Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi történik, ha későn jelentem...

Mi történik, ha későn jelentem be a tartózkodási helyemet?

Figyelt kérdés

Albérletbe költöztünk és eddig még nem jelentettük be a tartózkodási helyünket. Most olvasom, hogy ezt 3 napon belül kötelesek lettünk volna megtenni.

A lakás tulajdonosa külföldön lakik, nem tud velünk együtt eljönni. Így csak a bérleti szerződés alapján tehetjük meg a bejelentést, amin viszont szerepel a dátum.


Milyen szankciókra számíthatunk?



2015. júl. 27. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmilyenre. Akkor sem büntetnek gyakorlatilag ha évekig nem jelentkezel be...
2015. júl. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 10 évig nem voltam bejelentve.
2015. júl. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az ok, hogy akkor nem büntetnek, ha nem veszik észre :D


De ha én most bebattyogok hogy szeretném ezt a dolgot hivatalossá tenni, akkor gyakorlatilag házhoz megyek egy pofonért.

Lehet, hogy hagyom inkább a fenébe, a következőnél (ha lesz) majd időben szólok.

2015. júl. 27. 19:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor se büntetnek ha egy év után jelentkezel be! De mint írtam már, általában a kutya sem foglalkozik ezzel...
2015. júl. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a válaszokat!
2015. júl. 27. 19:24
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit izgulsz. Honnan tudják, mióta laksz ott? Mert van egy szerződésed, nem biztos, hogy ott tartózkodsz. Lehet, hetente 2 napot, lehet, nem is vagy ott, hanem más.


AMúgy 1x betörtek hozzám. Kihívtam a rendőrséget, másnap tettem feljelentést, 5 éves albi szerződéssel, és azzal nem egyező, (még település szinten sem) lakcímkártyával. Szerinted érdekelt is valakit? Nem!

2015. júl. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Nincs kötelező bejelentkezés. Munkám során sok szig. volt a kezemben, nem egy lakcím kártyán az állt: lakcím nélküli.
2015. júl. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Ebben nincs igazad. Elvileg 3 napon belül be kell jelenteni a tartózkodási helyet.
2015. júl. 28. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ég világon semmi nem fog történni.
2015. júl. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy későn írom, de valószínűleg nem lesz elég a bérleti szerződés, sok önkormányzatnál Budapesten tulajdoni lapot is kérnek.
2015. aug. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!