Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Két éves szerződést írtunk...

Két éves szerződést írtunk alá a lakásra, melyből fél év telt el. A lakás fűtés rendszere miatt legalább egy hónapra lakhatatatlanra válik az ingatlan (? )

Figyelt kérdés

Tulajdonos 10 napon belüli költözést kér, viszont csak a kauciót akarja visszaadni úgy, hogy a rezsit levonná belőle

Van valakinek hasonló tapasztalata? Bérleti szerződésben nem tértünk ki részletesen erre a variációra...szerintem nem korrekt, hogy nem az én hibámból kell költözni, rövid az idő plusz a teljes kauciómat sem kapom meg...nem járna kártérítés?


2014. okt. 31. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
A fogyasztásaitokat nektek kell fizetni, de szerintem neki kéne lakást keresni, és költöztetni.
2014. okt. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
eladtam bútorokat ami fölöslegessé váltak, hűtőt, mosógépet, mivel minek legyen, hisz ide hosszutávra jöttem és minden volt...most nekem kell újakat venni...ez anyagi kár
2014. okt. 31. 19:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Elég butaság volt a szerződésbe nem belevenni, mi a következménye, ha valamelyik fél idő előtt felmondja a szerződést. Ez neked tanulság.

A kauciót visszakapod, hiszen tök mindegy, hogy odaadja az egészet, és utána te visszaadod a rezsire valót, vagy levonják belőle.

2014. okt. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az van benne, hogy ptk szerint járunk el...a ptk szerint pedig ilyen esetben a bérbeadónak kell a felújítás idejére hasonló szinvonalu bérleményt biztosítani...nem pedig az, hogy repülj páva legyen 10 nap alatt...
2014. okt. 31. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Pereld be. Pár év múlva lesz ítélet, ha netán ő jár el jogosan, te fizeted majd a tetemes perköltséget. Még valami, a saját rezsidet neked kell fizetned, tehát teljesen korrekt ha levonja a kaucióból!
2014. okt. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de két éves szerződésem van...az ő hibájából kell 10 nap alatt elhagynom a lakást...ne már, hogy ne legyen kárpótlás...
2014. okt. 31. 22:54
 7/8 JulesM111 ***** válasza:

hello Kérdezö,


Teljesen jogos, de ne minkey gyözködj. Közöld ezt a tulajjal is, söt számszerüen mennyi az annyi, amit gondolsz.

Ekkor 3 lehetöség van:

1: Az általad említett összeget kifizeti szó nélkül

2: Ö javasol egy nullánál nagyobb összeget.

3: Válaszra sem méltat.


2-es 3-as esetben ha nem vagy elégedett, pereskedj, de mint fentebb írták másfél év...


Nagy szenvedés ez az albérlet na, még mindig nyugodtabban nyögöm a havi törlesztöt... xD

2014. nov. 3. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha nem fogadjak el, akkor törvény szerint járunk el...nekik kötelességük a felújítás idejére ugyan ilyen lakás biztosítása, illetve az el vissza költöztetés
2014. nov. 3. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!