Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet vagy koli? Ciki...

Albérlet vagy koli? Ciki harmadévesen menni először koliba?

Figyelt kérdés

Idén már lejárt a jelentkezési határidő, de évközivel is bekerülhetek.

koli:

+olcsóbb

+kicsivel közelebb van

+mostani legjobb barátnőmmel egy szobában, ő hívott

+egyszer mindenképpen szeretnék kolis lenni (most leszek másodéves)

+új ismerősök

-nem szeretem a zajt, a magánszféra hiányát

-lehet később ez a barátnő elmegy külföldi ösztöndíjra 0,5-1 évre, én meg rajta kívül csak pár ismerősével találkoztam egyszer-kétszer, és nagyon egyedül lennék

-az én kajám az én kajám, nem viselném el, ha megeszik

-csak egy kisbolt van a közelben

semleges: kisebb az esélye, hogy bármikor kiraknak, de itt is megvan az esélye (ismerőseimmel már megtörtént, nem volt velük balhé, csak külföldieknek át kellett adni a helyet, és pár nap alatt cuccolniuk kellett)


albi:

+lakótársammal jól kijövünk, de lehet megszakadna a kapcsolat

+jó buszközlekedés, mikor megyek haza egyszerűbb, meg a belváros is

+közel van több bolt is

+csend, tanulás

+nem nyúl senki a cuccaimhoz

+hely

+csak mi használjuk a fürdőt, nem 4-6 ember

+jó net, tv

+főzés, hűtő, kád, felújított lakás (a koli is egész szép, csak nagyon picik a szobák)

-tudom, hogy nem fog örökké tartani, a tulajnak bármikor szüksége lehet rá, és aláírtam egy szerződést, hogy akkor bizony megyek (nagyon rövid időn belül)

-talán sok mindenből kimaradok

-ha valami elromlik, az a mi gondunk, számlák stb. stb.


Úgy gondolom, hogy mivel a barátnőm úgy is tervezi, hogy megy külföldre, itt maradnék az albiban, amíg lehet (ez egy parám, hogy kiraknak), és majd jövőre vagy mesterképzésnél megyek koliba, mert egyszer mindenképpen szeretnék (igazából az elején akartam, és utána albizni, csak nem vettek fel).


Az nagyon gáz, ha egy inrtovertált 21-22 éves egyetemista, aki még sosem volt kolis először megy majd egy összeszokott közösségbe,(annyi évesen mennék koliba) mint a gólyák?



2015. júl. 25. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Én is voltam kollégista, az a véleményem, hogy ilyen lehetőséget nem lehet kihagyni. Kicsit szocializálódsz (én is emlékszem olyanra, akinek rendszeresen megromlott a kajája, mert annyit bespájzolt, de még könyörgésre, vagy pénzért sem adott másoknak), rugalmasabb leszel az emberekkel, új barátaid lesznek meg ilyenek. Nem árt senkinek egy kis ridegtartás, egy kényelmes, önálló albérlet eléggé tespedtté tesz, a fiatalság nem erről szól. Ezen kívül sokféle ember fog hatni rád, talán az introvertáltság is oldódik...
2015. júl. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Kérdés: a hangulatod vagy a pénztárcád fontosabb.
2015. júl. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem hogy a "ciki" korszakot 14 évesen kinövik az emberek.
2015. júl. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj ki egy évet koleszban, ha nem tetszik akkor akármikor elmehetsz albérletbe.
2015. júl. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!