Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A barátom csaja hozzánk...

A barátom csaja hozzánk költözött, de erről nekem nem szólt senki?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vett a barátom egy lakást, én havonta fix összegért lakok nála, az egyik szobában. Eddig ketten voltunk, de két hete idecuccolt a barátnője, és azóta itt van. Eddig csak gyanús volt, de most már ha vidéken volt látogatóban a családjánál, ide jön haza utána, nem a kolijába, akár itt van a barátom akár nincs. Szerintetek hogy lehetne megoldani ezt a problémát? (Esetleg én fizetek kevesebbet, természetesen miután elnézést kér tőlem a haverom, hogy ennyire szarik a barátai véleményére?
2015. ápr. 29. 15:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
valahol van igazságod, de ugye nem te akarod neki megszabni, hogy a saját lakásában hogyan, és kivel éljen?
2015. ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem akarom megszabni, de előre tájékoztatni azt aki a barátod, és fizet egy havi fix összeget azért, hogy ketten lakjatok ott, azért illik. Épp ez háborít fel, azért jöttem át, mert így volt megbeszélve egy előre, és még annyira se méltatott, hogy szól, hogy változnak a játékszabályok.
2015. ápr. 29. 16:04
 3/17 A kérdező kommentje:
azért jöttem át egy másik albérletből*
2015. ápr. 29. 16:05
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
A barátod lakása, ha így neked nem jó, akkor költözz el, ennyi.
2015. ápr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Fix összegért laksz, akkor gondolom még az sem zavarhat, hogy több lesz a rezsi mivel odaköltözött a barátnő. Én a haverod helyében búcsút mondanék neked, ugyanis mi alapján szabnád meg te, ki lakjon a saját ingatlanában!
2015. ápr. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Jó, az az oldala érthető, hogy előre szólhatott volna, hogy mostantól ott lakik a csaj, mert mégiscsak +1 embert kell kerülgetni minden nap.


De most utólag milyen "megoldást" vársz erre? Ő lakása, a szabályokat ő írja, én sem örülnék ha a mellettem lakó akarná megszabni mit csináljak a saját házamban.

2015. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Fix összegért kaptál egy szobát, a lakás használatával. Miért kéne kevesebbet fizetned? A szobádba költözött a csaj? Miért kéne a véleményedet és elnézésedet kérnie? Nem értem a logikádat..
2015. ápr. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis barát lehetsz... Egyébként övé a ház, nem tetszik akkor el lehet menni.
2015. ápr. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Itt a probléma abból adódik, hogy meg volt beszélve, hogy szeptemberig lakok itt, és ketten leszünk. Ami számomra tökéletes lett volna, mivel itthon tanulok, dolgozok. Ez most mar elég nehézkes, mivel a haverom csaja egész nap itthon van, es en nem akarom elkuldeni az utbol, mivel eleg kicsi lakasrol van szó. Tehát ez egy fix megállapodás volt, aminek most egy eleg fontos része valtozott menet közben.
2015. ápr. 30. 12:11
 10/17 A kérdező kommentje:
Magyarul felajanlotta, hogy hagyjam el az akkori alberletemet, es itt egy 20assal olcsobban lakjak, es mivel o munkahelyen van este 6ig, igy en itthon nyugodtan dolgozhatok tanulhatok. Ebbe en belementem, es semmi baj nem is volt eddig tokeletesen mukodott, es most tortent amit irtam.
2015. ápr. 30. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!