Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jól gondolom, hogy nyárra...

Jól gondolom, hogy nyárra kicsit lejjebb fognak menni az albérlet árak?

Figyelt kérdés

Nyártól keresnék majd albérletet (június 30ig kollégiumban vagyok) tehát július 1-től lenne aktuális az albérlet (vagy június vége)


Az "elméletem" a következő: sok például az albérlet a sulim környékén, viszont nyárra rengetegen hazautaznak (főleg akik elsősök, másodévesek) vagy kimennek külföldre páran.

Emiatt csomóan elhagyják az albérleteket a fősuli közelében, ezek megüresednek, kiadóvá válnak.

Mivel sok a megüresedett albi => nagy kínálat => árcsökkenéshez vezet, ha sokan kínálnak albérletet.


Nyilván nem fog megüresedni az összes albi (vannak nagy panelházak a fősuli mellett 2-3 perc sétára, itt adnak ki csomóan albérletet, mert tudják hogy akik erre a fősulira járnak, kiveszik a suli közelsége miatt) de arra gondoltam, hogy jó néhány megüresedik, és kiadóvá válik.


Bejöhet szerintetek az elméletem? pl. ami most 40 ezer, az nyárra le fog menni 35.000-re vagy hülyeség szerintetek?



2015. márc. 1. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog bejönni, a legtöbben már ilyenkor lefoglalják albérletet, nyáron kb. semmi se lesz.
2015. márc. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem meg inkább ilyenkor alacsonyabbak. A diákok már megtalálták a helyüket. Most ami nincs kiadva, az eddig nem kelt el, szóval most lenne egyszerűbb megszerezni.

Nyáron pont minden diák albérletet fog keresni, hogy szeptemberre meglegyen a helye.

2015. márc. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Lehet benne valami, mert én is örököltem egy ilyen lakást amit végül én is kiadok egyetemistáknak, mivel nekem onnan bonyolultabb lenne a munkába járás így mégis jön be valami kis pénzem mivel eladni nem tudom jó áron. Én most nyáron hirdettem meg július közepén és 1 hét után már voltak is érdeklődők. Sok albérlet volt a közelben a lépcsőházban is enyémen kívül 5 olyan volt amit meghirdettek, a magasabb szinteken lévőek akár kicsi akár nagy mind 30-35 ért mentek, az enyém ami az elsőn van a szomszédom ami másfél szobás az ment 40 ezerért a tőlem eggyel feljebb lévő 2 szobás ahogyan az enyém is az 45-ért ment én meghirdettem 43 ezerért és mondta a szomszédom hogy nyugodtan hirdessem 45 ért mert elfogják kapkodni. Árat nem írtam a hirdetésbe, csak azt hogy meg egyezés szerint, amikor voltak érdeklődök meg említettem hogy a havi díj 45 ezer és kapásból igent mondtak rá.


Végül egy fiatal szerelmespárnak adtam ki a lakásomat ahol a srác főállásban dolgozik így nyugodt szívvel mertem kiadni mert tudom hogy több esély lesz arra hogy időben fizetnek, szerencsére fizetnek is becsületesen, bármi bajuk van telefonálnak azonnal, tehát korrekt módon megy az egész. Mi 1 évre kötöttük meg a szerződést mert a csaj már a végénél jár a sulival, annyit mondott hogy év közbe az öccsét is befogadják, én meg mondtam hogy jó semmi gond, aztán már most januárba közölték velem hogy beszéljük meg mi a tervem a lakással mert nagyon szeretnek benne élni és lehet hogy évekig maradni fognak mert a csajnak is lesz munkája a városban meg az öccse is nagyon jól elvan, én mondtam nekik hogy várjuk meg mire lejár a szerződés akkor újra megbeszéljük és akkor akár 2 évre is megkötjük. Sokan már most érdeklődnek albérlet terén még a régi hirdetéseimre találtak rá hogy várható-e hogy kifogom-e adni. Már most vannak új érdeklődők és a szomszédainknak is vannak érdeklődői pedig még vége sincs az egyetemnek. És az egyik ismerősöm akik ugyanolyan lakást bérelnek havi 42 ezerért mint az enyém csak 3 lépcsőházzal arrébb már ott fontolgatják hogy lecserélik olcsóbbra ugyanazt a lakást másik lépcsőházban mivel ott a tulaj 35 ezerért hirdeti. Tehát sokan így "háborúznak" hogy lejjebb viszik az árakat ugyanazokért a lakásokért és így az egyetemisták fontolgatják hogy átköltöznek mert csak 1 lépcsőházzal arrébb kell menjenek és minden ugyanolyan mint volt csak kevesebbért. Szerencsére nekem fix lakóim vannak nagyon nem akarnak azért hurcolkodni még eggyel feljebb sem akarnak menni pedig az ottani "szomszéd" már próbálja átcsábítani őket mert neki hosszú távra kellenek oda lakók. Én meg nem fogok vacilálni ha elmennek 2 hét alatt úgy is találok más bérlőket :D Meg a munkatársam is mondta hogy amint kiadóvá válik kiveszi 1 évre és 3 hónapot ki is fizet előre :D Szóval tapasztalatom szerint van alapja az elméletednek csak szemfülesnek és gyorsnak kell lenned :D

2015. márc. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lefele nem nagyon szoktak adni, max a kevésbé jókat. Egyetemisták általában hosszabb távra veszik ki, május, júniusban még vizsgák vannak, augusztusban meg úgyis keresni kell újat időben, szóval azt a +1 hónapot már ráfizetik sokan.
2015. márc. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Melyik városról van szó? Ha nem túl nagy az albérlet piac, akkor annyira nem fognak ám mozogni az árak.


Amúgy szerintem is inkább most alacsonyabbak. Júniusig még vizsgák vannak, augusztusban már mindenki neki áll keresni, így a legtöbben inkább nyárra is fizetik a bérleti díjat, maximum megállapodnak a főbérlővel, hogy nyáron nem nagyon vannak ott, fizetnek egy kicsit kevesebbet, cserébe a főbérlőnek sem kell megint normális bérlőt keresgélnie szeptembertől.


Amúgy gondolom nem Budapestről van szó, mert ott egy szobát veszel ki lakótárssal együtt 35-ért, nem lakást.

2015. márc. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha pl Pesten érdekel lakhatás, sok egyetemnél nyáron is lehet koliban lakni, akár külsősként is (másik egyetemre jársz), de érdemes már most szétnézni, erre is jelentkezni kell.
2015. márc. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy tényleg, szerintem az összes kollégiumban lehet nyáron lakni, hisz nekik is megéri, ha nem marad nyárra üresen az épület. Az miért nem jó? Az ára töredéke egy szoba bérlésének.
2015. márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!