Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Havi részletre megvehető...

Havi részletre megvehető lakást keresek, vagy hosszútávú albérletet, három kisgyerekkel, van ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés
2015. júl. 31. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző nincs.

Utóbbi, hosszú távú albérlet van, csak keresni kell.

Ami szimpatikus, azt felhívod, és megkérdezed, mennyi időre szándékozik kiadni a lakását.

A szerződést is meg lehet írni több évre.

(persze az más kérdés, hogy azt fel is lehet bontani)


Amit először írtál, hogy havi részletre megvehető lakás... hát ha havonta fizetsz, az maga az albérlet. Olyat senki nem fog csinálni, hogy eladja a több milliós lakását, és 20 évig havonta kéri a vételárat.

Havi részletet esetleg a banknak fizethetsz, ha hitelképes vagy.

2015. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. aug. 1. 07:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Három kisgyerekkel nem lehetsz a hitelezők álma .


De valamilyen szinten próbálkozni kell , talán ez ötletet ad :


[link]

2015. aug. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Eletjaradeki szerzodessel lehet probalkozni, de ott addig nem a tied a lakas amig el a tulaj.


Kulonben hasonlo cipoben jarok en is, szeretnek lakast venni Magyarorszagon, de kulfoldon elek, kulfoldi jovedelmem van, igy otthon nem kapok hitelt. Itt meg lakashitelt nem adnak kulfoldi ingatlanra, csak ittenire, de az meg tul draga :) Sima szemelyi kolcsont tudnek itt felvenni, az ugyan tobb mint az otthoni, de lakasra azert nem eleg.

2016. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3 gyerekkel lehetne pl. a CSOk, de gondolom azért nem gondolkozol ebben, mert nincs elég pénzed az önrészhez.

Részletre magán ember azért sem fogja odaadni, mert nem tud mit kezdeni azzal pl. ha nem fizetsz, mert nem tudsz. Te meg nem fogod visszaadni, a lakást mert már fizettél bele, részben már a tied és pénzed sincs ahova menj. Ezen mindkét fél csak veszít, rizikós, nem jó. Ráadásul kamatot se számíthat fel, azért mert részletre adja neked, mert nem pénzintézet. Szerintem ez csak családon belül működhet, ahol erős a bizalmi szálak és testvér/gyerek esetén tudják tolerálni a váratlan helyzetekből adódó gondokat.

A fentiek miatt csak bank jöhet szóba: ő számíthat fel kamatokat, nem fizetés esetén felárért átütemezi, büntetőkamatokat ró ki rád, van jogi kapacitásuk és lehetőségük végső esetben a lakást kényszer értékesíteni.

Amikor egyik lakásomat hirdettem kerestek meg engem is ilyen ajánlattal, a fentiek miatt egy pillanatig sem gondolkoztam, szerintem más sem fog.


Én a helyedben mindenképp albérletet keresnék.

2016. máj. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!