatnék...

Kiadom a lakást ahol lakhatnék, egy olyan személynek aki nem lakja le nagyon, én pedig elköltözöm jó messzire. Ez így korrekt?

Figyelt kérdés

2014. okt. 29. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha neked anyagi vagy egyéb szempontból megéri, miért ne lenne korrekt? Ha pénzt tudsz vele keresni, mert még úgy is nyereséges leszel, ha fizetned kell az új lakás törlesztőjét vagy bérletét, akkor jó. Akkor is, ha nem közvetlen nyereséged van, csak annyi, hogy közelebbről, olcsóbban járhatsz dolgozni.

Csak arra figyelj, hogy ne számold el magadat. Sajnos sokan azt hiszik, hogy a lakáskiadás "ingyen pénz", havonta megkeresik vele a bérleti díjat. Pedig nem így van, mert még kímélő bérlő mellett is van amortizációja a lakásnak. Évente-kétévente ki kell festeni, új bérlő beköltözése előtt illik alaposan kitakarítani, néha a bérlő közreműködésétől függetlenül elromlik valami - van ám kiadás is az ilyen lakásra, a bevétel nem teljes egészében megy nyereségbe.

2014. okt. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ha én laknék benne akkor is amortizálódna.
2014. okt. 29. 22:23
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Külföldön az elköltöző bérlőnek kell kifestetni a lakást, és olyan állapotban adni vissza, ahogyan a bérbevétel előtt volt.

Mielőtt kiadják egy új bérlőnek, leinformálják, hogy eddig hol lakott, miért jött el, a régi lakástulajnak mi a véleményere róla stb.

Magyarországon ez nem így van. Csak nagyon megbízható, leinformálható embernek add ki a lakásodat.

2014. okt. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
40%

Az első tipikusan az az ember, aki életében nem adott még ki semmit.

Nem kell évente kifesteni, mert az felér egy rongálással, már mint az, h egy év alatt olyan állapotba hozza, h festeni kell.

Szal ha mégis összehozza és igényli, h itt aztán minden patent legyen, hát növelni kell a bérleti díjat.

Gondolom nem egy 4 szobás lakásról van szó, hanem egy másfelesről, amit haver árba megcsinál.

De tudom, ez simán benne van 2-3 milió forintba.

A kiadás előtti takarítás.

Hát az is aztán akkora összeg valóban, h a gatyád rámegy, szerintem akár 5 ezer forint is lehet:D

A háztartási gépekre meg lehet kiegészítő biztosítást kötni, pár ezerért meg nem kell újat venni, lehet használt boltokba 50%-kal.

Inkább arra törekedj, h minél "normálisabb" legyen a bérlő.

2014. okt. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4: így igaz. 1,5 szobás a lakás.
2014. okt. 29. 22:46
 6/8 kiad-lak ***** válasza:

-Lesz írásos szerződés?

-Ha lesz akkor milyen, magán vagy közokirat?


Ha lesz és közokirat, akkor nyertél nyugalmat, biztonságot.

Más esetben csak feldobtál egy érmét és vagy fej, vagy írás.

2014. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen, van szerződés
2014. okt. 30. 23:10
 8/8 anonim válasza:
Ne haragudj, de ha az én lakásomat adnád ki, én nagyon mérges lennénk. Már az is nehéz, hogy olyat találjak, aki megbízható. Kérdezem én, hogy mi a garancia arra, hogy ez a valaki, akit te találtál, biztos fizetni fog. Ha nem fog, akkor hogyan fogom tudni kitenni a lakásból? Nem neki adtam ki, hanem neked. Te elmész messzire és talán sose látlak. Az általad választott személy ott marad a nyakamon. Én biztos nem örülnék neki.
2014. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!