Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miket vegyek figyelembe,...

Miket vegyek figyelembe, amikor albérletet keresek? Átlagosan mennyibe kerül havonta egy albi Budapesten két személynek?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek egyetemere (ELTE) és az egyik barátnőmmel szeretnénk együtt lakni. A fő kérdéseimen kívül érdekelne még, hogy neten hol érdemes albérletet keresni. Előre is köszi :)

2015. jan. 4. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

alberleg.hu

olx.hu


Az ár lakástól függ, 60-90 plusz rezsi körül találsz, de ez széles skála. A környékre figyeljetek oda!

2015. jan. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a legeslegfontosabb, hogy normális, segítőkész, rugalmas legyen a főbérlő. Én elég sok lakást béreltem már, és volt, ahonnan pont azért jöttem el, amint lehetett, mert a tulajjal nem lehetett együttműködni (jól le is húzott a kaucióval, de akkor már úgy voltam, hogy inkább tartsa meg, csak hadd menjek már innen). Tehát ha mi akartunk valamit, azt nem lehetett, a nyakunkra járt ellenőrizni az amúgy tök lepukkant lakását, plusz hozta a régi vacak cuccait hogy a párom szívességből javítsa meg. Gyakorlatilag nem volt olyan, hogy egy hétig nyugtunk lett volna tőle.

A mostani főbérlőnk az elején azt mondta, hogy ő úgy képzeli a dolgot, hogy miután odaadta a kulcsokat, csak akkor jön, ha valami gond adódik, ideális esetben max. a kiköltözéskor találkozunk. Nagyon tetszett az elgondolás és be is vált.


Persze vannak a lakással kapcsolatos szempontok is, de ez a legfontosabb. Szerintem fontos, hogy vagy a belvárosban, vagy valamelyik metróhoz közel legyen, különben 2-3 órákat el lehet utazgatni naponta. Sok nagy belmagasságú lakás van, itt magasabb a fűtés költsége, előnyös, ha az ilyen lakás galériázott. Ha galéria van, akkor nézzétek meg, mennyire recseg. Kérdezzétek meg, hogy ideiglenes lakcímre bejelentkezhettek-e, különben nem tudtok Pesten orvoshoz, sztk-ba menni.


A neten minél több helyen érdemes keresgélni. A legnagyobbak az ingatlan.com, alberlet.hu, de több facebook csoport is van, amit szintén érdemes nézni. Barátnőmnek is facebookon találtam lakást, egyszerűen kiírtam az üzenőfalamra és kiderült, hogy egy régi ismerősömnél pont van kiadó. Én a sajátom a munkahelyi levelezőlistán találtam. Ezek máshol meg se voltak hirdetve.

Szóval az a lényeg, hogy minél több helyen keresgéljetek. És számoljatok azzal, hogy ha a nagy albérletes oldalakon kerestek, akkor szupergyorsnak kell lenni (értsd: pár napot rászánni arra, hogy folyamatosan nézitek és frissítgetitek az oldalt), mert a jó lakások néhány órán belül elkelnek. Amit napokig, hetekig hirdetnek, annak általában oka van.

2015. jan. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" különben nem

tudtok Pesten orvoshoz, sztk-ba

menni."


Ez nem igaz. A többi stimmel.

2015. máj. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még állandó lakcímre (alias lakóhely) szóló bejelentkezést is elvileg köteles aláírni a tulajdonos. Habár ufónak fog nézni, ha ezt mondod neki, mert általában fogalma sincs a törvényekről. És igen, lakcím nélkül kötekedik némelyik orvos, nem lesz parkolókártyád (örülj, amíg nem kell), és hasonlók. Még nincs gyereked, de majd ha lesz, és bölcsődébe, óvodába, iskolába íratnád, lakcím nélkül meg leszel lőve. Ja, egyébként kötelező bejelenteni, nem kívánságműsor.
2015. máj. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!