Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tényleg akkora pocséklás...

Tényleg akkora pocséklás lenne egy saját lakás Angliában?

Figyelt kérdés
Kint élünk párommal Angliában és megengedhetjük magunknak hogy béreljünk egy lakást amely legrosszabb esetben is két heti fizetésembe kerül (túlóra sokat dob a fizetésemen de az alapóraszám is fedezi a lakást és minden mást). Ami azt jelenti hogy a másik két hét fizetésből élünk és vásárolunk valamint teszünk félre. Erre jön párom fizetése egy az egyben tesszük félre. Kérdem én miért mondja azt több ember is akikkel beszélek , hogy ez felelőtlenség meg pénzkidobás? Saját otthont szeretnénk még ha csak béreljük is nem egy 5m2-es szobában élni. Kinek mi a véleménye erről?

2015. aug. 11. 08:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy szánalmas, ahogy a nem létező életed itt próbálod meg élni:)

Nem is átlátszó


"egy lakást amely legrosszabb esetben is két heti fizetésembe kerül (túlóra sokat dob a fizetésemen de az alapóraszám is fedezi a lakást és minden mást)"


Szerencsétlen:D

2015. aug. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
10%

Kicsit valóban nagyzolás szaga van, de egyébként igen, pocséklás.

Rosszul vagyok angliától, egyszer voltam ott, sose mennék vissza.

Inkább mennék másik országba.

2015. aug. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
58%
Ha ott akartok élni akkor nem pocséklás(bár erre magadtól is rájöhettél volna, ilyen hülyeség miatt nem írnék ki kérdést az biztos), de én se mennék már oda, egyre jobban csúszik le az egész brit téma.
2015. aug. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alap hogy az ember nem egy szobában, többekkel osztozva az egész lakáson akar élni.

Mi amikor kint éltünk az első 2 évben szintén szobát béreltünk, nagyon gáz volt hogy alkalmazkodni kell másokhoz, nem élheted a saját életed mert hol reggel kell várni a mosdóra, hol a konyha volt foglalt mikor főzni akarsz, hol másokkal kell "jópofizni", mikor semmi kedved hozzá.

Aztán kibéreltünk egy mini-garzont, igaz arany áron volt, alig lehetett elférni benne, kb még kisebb volt mint a szoba, de nem kellett alkalmazkodni másokhoz.

Ez hosszú távon viszont nem volt fenntartható, csak lapátoltuk ki a pénzt az ablakon, inkább csak arra volt jó hogy elviselhetőbbé tegye az utolsó évet ami még hátra volt az angliai tartózkodásból.

2015. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a fentebbiekkel, UK (főleg London) élhetőség szempontjából nagyon le van csúszva Európa más országaihoz képest.

Főleg a lakhatás ár-érték aránya miatt. Nagyon silány minőség ami lakásokat kiadnak.

Dupla ablak, szigetelés nulla, télen lehet fűteni az utcát.

Emiatt és a sok eső miatt minden vizesedik, penészedik. A szigetelés helyett "légrés" van néhány házon, tehát dupla fal, ahová beköltözik az egér, patkány, stb. Nekünk is bejött az egér a lakásba. A lakás ügynökségek meg pont leszarják a problémád, old meg magad, vagy ha nem tetszik lehet költözni.

Európai szemmel nagyon gáz ami ott megy néha.

2015. aug. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legjobb sztori az volt amikor beköltöztünk az első lakásba, jött a hideg esténként és a főbérlő által beprogramozott fűtés csak este és reggel ment 1-2 órákat. Mondani sem kell, ahogy kikapcsolt kihűlt a lakás, ott előfordult hogy arra ébredtünk hogy a saját leheletem látom a szobában, olyan hideg van.

Kiköltözni azonnal nem lehetett, mert akkor buktuk volna a kauciót, szóval teljes téli ruházatban aludtunk, kb mint egy barlangban.

2015. aug. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

barátnőmék saját lakást béreltek, de mindig volt valami, ami zavata őket és most nem régen vettek maguknak egy sajt lakást Londonban, mert

1. jó mindkettőjük fizetése, kaptak hitelt

2. a törlesztőjük kevesebb, mint a bérletidíja a saját lakásoknak

3. ha hazajönnek (mert egyszer haza akarnak majd ha jön a gyerek is (itthon is van lakásuk) akkor kiadják és fizetik belőle a törlesztést

4. felújították az egész lakást, sokkal jobb áron el is adható így már


Szerintem nem pocsékolás a saját lakás, én már albérletezni sem tudnék, nem hogy egy szobában éljek másoknál.

2015. aug. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Első ember kivételével köszönöm a válaszokat. Neki elsősorban üzenem, hogy attól, hogy számodra elérhetetlen az az életszínvonal, hogy két heti fizetésed fedezni tudja az életed és a többi pénzt tudd másra fordítani az a Te szánalmad nem az enyém. Digo:azért vagyunk Angliában mert szakmámban arányosítva is itt tudunk legjobban élni. Sem Németországban se Ausztriában de még Ausztráliában sincs jobb fizetés számomra valamint csak angolul beszélek de legalább azt folyékonyan. További szép napot mindenkinek.
2015. aug. 11. 09:36
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Kulfoldon is csak ugyanazok a szempontok mikor donteni kell, hogy veszel vagy berelsz.


Vegig kell szamolni, mert nem egyertelmu a valasz. Legelsosorban azt kell eldonteni, hogy valoban hosszu tavra megfelel-e a lakas? Jo lesz-e 5-10 ev mulva is? Mikor mar a gyerekek nonek? Ha 5-6 even belul koltozni kene, akkor nem biztos hogy a vetel a jo otlet.


Meg kell nezni mennyi lenne a torleszto, mennyi a lakber.


Sokan akik azt mondjak hogy "de legalabb a sajatod fizeted" elfelejtik, hogy a token kivul kamatot is fizetni kell, a penz hasznalati dijat. Vagyis mig berles eseten fizetsz amiert mas lakasat hasznalod, ugy kolcson eseten fizetsz amiert mas penzet hasznalod. Vagyis a masodik esetben is van "ablakon kidobott" resz.


Mi Parizsban elunk, en 3ezer eurot keresek, felesegem 1200at, velunk el apam akinek atszamitva van kb 500 euro nyugdija.


Mi is gondolkozunk a vetelen, de egyelore berlunk (1800ert), egyreszt mert onerot ossze kell meg sporolni, masreszt mert most amig apam velunk el, mas lakasra van szuksegunk mint ami akkor kene, ha mar nem el velunk.


Oregkorod/nyugdijad szempontjabol mindenkepp jobb venni, ha Magyarorszagra jossz nyugdijasnak az angol lakas berleti dijabol boven megelsz.

2015. aug. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg sose ertettem az olyan "okosokat" akik ulfoldon kivesznek egy szobat tizen, aztan orulnek a fejuknek hogy hu de kiralyul elnek a fizubol.

Probald meg Magyarorszagon, vegyel ki Bekasmegyeren egy szobat, elj benne masik harommal, aztan erdekes, a magyar fizetes is eleg lesz :)

2015. aug. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!